HBDH YK: “2022 YILI İÇERİSİNDE 139 EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİK!”

2022 YILI İÇERİSİNDE 139 EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİK!

HBDH milisleri olarak, devrimci seferberlik hamlemiz “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” kapsamında 2022 yılı içerisinde 139 eylem gerçekleştirdik. 2022’de faşizme karşı devrimci savaşımız çok daha ciddi boyutlara ulaşırken aynı zamanda taşıdığımız umut ve güç ise halklarımız içerisinde daha da büyümüştür.

2022 yılı faşizmin işgal saldırılarını, emek sömürüsünü, geleceksizleştirmeyi ve katliamları daha da artırdığı bir yıl olurken, bizler açısından hiç bir umutsuzluğa ve yılgınlığa yer vermeden savaşmanın yılı oldu.

Kurulduğumuz günden bugünlere kadar ısrarla ve inançla taşıdığımız bayrağın gerçek sonuçları her geçen gün kendisini daha da hissettirdi. O gerçek, halklarımızın, gençlerin, kadınların ve bütün ezilenlerin birleşik devrimin onurlu bayrağı altında faşizme karşı savaşmasıdır. Medya Savunma Alanları’nda kimyasal silahlara karşı can pahasına savaşan birleşik devrimin gerillaları ile sokaklarda mücadeleyi büyüten herkes ve faşizmin kurumlarını, unsurlarını, ekonomik ve askeri yapılarını hedefleyen milislerimiz daha güçlü bir birliktelikle iç içe geçtiler.

2022 yılında işçi sınıfı direndi, kadınlar kazandı, gençler barikatlar kurdu, milisler vurdu… ve kazanan birleşik devrimci savaş oldu. Gerçekleştirdiğimiz her bir eylemde, bu nedenle, halkımızın imzası, milislerimizin inancı vardır.

2022 yılı, faşist AKP-MHP iktidarının ve onun destekçilerinin şatafatlı yaşamlarının günden güne teşhir olduğu bir yıl oldu. Ve yine 2022 yılı işgal saldırılarının, birleşik devrimin tasfiyesinin hedeflendiği bir yıl olarak tarihe kazındı. Kana susamış faşist iktidar, Kürt halkına bir kez daha ölüm fermanları çıkarırken, Alevileri hapsetmek istedi, kadınlara tecavüzleri savundu, gençlerin geleceğini elinden almak için var gücüyle uğraştı. Yoksulluk ve işsizlik büyüdükçe büyüdü. Grevler yasaklandı. Halk, ekmek bile alamayacak noktaya getirildi.  İşçi ölümleri bir kere daha “bu işin fıtratında var!” diye unutturulmak istendi. Rojava’yı işgal için hesaplar yapıldı. Ve daha nice faşist saldırı ve riyakarlık bu yıl içerisinde emekçi halkımızın hafızasına kazındı. Bu saldırılar karşısında HBDH milisleri, faşist düşmanı her alanda hedefledi. Polisler, bekçiler, faşist partinin yöneticileri, patronlar ve faşizme destek veren kim varsa; hepsi, bizlerin doğal ve meşru hedefi oldu. Sıranın kendisine gelmesini bekleyen faşistler ise korkularını gizleyemediler. Her bir eylemimiz halkımıza adanırken, halk için savaşan devrimcilerin adlarını aldık. Hesap sorduk, bedel ödettik.

Artık tarihin çarkı doğru ve haklı olana dönmeye başlıyor. Bundan sonra, kendisini güçlü sanan faşistler değil, haklı olanlar kazanacak. İşçiler, emekçiler, ezilenler kazanacak.

HBDH, tarihin zorlu görevleri ile karşı karşıyadır. Bu tarihsel görev ve misyonlarımızı gerçekleştirmeye olan inancımız da tamdır. 2022’de gerçekleştirdiğimiz eylemleri 2023’te büyüteceğiz, kazanacağız!

Birleşik mücadelemizin zaferi yakındır!

HBDH Milisleri 2022 Yılı Eylem Bilançosu;

1-HBDH Sakine Cansız Milisleri’nden Amed’de Polis ve Askerlere Yönelik 2 Ayrı Eylem

a)10 Ocak 2022 günü 23:30 sıralarında Amed – Sur’da Melik Ahmet Lisesi’ne yakın bir noktada 2 Akrep ve 1 Ural’la denetim noktası oluşturan ve aynı anda mahalle içinde 8’li birimlerle devriye gezen işgalci polis gücüne dönük iki koldan EYP’li ve havaifişekli eylem gerçekleştirilmiştir. Havaifişeklerin atılması sırasında Ural diye tabir edilen zırhlı araçtan inen polislerin hedef alınarak aralarına atılan EYP sonucu dört polisin yaralandıkları gözlemlenmiştir.

b)9 Ocak 2022 günü saat 23:00 sıralarında yine Amed’de milis güçlerimizce askerlere yönelik eylem gerçekleştirilmiştir. Amed E Tipi Kapalı Hapishanesi güvenliğini tutan askerlere dönük olarak EYP’li eylem gerçekleştirilmiştir. Milis güçlerimiz güvenli bir şekilde alandan uzaklaşmışlardır.

2-HBDH Deniz Poyraz Milislerimiz İzmir’de Bekçileri Hedef Aldı

9 Ocak 2022 günü 22:30 sıralarında İzmir – Rüştü Ünsal Polis Yüksek Okulu yakınlarında devriye gezen 3 bekçi hedef alınmıştır. Bekçilere EYP ve silahlı eylem düzenlenmiştir. İki bekçinin yere düştüğü görülmüş ancak durumları netleştirilememiştir.

3-HBDH Çiyager Milisleri’nden Amed’de Polis Noktasına EYP’li eylem

9 Ocak 2022 günü 00:00 sıralarında Amed Sur ilçesi Çarşı Karakolu arka bahçesinde yer alan polis nöbet kulübelerine 2 adet EYP ile eylem düzenlendi. Kentimizde sömürgeciliğin işgal nöbetini tutan polislerin, patlama sonrası büyük korku ve panik içerisinde kaçtıkları gözlemlenmiştir.

4-HBDH: “Maraş’ta Petrol Boru Hattını Biz İmha Ettik”

18 Ocak 2022 günü HBDH Milislerimiz Maraş/Pazarcık’ta bulunan petrol boru hattını özel bir teknikle imha etmiştir. Milislerimiz, eylemlerinin ardından güvenli bir şekilde üslenme alanlarına ulaşmışlardır.

5-HBDH Partizan Amed Milisleri: Haseke’den İzmir’e Birleşik Devrim Kazanacak

30 Ocak 2022 günü İzmir Bornova İlçesi Naldöken Mahallesi’nde bulunan ana dağıtım trafosuna yönelik gerçekleştirdiğimiz sabotaj sonrası trafo tümden imha edilmiştir.

6-HBDH Partizan Amed Milisleri: Batman-Hasankeyf’te Devriye Gezen Düşmana EYP’li ve Silahlı Eylem

31.01.2022 tarihinde saat 20:00 sıralarında Batman-Hasankeyf yolu üzerinde devriye gezen düşman aracına yönelik EYP’li ve silahlı eylem gerçekleştirildi. Eylem anında panikleyen düşmanın yaralı sayısı netleştirilememiştir.

