HBDH Yetiş Yalnız Milisleri: “Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sını küle çevirdik”

Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sını küle çevirdik

1 Şubat 2022 günü gece saatlerinde Bilal Erdoğan’ın yönettiği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmir Aliağa Temsilciliği’ni ateşe verdik. Binayı küle çeviren Yetiş Yalnız Milis güçlerimiz kontrollü biçimde eylem alanından uzaklaşmıştır.

Ayakkabı kutularında para sıfırlayan Erdoğan ailesinin yönettiği başında Bilal Erdoğan’ın olduğu vakıf, yağmacı bezirgan çete örgütlenmesidir. Yüzlerce atanamayan genç intihar ederken iktidarın faşist kadrolaşması bu vakıf üzerinden yürütüldü. Binlerce arazi, bina, doğal alan Erdoğan ailesinin zimmetine bu vakıf aracılığı ile geçirildi. Yüzbinlerce insanın kanı karşılığı akan IŞİD petrolleri Powertrans üzerinden vakfın sahibi Bilal Erdoğan’ın kasasına aktı. Erdoğan ailesinin serveti hırsızlık, yağma, uyuşturucu ve kanla yıkanmıştır.

Devlet güçleri TÜGVA’daki yangının neden çıktığı ve varsa sorumlular hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Biz, suçlarınıza paravan yaptığınız vakfı kimin yaktığını ilan ediyoruz. HBDH büyük bir yangını çıkarmaya geliyor. Faşizmin, sömürünün ve sömürgeciliğin bütün kalelerini ateşe vermeye geliyor. Gücümüzü Türkiye ve Kürdistan devrimcilerinin birleşmesinden alıyoruz. Bu güçle her yerdeyiz. Erdoğan ve ailesinin, onunla suç ortaklığı içerisinde olan faşist örgütlenmelerin ve asalak patronların adım adım ensesindeyiz.

Meydanlarda yuhalattığın Berkin’in annesiyiz, Taybet Ana’nın yerde kalmayacak öfkesiyiz. Ceylan’ın yarım kalan bakışı, Roboski’nin ağıdıyız. Garibe’nin isyanıyız. Yerde tekmelediğiniz maden işçisiyiz. Kimyasal gazlarla saldırdığınız özgürlük gerillasıyız. Zindanda katletmek için beklediğiniz hasta mahpuslarız. “Güneşimizi karartamazsınız” haykırışları ile bedenlerini meşaleye çeviren zindan direnişçileriyiz. Vakıflarınıza, saraylarınıza, ocağınıza düşecek ateşin taşıyıcılarıyız.

Eylemimiz 24-28 Kasım 2016 tarihinde Dersim Aliboğazı’nda ölümsüzleşen 12 halk savaşçısı adına atfen Yetiş Yalnız yoldaşın Dersim’den İzmir’e selamıdır. HBDH Mahir Çayan’ların, Deniz Gezmiş’lerin, İbrahim Kaypakkaya’ların, Kemal Pir’lerin, Sibel’lerın, Delal’lerin, Aynur’ların, Ceren’lerin birleşik ruhudur. Tüm Türkiye ve Kürdistan’lı genç devrimciler zaferi kazanacak olan ve kıyasıya faşizmle savaşan HBDH güçlerine katılın.

HBDH Yetiş Yalnız Milisleri