7-HBDH Mehmet Hanefi Bilgin Milisleri: Amed’de Devriye Gezen Sivil Polis Otosuna Silahlı Eylem

31.01.2022 günü gece saat 01:30 sıralarında Amed’in Bağlar ilçesi Kuru Çeşme mevkiinde devriye gezen sivil polis otosuna HBDH Mehmet Hanefi Bilgin Milisleri’miz tarafından silahlı ve havai fişekli eylem gerçekleştirildi. Eylem sonucu darbe alan araç, savrularak alandan uzaklaşmıştır.

8-HBDH Cumali Çorum Milisleri İzmir’de Elektrik Dağıtım Trafosunu Hedef Aldı

29 Ocak 2022 günü İzmir Bayraklı ilçesinde Polis Fethi Sekin parkında yer alan elektrik bölge dağıtım trafosuna yönelik gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi ile trafo tümden imha edilmiştir

9- HBDH Yetiş Yalnız Milisleri: “Bilal Erdoğan’ın TÜGVA’sını küle çevirdik”

1 Şubat 2022 günü gece saatlerinde Bilal Erdoğan’ın yönettiği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmir Aliağa Temsilciliği’ni ateşe verdik. Binayı küle çeviren Yetiş Yalnız Milis güçlerimiz kontrollü biçimde eylem alanından uzaklaşmıştır.

10-HBDH Deniz Bager Milisleri: “İstanbul’un birçok noktasında eylem gerçekleştirdik”

a)7 Şubat 2022 Gece Saat 00.40 civarlarında İstanbul Eyüpsultan ilçesi’nin Akşemsettin Mahallesi/Akşemsettin Parkı etrafında devriye gezen bekçilere dönük milislerimizce silahlı eylem gerçekleştirilmiştir. İki bekçinin yaralandığı eylemde milislerimiz güvenli bir şekilde geri çekilmiştir.

b)10 Şubat 2022 Gece 03.00 sularında İstanbul Fatih AKP İlçe Binasının önünde kulübede nöbet tutan bekçilere dönük milislerimizce silahlı eylem gerçekleştirildi

c)10 Şubat 2022 Saat 23.40’ta İstanbul Çekmeköy Ege Yıldız Sitesinde oturduğu milislerimizce belirlenen AKP’ye hizmet eden, insanların inançlarını istismar ederek kendilerine servet biriktiren tarikatlara destek olduğu tespit edilen Vahdet Erdoğan’a ait BMW X7 siyah otomobil ateşe verildi.

11-HBDH Deniz Poyraz Milisleri’nden İzmir’de 2 Noktada Eylem: “Bedel Ödetiyoruz”

a) 12 Şubat 2022 22:00 sıralarında Menemen 57. Topçu Tugay Komutanlığı yolu üzerine “15 Şubat Uluslararası Komployu Lanetliyoruz – HBDH İzmir” yazılı pankart asma eylemi gerçekleştirildi.

b) 12 Şubat 2022 gece geç saatlerde İzmir Ödemiş İlçe Devlet Hastahanesi’ne bağlı diş kliniği imha edilmiştir

12-HBDH Agir Kop Milisleri: “İstanbul’da bir işbirlikçinin evine eylem düzenledik”

12 Şubat 2022 günü 21:30 sıralarında İstanbul Arnavutköy İmrahor Mahallesi’nde ikamet eden Yılmaz Babat’ın evine ses bombalı ve havaifişekli eylem düzenlendi.

13-HBDH Botan Malazgirt Milisleri: “Yeni Mücadele Yılımız Zafer Dolu Olacak!”

HBDH Botan Malazgirt Milisleri 8 Mart gecesi saat 22.00 sıralarında İstanbul’un Yakacık Otoyolu’na “Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız” yazılı pankart astı. Eylemlerinin ardından milislerimiz üslerine ulaşmışlardır.

14-HBDH Şehid Çiyager Milisleri: “Amed’de Özel Harekât Polislerine Eylem Düzenledik”

HBDH Şehid Çiyager Milisleri 11 Mart 2022 gecesi Amed’in Sur İlçesi Melik Ahmet Caddesi’nde bulunan Çarşı Karakolu kontrol noktasına yakın bekletilen bir adet Ural Tipi zırhlı araca ve Ranger tipi özel harekât polislerinin kullandığı araca dönük 3 adet el bombası ile eylem gerçekleştirdi

15-HBDH Ulaş Adalı Milisleri: Ensar Vakfını Küle Çevirdik

11 Mart 2022 günü gece saatlerinde İstanbul/Üsküdar Sultantepe’de bulunan Ensar Vakfı şubesine düzenlediğimiz eylemle Ensar’ı küle çevirdik. Milislerimiz, eylemlerinin ardından üs bölgelerine ulaşmışlardır.

16-HBDH Şervan Can Güder Milisleri: “BİM Depoları kül oldu. Bu düzeni değiştireceğiz”

23 Mart 2022 günü 20:00 sıralarında HBDH Şervan Can Güder Milisleri olarak BİM Market’e ait Arnavutköy deposunu küle çevirdik. Eski Edirne Asfaltı Caddesi’nde bulunan BİM Markete ait depoya gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonrası büyük maddi hasar oluştu.

17-HBDH Milisleri: “Ölümsüz Komutan ‘Agit’ Mahsum Korkmaz Yoldaşın Pankartını Astık”

28 Mart akşamı Mersin HBDH Milisleri olarak Karaduvar Mahallesi’nde bulunan Gökmenler Fabrikasına “Ölümsüz Komutan ‘Agit’ Mahsum Korkmaz” yoldaşın posterini astık.

18-HBDH Milisleri: Kızıldere son değil savaş sürüyor!

30 Mart 2022 günü İstanbul’un Eyüp ilçesinde astığımız pankartlar ve sis fişekleri ile Kızıldere Direnişi’nin 50.yılında, önder devrimci Mahir Çayan ve yoldaşlarını selamladık.

19-HBDH Agir Kop Milisleri: “Kürt Halkının Doğuşunu Selamladık”

4 Nisan 2022 günü akşam saatlerinde İstanbul Arnavutköy’de Agir Kop Milislerimiz, Kürt halkının kendi doğuşu olarak ilan ettiği, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın 73. Doğuş yılı sebebiyle havai fişekli bir kutlama gerçekleştirdi. Milislerimiz bu eyleminin ardından üslendikleri alana ulaşmışlardır.

20-HBDH Sorxwin Ciwana Munzur Milisleri’nden Esenyurt’ta yol kesme eylemi

4 Nisan 2022 Pazartesi günü 21:00 sıralarında İstanbul Esenyurt’ta işlek bir caddeyi trafiğe kapatan Sorxwin Ciwana Munzur Milisleri havafişekli ve molotofkokteyli eylem gerçekleştirdi

21-HBDH Sinan Ateş Milisleri’nden AKP’li Belediyeye Ait İş Makinelerine Eylem

6 Nisan 2022 günü 22:00 sıralarında İstanbul/Kayaşehir mevkiinde park halinde bulunan AKP’li belediyeye ait iki adet iş makinesi HBDH Sinan Ateş Milisleri tarafından ateşe verildi.

22-HBDH Şervan Dicle Milisleri: “Diyarbakır’da polisleri el bombası ile vurduk”

21 Nisan 2022 günü Amed’in Sur ilçesinde bulunan Meryem Ana Kilisesi’nden Lalebey Sokağı istikametine devriye gezen, sömürgeciliğin memurluğunu yapan polislere, iki adet el bombası ile eylem gerçekleştirdik.

23-HBDH Serfiraz Nidal Milisleri’nden İzmir’de polislere bombalı eylem

22 Nisan 2022 günü 22:00 sıralarından İzmir – Menderes’te yol uygulaması yapan polis ekibine yönelik EYP’li eylem gerçekleştirilmiştir.

24-HBDH Milisleri: “Zindanlardaki baskı, işkence ve katliamlara karşı Bursa’da hapishane personel aracını bombaladık!

20 Nisan 2022 günü zindanlardaki baskı, işkence ve katliamlara karşı, Bursa’da, hapishane personelini taşıyan servis aracını bombaladık. Halklarımızın yeminli düşmanları ırkçı faşistler Süleyman Soylu ve Bekir Bozdağ’ın açıklamalarına göre 1 gardiyan öldü, 1’i ağır 13’ü yaralandı.

25-HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Erdoğanların TÜGVA’sı hedefimiz oldu”

21 Nisan 2022 günü 05:30 sıralarında İstanbul Gaziosmanpaşa TÜGVA şubesine EYP ile bombalı eylem gerçekleştirdik. HBDH Sinan Dersim Milisleri olarak yaptığımız eylem sonrası birimimiz güvenli şekilde eylem alanından çekilmiştir.

26-HBDH Milisleri: “Mersin’de pankart astık, eylem yaptık”

25 Nisan 2022 günü 20:00 sıralarında Mersin’in Demirtaş Mahallesi’nde HBDH milisleri olarak faşizme ve işgal saldırılarına karşı pankart asıldı.

27-HBDH Deniz Gezmiş Milisleri’nden 2 Eylem: “BİM ve İsmek’e Eylem Düzenledik”

a) HBDH Deniz Gezmiş Milisleri olarak 29 Nisan 2022 günü İstanbul/Başakşehir’de İSMEK’e ses bombalı eylem düzenledik.

b)30 Nisan 2022 günü öğlen saatlerinde ise İstanbul/Esenyurt/Akçaburgaz’da bulunan BİM Şirketine ait depoya sabotaj gerçekleştirdik. Çıkan yangın sonrası depo kullanılamaz hale geldi.

28-HBDH Mordem Eriş Milisleri: “Amed’de İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ve Mehmet Akif Karakolu’na Eylem Düzenledik

  1. a) HBDH Mordem Eriş Milisleri olarak, 2 Mayıs günü sabah saat 07:00 sıralarında Amed/Yenişehir/ Mehmet Akif Karakolu’na ses bombalı eylem düzenledik.
  2. b) 3 Mayıs sabahı ise Amed/Şehitlik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ses bombalı eylem gerçekleştirdik.

29-HBDH Cafer Cangöz Milisleri: “Polis Aracına Sabotaj Düzenledik”

HBDH Cafer Cangöz Milisleri, 2 Mayıs Pazartesi günü Sarıyer’de Ural marka zırhlı polis aracına özel bir teknikle sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Sabotaj sonucu polis aracı devrildi. 1 polis öldü, 2 polis ağır yaralandı.

30-HBDH Ulaş Bayraktaroğlu Milisleri: “Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmayacağız!”

HBDH Ulaş Bayraktaroğlu Milisleri olarak 4 Mayıs günü Van’ın Edremit ilçesinde gece saat 22 sıralarında uyuşturucu tacirlerine yönelik eylem gerçekleştirdik. El yapımı patlayıcı kullandığımız eylemde 4 uyuşturucu taciri yaralandı.

31-HBDH Rohat Dengdar Milisleri: “Polis Karakoluna Eylem Düzenledik”

HBDH Rohat Dengdar Milisleri, 18 Mayıs günü saat gece 24 sıralarında Amed merkezde bulunan Huzur Mahallesi’nin polis karakoluna el bombaları ve havai fişeklerle saldırı düzenlemişlerdir.

32-HBDH Abdullah Ece Milisleri: “Faşist Örgütlenme Odağı İSMEK’e Bombalı Eylem Düzenledik”

HBDH Abdullah Ece Milisleri, İstanbul/Sultançiftliği Belediyesi bünyesindeki İSMEK’e yönelik ses bombalı eylem gerçekleştirdi. 19 Mayıs günü saat 22:00’da gerçekleştirdiğimiz eylem sonucu binada maddi hasar oluştu.

33-HBDH İbrahim Kaypakkaya Milisleri: “Foça Dağ Komando Tugayı’na Sabotaj Eylemi Düzenledik”

18 Mayıs günü, gece 23:50’de, İzmir’in Foça ilçesinde Dağ Komando Tugayı’na enerji sağlayan elektrik santraline sabotaj eylemi düzenledik. Sabotaj eylemimizin sonucunda elektrik tamamıyla kesilmiş ve uzun süre sağlanamamıştır.

34-HBDH Sıddık Uğur Milisleri: “Amed’de Uyuşturucu Çetelerine Göz Açtırmayacağız!”

HBDH Milisleri, uyuşturucu çetelerine karşı eylemlerine devam ediyor. HBDH Sıddık Uğur Milisleri, 26 Mayıs günü saat 23 sıralarında Amed’in Şehitlik Mahallesi’nde uyuşturucu çetelerinin evlerine el yapımı bombalarla bir eylem gerçekleştirdi.

35-HBDH Mehmet Ayvalıtaş Milisleri: “Milislerimiz Her Yerde! AKP’li Çetelerin Kullandığı Spor Salonuna Eylem Düzenledik”

HBDH Mehmet Ayvalıtaş Milisleri, 25 Mayıs günü saat 14 civarında, İstanbul/Esenyurt’ta bir spor salonuna eylem düzenledi

36-HBDH Dijwar Cizre Milisleri: “Gardiyan servis aracını imha ettik”

29 Mayıs 2022 günü, saat 22:00 sıralarında İstanbul/Esenyurt’ta hapishane personellerine servis hizmeti veren özel bir firmaya ait minibüs ile aynı sokaktaki üzerinde faşist semboller olan 5 araç imha edildi.

37-HBDH Binevş Agal Milisleri’nden Bombalı Eylem

Milislerimiz, Amed’de düşmana darbe vurmaya devam ediyor. 1 Haziran günü saat 02.10’da devletin zırhlı araçları ve iş makineleri parkında nöbet tutan polise, vardiya değişikliği sırasında el bombaları ile eylem düzenledik.

38-HBDH Ramazan Çıralı Milisleri: “Evimizi Yıkanın Villalarını Yıkacağız”

HBDH Ramazan Çıralı Milislerimiz, 13 Haziran günü saat gece 3 civarında İstanbul/Esenyurt/Barbaros Hayrettinpaşa Mahallesi/582 Sokak’ta bulunan ve tekstil ürünleri satan, faşist iktidar destekçisinin işyerine sabotaj eylemi düzenlemiştir. Dükkan, eylemimiz sonucunda tümden imha olmuştur.

39-HBDH Ethem Sarısülük Milisleri: “Savaşacağız! İşgali ve Tecriti Parçalayacağız!”

HBDH Ethem Sarısülük Milisleri, 12 Haziran 2022 günü 03:30 sıralarında Adana’nın Barbaros Mahallesi’nde ikamet eden faşist Akbulut ailesine ait 2 aracı ateşe vererek tamamen imha etmiştir.

40-HBDH Xebat Aktepe Milisleri: “Batman’da Jandarma Aracına Eylem Düzenledik”

17 Haziran 2022 günü 23:00 sıralarında Batman Sason’dan merkeze doğru ilerleyen yolda jandarmaya ait zırhlı araca milislerimiz eylem düzenlemiştir.

41-“HBDH Zeynep Kınacı Milisleri: “Faşizmin Ekonomik Kaynaklarını Hedefliyoruz!”

21 Haziran günü HBDH Zeynep Kınacı milisleri, İstanbul’da bir kozmetik fabrikasına sabotaj eylemi düzenledi.

42-“HBDH Andok Eriş (Murat Bütün) Milisleri: “Yaşasın İmralı ve Zap Direnişi””

25 Haziran günü gece 23:00 sıralarında İzmir/Limontepe’de, HBDH Andok Eriş (Murat Bütün) Milisleri, Medya Savunma Alanları’nda gerillanın kahramanca sürdürdüğü direnişi selamladı. “Yaşasın İmralı ve Zap Direnişi” yazılı pankart asan milislerimiz, havai fişekleri ve sloganlarla gerilla direnişine selam durdu.

43- HBDH Şehit Helmet (Diyar Xerib) Milisleri: “Adana’da, ajanlık yapan Abdürrahim Özdemir’e ait aracı yaktık”

24 Haziran günü saat 04:00 civarında Adana Seyhan’da, faşist devlete ajanlık yapan Abdürrahim Özdemir’e ait araç, HBDH Şehit Helmet (Diyar Xerib) Milisleri tarafından yakıldı.

44- HBDH Medeni Yıldırım Milisleri: “AKP’li belediyeye taşeronluk yapan firmaya sabotaj eylemi düzenledik”

22 Haziran’da İstanbul/Sultanbeyli’de, gece 01:00 sıralarında HBDH Şehit İsmail Derik Milisleri sabotaj eylemi gerçekleştirdi. AKP’li Sultanbeyli belediyesine hizmet eden taşeron firmaya ait 2 kepçe ve 1 hafriyat kamyonu, Plato AVM arkasında ateşe verildi.

45-HBDH Hasret Gültekin Milisleri: “AKP çetesine mensup bir kişiye ait geri dönüşüm tesisine sabotaj eylemi düzenledik”

30 Haziran 2022 günü 05:30 sıralarında Gebze’de bulunan bir geri dönüşüm tesisine sabotaj eylemi düzenlenmiştir. Tesis AKP çetesine mensup bir kişiye aittir. Sabotaj sonrası tesis küle dönmüştür.

46-HBDH Nesimi Çimen Milisleri: “2 Temmuz’un Hesabını Sormaya Devam Ediyoruz!”

30 Haziran 2022 günü, saat 10:00 sıralarında İstanbul/Başakşehir’de bulunan bir ticaret merkezinin deposuna yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirildi. Çıkan yangında alevler kısa bir süre sonra iş merkezini sararak maddi hasara yol açtı.

47-HBDH Muhlis Akarsu Milisleri: “2 Temmuz’un Ateşi Sizi Yakacak!”

29 Haziran 2022 günü 01:30 sıralarında Amed/Seyran’da yaya olarak devriye gezen 3 kişilik bekçi grubuna silahlı eylem gerçekleştirilmiştir.

48-HBDH Gülistan Akgöl Milislerinden Eylem: “İstanbul/Avcılar’da 7 tekne ve yat hedefimiz oldu!”

7 Temmuz 2022 günü, saat sabah 04.30 civarlarında HBDH Gülistan Akgöl (Dîdar Harun) Milisleri, İstanbul/Avcılar’da lüks yat ve teknelerin bulunduğu barınağa sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Ambarlı bölgesinde bulunan iskele, milislerimiz tarafından hedeflendi ve 7 tekne ile yat tamamen imha oldu

49-HBDH Fırat Yıldırım Milislerinden Uyuşturucu Satıcısına Bombalı Eylem

Ajan faaliyeti yürüten, uyuşturucu ticareti yapan, fuhuş yaptıran Orhan Çakır’ın işlettiği çay ocağına, 7 Temmuz günü gece 01:00 civarında bombalı eylem düzenledik.

50-HBDH Kemal Pir Milisleri: “Laz Kemal’in selamı var diyerek Adana zindanında görevli işkenceci Emir Keleş’i cezalandırdık!”

İstanbul/Silivri’de tatil yaptığı saptanan bu işkenceci faşist, 11 Temmuz günü HBDH Kemal Pir Milisleri tarafından cezalandırıldı.

51-HBDH Osman Akgün Milisleri: “Düşmanın Lojistik Hattını Vurduk!”

Milislerimiz, 12 Temmuz günü saat 18 sıralarında Amed’in Hazro ilçesinde düşmanı vurdu. Mereni-Koçbaba üçgeninde, Koçbaba Karakoluna malzeme götüren bir araca eylem düzenledi.

52-HBDH Hüseyin Demircioğlu Milisleri’nden havai fişekli eylem

12 Temmuz gecesi Batman’ın Korik Mahallesi’nde havai fişekler ve sloganlar eşliğinde “14 Temmuz ve ‘96 Ölüm Orucu Direnişçileri”ni selamlama eylemi yapıldı.

53-HBDH Kemal Pir Milislerinden “Ulusal Onur Günü”nde 3 Eylem

a) Milislerimiz, 11 Temmuz günü İstanbul’un Esenyurt semtinde yazılama çalışması yaptı

b) Milislerimiz, 11 Temmuz günü Gazi Mahallesi’nde yazılama çalışmaları yaptı

c) Milislerimiz 11 Temmuz günü Amed’in Bağlar ilçesinde pankart asarak 14 Temmuz’u selamladı

54) HBDH Ali Ayata Milisleri Amed’de Vurdu

13 Temmuz gecesi, Amed’de düşmana darbe indirdik. 450 Evler Güven Polis Amirliği milislerimizin hedefi oldu. Polis amirliğine ses bombaları ve havai fişeklerle eylem düzenledik.

55) HBDH Hayati Can Milisleri: “Polis ve Bekçilere Bombalı-Havai Fişekli Eylem Gerçekleştirdik”

13 Temmuz gecesi Amed’de faşist polis ve bekçiler hedefimiz oldu. 5 Nisan Mahallesi’nde bulunan karakolun çevresindeki noktaya eylem gerçekleştirdi. Milislerimiz, akrep ve ranger tipi araçların yanında duran 6-7 kişilik bekçi grubuna bombalar ve havai fişeklerle eylem düzenledi

56) HBDH Nubar Ozanyan Milisleri’nden 2 Eylem: “Evvel Temmuz’larda İbrahim Kaypakkaya Anılmaya Devam Edecek!”

a) 14 Temmuz günü Adana’da “14 Temmuz Kızıllığında Faşizmi Yıkacağız!” pankartı asıldı.

b) Amed’de bir dizi bölgeye ve “Kürdistan’ın Kızıllığında Faşizmi Yıkacağız!” pankartları asıldı.

57) HBDH Yılmaz Ekinci Milisleri: “Öldürülen Tutsaklar için Amed E Tipi Kapalı Hapishane’ne Eylem Düzenledik”

Milislerimiz Amed’de bombalı eylem gerçekleştirdi. 16 Temmuz günü saat 02:10’da Amed E Tipi Kapalı Hapishanesi’ne dönük eylemde, milislerimiz el bombaları ve el yapımı patlayıcılar kullandı

58) HBDH Çağlar Demiröz Milisleri: “Sancaktepe/Galericiler Sitesi’nde 16 Aracı İmha Ettik!”

Milislerimizin 16 Temmuz’da saat 17.00 sıralarında, İstanbul/Sancaktepe’de bulunan Galericiler Sitesi’nde özel bir yöntemle gerçekleştirdiği sabotaj eylemiyle 16 aracı tamamen imha etti ve pek çok araç da kullanılamaz hale geldi.

59)HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri: “Amed/Bağlar’da Bir Karakola Eylem Düzenledik”

15 Temmuz günü gece saatlerinde Amed’in Bağlar ilçesinde bulunan Mevlana Halit Mahallesi’ndeki polis karakolu, HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri’nin saldırısına hedef oldu. Milislerimiz havai fişeklerle polis karakoluna eylem düzenlediler

60) HBDH Reber Amed (Abdullah Turhan) Milisleri’nden hakim ve savcı lojmanlarının trafosuna eylem: “Adaleti Biz Sağlayacağız!”

20 Temmuz 2022’de Reber Amed (Abdullah Turhan) milisleri hakim ve savcı lojmanlarının trafosuna sabotaj eylemi düzenledi. Amed/Yenişehir’de “Diyarbakır Forum”un arkasında yer alan lojmanların trafosu, saat 23 sıralarında alev topuna döndü.

61) HBDH Kadri Ekici Milisleri, Van/Tuşpa’da gerçekleştirdiği sabotaj eylemiyle Zaxo Katliamı’nın hesabını sordu

Milislerimiz, 23 Temmuz günü gece yarısı, Van’ın Tuşpa ilçesinde devlete ait bir yediemin otoparkına sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Yüksek duvarlarla çevrili otoparka özel bir yöntemle gerçekleştirilen sabotaj eylemi sonucu 11 araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

62) HBDH Cebrail Günebakan Milisleri: “Suruç’un Hesabı İçin Sabotaj Eylemi Düzenledik”

HBDH Cebrail Günebakan Milisleri, Mersin/Akdeniz’de Suruç Katliamı’nın hesabını sormak için bir baz istasyonuna sabotaj eylemi gerçekleştirdi. 24 Temmuz günü gece saatlerinde gerçekleştirilen eylemle alev alan baz istasyonu tamamen kullanılamaz hale getirildi.

63) HBDH Mordem Eriş Milisleri: “Suruç’un Hesabını Sormak için Amed’de Polis Devriyesini Vurduk”

Milislerimiz Suruç Katliamı’nın hesabını sormak için vurmaya devam ediyor! HBDH Mordem Eriş (Vedat Bingöl) Milisleri 25 Temmuz’da gece 23 sıralarında Amed’de polis devriyesini vurdu.

64) HBDH Terzi Fikri Milisleri:”Batman/Gercüş’te faşizmin akrep tipi zırhlı aracına bombalı saldırı düzenledik”

HBDH Terzi Fikri Milisleri, 28 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında Batman/Gercüş’te faşizmin akrep tipi zırhlı aracına bombalı saldırı düzenledi.

65) HBDH Süleyman Cihan Milisleri: “Faşist İktidar Destekçisi Kipaş Kağıt Fabrikasına Eylem Düzenledik”

HBDH Süleyman Cihan Milisleri, 27 Temmuz günü saat 16 sıralarında, Aydın/Söke’de Kipaş Kağıt fabrikasına sabotaj eylemi düzenledi. Çıkan yangını söndürmek için onlarca itfaiye aracının yanında yangın söndürme helikopteri kullanıldı.

66) HBDH Ahmet Kesip Milisleri, 15 Ağustos Diriliş Hamlesi’ni selamlamak için, Amed’de uyuşturucu tacirlerine bombalı eylem düzenledi!

3 Ağustos’un ilk saatlerinde, Amed/Kayapınar ilçesi Medya Mahallesi’nde uyuşturucu ve fuhuş çetesinin başı Hamza Baran’ın evi milislerimizin hedefi oldu. Parça tesirli bomba ile gerçekleştirilen saldırı eyleminde bu yoz unsur yaralanmış, birimlerimiz planlı bir şekilde eylem alanından çekilmişlerdir.

67) HBDH Atakan Mahir Milisleri: “İzmir/Menemen’de Halk Düşmanı Faşizmin Bekçilerini Vurduk!”

İzmir/Menemen’de bekçileri vurduk! HBDH Atakan Mahir Milisleri, 4 Ağustos günü gece yarısı, Asırlık Mahallesi’nde yaya olarak devriye gezen bekçileri hedef aldı.

68) HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “Amed’de faşist iktidar destekçisi özel şirketin aracına eylem düzenledik!”

6 Ağustos günü sabah 4 sıralarında Amed-Urfa karayolunu HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri trafiğe kapattı. Bu yol üzerinde bulunan faşist iktidar destekçisi özel bir şirkete ait TIR’a sabotaj eylemi düzenlendi. Eylem sonucu TIR tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, milislerimiz planlandığı gibi eylem alanından başarıyla uzaklaştı.

69) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “5 Ağustos günü Amed-Silvan otoyolunda zırhlı araca saldırı gerçekleştirdik”

5 Ağustos’ta gece 23 sıralarında Amed-Silvan otoyolunda zırhlı araca saldırı gerçekleştirdik. HBDH Sinan Dersim Milisleri, Seyrantepe kavşağında zırhlı devriye aracına karşı parça tesirli bombalar, havai fişekleri ve ateşli silahlarla eylem gerçekleştirdi

70) HBDH Erhan Doğan Milisleri: “İstanbul/Gaziosmanpaşa’da, AKP Gençlik Kolları üyesi faşist Fahrettin Dündar, milislerimizin hedefi oldu”

8 Ağustos günü HBDH Erhan Doğan Milisleri, İstanbul/Gaziosmanpaşa’da faşist iktidarın beslemesi Fahrettin Dündar’a ait dükkana sabotaj eylemi gerçekleştirdi. İşyeri alevlere teslim oldu ve patlamalarla cam-çerçeve parçalanırken, milislerimiz havaya uyarı ateşi açarak planlı bir şekilde eylem alanından ayrıldılar.

71) HBDH Mehmet Ali Kasırga Milisleri: “İşbirlikçi Ajan Faaliyetine İzin Vermeyeceğiz!”

HBDH Mehmet Ali Kasırga Milisleri, 10 Ağustos gecesi saat 03 sıralarında, Mersin/Akdeniz’de, gençleri para vaadiyle işbirlikçilik tuzağına düşürmeye çalışan Terzi Kerim’e karşı eylem gerçekleştirdi. Bu işbirlikçi faşist unsurun hem işyeri hem de ev olarak kullandığı bina, milislerimizin havai fişekli eyleminin hedefi oldu.

72) HBDH Atakan Mahir Milisleri: “Faşizmin temel ekonomik kurumlarından A101’e eylem düzenledik”

HBDH Atakan Mahir Milisleri olarak, Adana-Seyhan, Barbaros Mahallesi’nde A101’e parça tesirli bombalı saldırı düzenledik. 11 Ağustos günü gece 01 sıralarında, faşizmin temel ekonomik kurumlarından A101 markete yönelik gerçekleştirdiğimiz eylem sonrası milislerimiz üslenme alanlarına ulaşmışlardır

73) HBDH Atakan Mahir Milisleri: “Amed’de gençleri zehirleyen bir işbirlikçiyi cezalandırdık!”

Amed-Bağlar’da, İskanevleri Polis Okulu yakınındaki çay ocağını işleten Çaycı Mehmet isimli uyuşturucu satıcısı ve ajan-işbirlikçi, 9 Ağustos tarihinde milislerimiz tarafından cezalandırıldı. İşyeri bombalandı.

74)HBDH Ulaş Alankuş Milisleri: “Faşizmin gözaltı terörüne karşı Amed’de DSİ’ye eylem düzenledik!”

13 Ağustos gece yarısı, Amed/Kayapınar’da, DSİ bekçi kulübesi, öfkemizin hedefi oldu. Düşmanın Amed ve Adana’da düzenlediği pervasız ev baskınlarına cevap olarak, DSİ binasına parça tesirli bombalar ve havai fişeklerle saldırı düzenledik.

75) HBDH Mehmet Candemir Milisleri: “Amed’de Askerlik Şubesini Vurduk!”

Milislerimiz 14 Ağustos gece 23 sıralarında 15 Ağustos Diriliş Hamlesi’ni selamlamak için Yenişehir askerlik şubesini vurdu

76) HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “İzmir’de, Faşizmin ‘Katil ve Halk Düşmanı’ Polislerini Vurduk”

HBDH Mahsum Korkmaz (Komutan Agit) Milisleri olarak İzmir’de polisleri vurduk! 16 Ağustos gece 23 sıralarında, Menderes’teki polis atış poligonuna yönelik suikast eylemi gerçekleştirdik.

77) HBDH İbrahim Yıldırım Milisleri: “İzmir/Menemen’de 15 Ağustos’u Selamlama Yazılamaları Gerçekleştirdik!”

Milislerimiz 15 Ağustos Diriliş Hamlesi’ni selamlamaya devam ediyor. HBDH İbrahim Yıldırım Milisleri, İzmir/Menemen’de yaygın yazılama eylemi gerçekleştirdi.

78) HBDH Engin Sincar Milisleri: “Ekip Otosunu Vurduk”

17 Ağustos gecesi saat 23 sıralarında, Amed’de halk düşmanı polisleri vurduk. Elazığ-Amed yolundan geçmekte olan ekip otosuna bombalar ve havai fişeklerle saldırdık. Şaşkına dönen polisler hareket bile edemediler.

79) HBDH Bazo Yılmaz Milisleri: “Faşizm Destekçisine Sabotaj Düzenledik”

HBDH Bazo Yılmaz Milisleri 22 Ağustos günü, Mersin’in Tarsus ilçesinde bir geri dönüşüm tesisine sabotaj eylemi düzenledi

80) HBDH Yılmaz Kes Milisleri: “İktidarın Destekçilerine Vuruyoruz!”

27 Ağustos günü saat 15 sıralarında HBDH Yılmaz Kes Milisleri olarak Bursa’da faşist iktidarın destekçisi geri dönüşüm fabrikasını hedef aldık. Nilüfer’de sanayi sitesindeki fabrikaya sabotaj eylemi düzenledik.

81) HBDH Hüseyin Akçiçek Milisleri: “Faşist İktidarın Belediyesine Ait Otobüsü Hedef Aldık!”

HBDH Hüseyin Akçiçek Milisleri olarak iktidar partisi faşist AKP’li Tuzla Belediyesine ait İETT otobüsünü yaktık. 29 Ağustos gece 01.30 sıralarında, Şekerpınar Caddesi’nde park halinde olan İETT otobüsünü ateşe verdik.

82) HBDH Nubar Ozanyan Milisleri: “Siirt’te Düşmanın Lojistiğine Saldırdık”

HBDH Nubar Ozanyan Milisleri olarak, 30 Ağustos günü saat 22.50’de, Siirt’te düşmanın lojistik hattına saldırı düzenledik. Askeri birimlere teçhizat taşıyan bir kamyon, milislerimizin el bombalı saldırısına hedef oldu.

83) HBDH Welat Çiya Milisleri: “Silivri’de faşist iktidar destekçisinin fabrikasına sabotaj düzenledik!”

Alipaşa Mahallesi’nde bulunan fabrikaya, HBDH Welat Çiya Milisleri tarafından sabotaj eylemi düzenlendi. 5 Eylül’de gerçekleştirdiğimiz sabotaj sonucu fabrikada büyük maddi hasar oluştu.

84) HBDH Kemal Pir Milisleri: “Ankara, Yenimahalle Hurdacılar Sitesi’nde bir fabrikaya sabotaj eylemi düzenledik”

HBDH Kemal Pir Milisleri, 7 Eylül 1982’de Ölüm Orucunda bayraklaşan Kemal Pir şahsında zindan direnişlerinde şehit düşen tüm devrimciler için Ankara’da sabotaj eylemi gerçekleştirdi. 6 Eylül sabahı saat 10 sıralarında Yenimahalle Hurdacılar Sitesi’ndeki bir fabrikaya sabotaj eylemi düzenledik. Eylem sonucu plastik ve hurda malzemeler tamamen yandı.

85) HBDH Rêzan Amed Milisleri: “Zindanda direnen yoldaşlarımızı Gebze’de sabotaj eylemimizle selamlıyoruz”

6 Eylül’ün ilk saatlerinde, Kocaeli/Gebze’de iplik fabrikası, milislerimizin sabotaj eylemiyle alev aldı. Yangın sonucu fabrikada büyük hasar meydana geldi.

86) HBDH Amara Ronahî Milisleri: “Bağcılar’da Polisleri Vurduk”

15 Eylül gecesi saat 02.00 civarında, İstanbul Bağcılar’da polis ekip otosuna saldırdık. AKP ilçe binası önünde bekleyen polis otosu Yavuz Sultan Selim Parkı’na doğru harekete geçtiği sırada milislerimizin silahlı saldırısına uğradı.

87) HBDH Fırat Çaplık Milisleri: “Cudi’ye Yürüyen Halkımızın Yanındayız!”

17 Eylül sabah saatlerinde, İzmir Torbalı’da, Yazıbaşı Mahallesi’ndeki kozmetik fabrikasına özel bir teknik kullanarak düzenlediğimiz sabotaj sonucu fabrikada büyük bir yangın çıktı.

88) HBDH Aziz Güler Milisleri’nden 2 Ayrı Eylem: “Uyuşturucu Tacirlerine Sabotaj Düzenledik”

20 Eylül günü saat 17 sıralarında, İstanbul/Sultangazi’de, uyuşturucu çetelerinin kullandığı iki ayrı eve, birimlerimiz tarafından sabotaj eylemi gerçekleştirildi. Her iki ev de içindeki uyuşturucularla birlikte yandı.

89) HBDH Şenol Sağaltıcı ve Ümit Tekin Milisleri: “İzmir’de TSK’ya lojistik destek veren fabrikayı vurduk!”

HBDH Şenol Sağaltıcı ve Ümit Tekin Milisleri olarak 23 Eylül’de İzmir’de TSK lojistiğine eylem düzenledik. İzmir Torbalı’da TSK’ya lojistik destek veren yatak fabrikasına özel bir yöntem ile sabotaj eylemi gerçekleştirdik.

90) HBDH Sara Tolhildan ve Ruken Zelal Milisleri: “Sara ve Ruken Yoldaşlar Anısına Tuzla’da Sabotaj Eylemi”

29 Eylül akşamı saat 22 civarında, İstanbul-Tuzla’da bulunan bir geri dönüşüm fabrikası, milislerimizin sabotaj eylemi sonucu alev alev yandı.

91) HBDH Nagihan Akarsel Milisleri: “Torbalı’da Sabotaj Eylemi Düzenledik”

4 Ekim günü öğle saatlerinde İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Yedi Eylül Mahallesi’ndeki kağıt fabrikası milislerimiz tarafından ateşe verildi.

92) HBDH Koçero Batman Milisleri’nden Uluslararası Komployu Protesto Eylemi

HBDH Koçero Batman Milisleri, 9 Ekim uluslararası komplosunu bir kez daha protesto etmek için İzmir/ Yamanlar’da sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Milislerimiz, 6 Ekim gece yarısı, BİM’e sabotaj eylemi düzenledi ve eylem sonucunda market alevler içinde kaldı.

93) HBDH Nagihan Akarsel Milisleri: “A101 marketine parça tesirli bomba ile eylem gerçekleştirdik”

Milislerimiz 5 Ekim gecesi İzmir’de A101 markete bombalı saldırı gerçekleştirdi. HBDH Nagihan Akarsel Milisleri olarak İzmir Bayraklı ilçesinin Gümüşpala Mahallesi’nde bulunan A101 marketine parça tesirli bomba ile eylem gerçekleştirdik.

94) HBDH Welat Çiya Milisleri: “Sur-Cizre-Nusaybin’in ve Gar Katliamı’nın Hesabını Soruyoruz!”

HBDH Welat Çiya Milisleri olarak 9 Ekim gece yarısı Amed/Sur’da, Keçiburcu’ndan Hevsel’e doğru hareket eden akrep türü zırhlı araca silahlı eylem düzenledik. Açtığımız ateş sonucu düşman aracı hareketsiz kaldı.

95) HBDH Hasan Ferit Gedik Milisleri: “Uyuşturucu Tacirlerini Vurduk!”

Karşıyaka’nın Örnekköy Mahallesi’ndeki bu yoz unsurun uyuşturucu mekanına, HBDH Hasan Ferit Gedik Milisleri olarak, 14 Ekim günü gece 23 sıralarında parça tesirli bombalı saldırı düzenledik.

96) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Kimyasal Silahları Yeneceğiz!”

22 Ekim günü gece saatlerinde İstanbul’da HBDH Sinan Dersim Milisleri “Dağlardan Şehirlere Uzanan Birleşik Devrim, Kimyasal Silahları Yenecek!-HBDH” imzalı pankart asarak bütün halkı bu saldırılara karşı harekete geçmeye çağırdı ve birleşik devrim gerillalarının direnişini selamladı.

97) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Faşist İktidar Destekçilerini Uyarıyoruz”

27 Ekim günü Amed’de AKP destekçisi şirketi vurduk. HBDH Sinan Dersim Milisleri olarak, Amed-Kayapınar’da, Üçkuyu TOKİler yolu üzerindeki AKP destekçisi şirketin trafosuna gece saat 22 civarında sabotaj eylemi düzenledik. Elektrik trafosu tamamen imha edildi.

98) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Düşmanın ekonomik mevzilerini Kocaeli/Körfez’de vurduk”

24 Ekim günü saat 15 sıralarında, Kocaeli/Körfez’de, TÜPRAŞ Kavşağı’ndaki kimyasal depolama tesisleri, milislerimizin etkili sabotaj eyleminin hedefi oldu. Başarılı eylemimiz sonucu tüm tesis, içindeki araçlarlar birlikte tamamen imha oldu.

99) HBDH İmran Fırtına Milisleri: “İstanbul’da Uyuşturucu Satıcılarını Vurduk!”

HBDH İmran Fırtına Milisleri olarak 24 Ekim günü sabah saatlerinde, Bayraklar soyadlı çeteye sabotaj eylemi düzenledik. 50. Yıl Mahallesi’nde uyuşturucu satıcılığı yapan ve devlet ile iş birliği yapan yoz çete unsurunun uyuşturucu deposu olarak kullandığı dükkana sabotaj eylemi düzenledik.

100) HBDH Çekdar Canfeda Med Milisleri: “Faşizmin Bekçilerine Silahlı Eylem Gerçekleştirdik!”

10 Kasım 2022 günü saat 02:00 sıralarında Adana/Gürselpaşa Mahallesi’nde devriye gezen iki bekçiye silahlı eylem gerçekleştirdik.

101) HBDH Aynur Ada Milisleri: “İstanbul’da bekçileri ölümle cezalandırdık”

11 Kasım 2022 günü saat 03:00 sıralarında İstanbul/Beylikdüzü/Gürpınar Mahallesi’nde yaya olarak devriye gezen faşizmin bekçilerini cezalandırdık. Silahlı eylemimizde bekçilerden biri kızıl kurşunlarımızın hedefi oldu, diğerleri kaçtı.

102) HBDH Cemile Kocakaya Milisleri: “İstanbul’da molotoflu yürüyüş yaptık, pankartlar astık”

13 Kasım 2022 günü akşam saatlerinde HBDH Cemile Kocakaya Milisleri İstanbul’un çeşitli semtlerinde sokağa çıkarak molotofkokteylleri eşliğinde pankartlar astı. Milislerimiz, ezilen halklara ve yoksul emekçilere AKP-MHP faşizmini yıkma, özgürlüğü kazanma çağrısı yaptı.

103) HBDH Sinan Dersim Milisleri’nden İstanbul ve Van’da Eylemler

a)16 Kasım 2022 günü, HBDH Sinan Dersim Milisleri İstanbul’da çeşitli ilçe ve merkezlerde pankart asma ve yazılama eylemleri gerçekleştirdi.

b) 16 Kasım 2022 günü, HBDH Sinan Dersim Milisleri Van’da çeşitli ilçe ve merkezlerde pankart asma ve yazılama eylemleri gerçekleştirdi.

104) HBDH Şehit Çiyager Milisleri: “Amed’de Zırhlı Aracı Vurduk!”

Amed/500 Evler Mahallesi’nde kobra tipi zırhlı araçlarla bir kontrol noktası oluşturan özel harekat polislerini, 21 Kasım gecesi saat 22 sıralarında hedef aldık.

105) HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri: “Düşmanı “Cephe Gerisinde” Vurmaya Devam Ediyoruz!”

23 Kasım gecesi saat 23.30’da Amed’de yine faşist polisleri hedef aldık. Kayapınar ilçesinde, Sanayi Mahallesi’nde devriye gezen zırhlı araç, milislerimizin bombalı ve molotoflu saldırısına hedef oldu.

106) HBDH Suphi Nejat Ağırnaslı Milisleri: “İzmir’de Bekçileri Vurduk”

24 Kasım gecesi 01.30 sıralarında 4 kişilik bekçi ekibi, milislerimiz tarafından etkili şekilde vuruldu.

107) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Van ve İstanbul’da duvar yazılamaları yaparak, işgalleri protesto ettik”

a) 23 Kasım günü İstanbul’un pek çok yerinde duvar yazılamaları yaparak, Rojava ve Güney Kürdistan’a yönelik saldırıların içeriği protesto edildi.

b) 23 Kasım günü Van’ın pek çok yerinde duvar yazılamaları yaparak, Rojava ve Güney Kürdistan’a yönelik saldırıların içeriği protesto edildi.

108) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “4 Kentte PKK’nin Kuruluşunu Selamladık!”

HBDH Sinan Dersim Milisleri, 27 Kasım akşamı PKK’nin 44. kuruluş yıldönümünü kutlamak için Mersin, İstanbul, Van ve Amed’de sokaklara, meydanlara çıktı.

109) HBDH Murat Ördekçi Milisleri: “19 Aralıkların Hesabını Sormak İçin İzmir’de Polislere Silahlı Saldırı Düzenledik”

19 Aralık Zindan Katliamı’nın emrini veren Ecevit’in adını taşıyan bulvar üzerinde, Seyrekköy Kanal Yolu Sokak’ta bulunan sivil polis aracına silahlı saldırı düzenledik.

110) HBDH Evin Goyi Milisleri: “Paris Katliamı’nın hesabını AKP’den soruyoruz!”

23 Aralık 2022 günü saat 23:00 sıralarında Diyarbakır (Amed)’ın Kayapınar ilçesinde AKP işbirlikçisi Mehmet Emin Demir’e ait bir işletme milislerimizce hedef alındı. İşletme ateşe verilerek imha edildi.

111) HBDH Sakine Cansız Milisleri: Katliamların hesabı soruluyor. Üç polis cezalandırıldı

23 Aralık 2022 Cuma günü 22:00 sıralarında Diyarbakır (Amed)/Yenişehir İplik Mahallesi’nde önceden tespit edilen sivil polislerin içinde bulunduğu araca eylem gerçekleştirdik. Polislerin içerisinde bulunduğu esnada araç el bombası ve silahlarla hedef alındı.

112) HBDH Berçem Renas Milisleri: “Faşist Katliamların Hesabını Soruyoruz”

24 Aralık’ta İstanbul/Tuzla’da bulunan AKP destekçisi geri dönüşüm tesisine sabotaj eylemi düzenledik. HBDH Berçem Renas Milisleri olarak, Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde Kazlıçeşme Caddesi’nde bulunan geri dönüşüm fabrikasına, akşam saatlerinde düzenlediğimiz eylem sonucu tesis tamamen alevler içinde kaldı

113) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Gaziosmanpaşa ve Arnavutköy’de bulunan faşist AKP yardakçılarına ait araçlar milislerimiz tarafından ateşe verildi”

26 ve 27 Aralık gecesi İstanbul’un Gaziosmanpaşa ve Arnavutköy ilçelerinde bulunan faşist AKP yardakçılarına ait araçlar, milislerimiz tarafından ateşe verildi. Her iki araç da tamamen yanarak kullanılamaz hale getirildi.

114) HBDH Behzat Baykal Milisleri: “2023, zafer yılı olacak”

30 Aralık 2022 günü İstanbul’un çeşitli semtlerinde sokağa çıkan HBDH Behzat Baykal Milisleri işgale, faşizme karşı pankart astı, duvar yazılamaları yaptı.

KBDH Milisleri 2022 Yılı Eylem Bilançosu;

1) KBDH Sarya Diyar Milisleri: “İstanbul’da Elektrik Enerji Hattına Sabotaj Eylem Düzenledik”

KBDH Sarya Diyar Milisleri 6 Mart günü gece saatlerinde Sazlıbosna’da bulunan Arnavutköy/Çatalca elektrik enerji hattına dönük sabotaj eylemi gerçekleştirdi.

2) KBDH Milisleri’nden İstanbul’da Eylem: “8 Mart ve Gazi Ayaklanmasını Selamlıyoruz”

7 Mart 2022 günü saat 22:00 sıralarında KBDH Milislerimiz İstanbul/Bayrampaşa/E-5 Karayolu üzerine KBDH ve HBDH ortak imzalı pankart astı. “8 Mart Ruhuyla Gazi Direnişi’ni Selamlıyoruz” sloganı yazılı pankart asan milislerimiz, eylemlerinin ardından üs bölgelerine ulaşmışlardır.

3) KBDH Sarya Diyar Milisleri’nden 2 Noktada Eylem: “İstanbul’da faşistlere ait yedi aracı ateşe verdik”

18 ve 20 Mart gecesi İstanbul’un iki ayrı ilçesinde KBDH Sarya Diyar Milisleri önceden tespit edilen faşistlere ait 7 aracı ateşe vererek eylem düzenledi. Eylemler, Bahçelievler ve Maltepe ilçelerinde toplamda 7 araç yakılarak gerçekleştirildi. Bu eylemlerden sonra milis güçlerimiz üslenme alanlarına ulaşmışlardır.

4) Şehit Zilan Milisleri’nden AKP-MHP güçlerine dönük eylemler

Van F Tipi Cezaevinde şehit edilen Şervan Can Güder yoldaşımızın anısına 27 Mart gecesi Gever’in Cumhuriyet Mahallesi’nde devriye gezen işgalci TC polisine ait sivil aracı el yapımı patlayıcı (EYP) ve silahla vurulmuştur.

5) KBDH Milisleri Zilan’ı Selamladı: “Zilan Olma Zamanı!”

Milisler faşist saldırganlığa karşı Zilanlaşmak gerektiği bilinciyle 30 Haziran günü İstanbul/Yakacık/Dörtyol’da tüm emekçi kadınlara çağrı içeren bir pankart astı

6) KBDH Zeynep Kınacı Milisleri, Amed’de Zilan’ı Selamladı: “Zilan Olma Zamanı!”

30 Haziran günü Amed/Seyran’da “Zilan Olma Zamanı” yazılı pankart asan milisler bütün kadınları tacize, tecavüze ve kadın katliamlarına karşı her an sokaklarda olmaya çağırdı

7) KBDH Sevda Serinyel Milislerinden Cezalandırma Eylemi

KBDH Sevda Serinyel Milisleri, İstanbul/Başakşehir’de, 14 Temmuz gecesi çevresindeki kadınları ahlak dışı amaçları için kullanan düşkün Ferhat Öztürk’ü cezalandırmıştır.

8) KBDH Özgecan Aslan Milisleri: “Kadın Düşmanlığına Geçit Yok!”

24 Kasım gecesi saat 02:00 sıralarında, faşist AKP yöneticisinin aracına KBDH Özgecan Aslan Milisleri tarafından sabotaj eylemi düzenlendi. Mersin’in Erdemli ilçesinde AKP yöneticisi olan Dursun Tuna’ya ait araç, milislerimiz tarafından yakıldı.

Halkımıza, milis ve gerilla güçlerimize duyuru;

2022 yılında HBDH ve KBDH milislerinin gerçekleştirdiği eylem sayısı 139’dur. Bu eylemler 122 maddede sıralanmıştır. Bazı eylemler, milislerimiz tarafından aynı tarihler içerisinde gerçekleştirildiğinden dolayı tek madde olarak yazılmıştır.