HBDH YK: “2023 yılı içerisinde 160 eylem gerçekleştirdik”

HBDH ve KBDH Milisleri’nin 2023 Yılı Eylemleri

HBDH milisleri olarak, 2023 yılı içerisinde 160 eylem gerçekleştirdik. “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!” hamlemiz her geçen gün, her geçen ay ve her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Bu devrimci başarıyı halkımıza, milislerimize ve gerilla güçlerimize borçluyuz. Halkımıza ve savaşçılarımıza sözümüz; “Zafer yakındır!”

AKP-MHP faşizmi 2023 yılı içerisinde sömürüyü ve zulmü artırmaya devam etti. İşçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, bütün ezilen Türkiye ile Kürdistan halkları, gelecek kaygısı, yaşam mücadelesi, hayat pahalılığı ve ölümle karşı karşıya kaldı. Deprem oldu, halk acılarını daha saramadan depremi ranta çevirdiler. Seçim yapıldı, halkı sahte umutlarla doldurmak istediler. İnsanlar evine ekmek parası bulamadığı için intihara sürüklendi, “ekonomi iyi” dediler. İsrail’in Filistin’e yaptıklarının daha ağırını Erdoğan rejimi Kürt halkına yaptı ama yalanladılar. Kadınlar katledildi, erkek egemenliği daha da palazlandırdılar. 2023 yılı her günü daha ağır koşullarla yaşandı. Ama en umut verici yanı devrimci mücadelenin ve birleşik devrimin büyümesi oldu.

2023 yılı birleşik devrim saflarında gelişip büyüyen “faşizme karşı savaşma azminin yılı” oldu. Aynı zamanda ise AKP-MHP faşizmi ve destekçileri, lüks yaşamlarını, rantlarını, usülsüzlüklerini daha da artırdılar. Patronlar büyüdükçe büyüdü. Ama her şeye rağmen grevler, direnişler, eylemler karşısında çaresiz kaldılar. Diğer yandan AKP-MHP faşizmi Alevilere katliamı reva gördü. Kürt halkına ölümü tek seçenek olarak sundu. Medya Savunma Alanları’nda yasaklı silahlar ve kimyasallar kullandı. Hapishaneleri işkencehanelere çevirdi. Ama artık faşizmin karşısında yılmayan, bıkmadan-usanmadan savaşan bir örgütlülük var: birleşik devrim. Birleşik devrim bayrağı her yerde dalgalandı, eyleme dönüştü.

2023 yılı hesap sormanın yılı oldu. Faşizme karşı savaşta direnişten saldırıya geçilen, barikatlar kurulan, cephelerde zafer türküleri söylenen, grevlerinde halaylar çekilen yıl oldu. 2023’te gerçekleştirdiğimiz 160 eylemimizi ölümsüz yoldaşlarımıza armağan ederken halk için, ezilenler için, işçi sınıfı için savaştık. Ölümsüz kahramanlarımızın adını kuşandık.

Şimdi yeni bir yıl başlıyor. 2024 yılı, faşizmin her türden saldırılarına karşı ezilenler cephesinden cevap olacağımız; faşizmi yıkılışa götüreceğimiz dönem olacak. 2024, birleşik devrim mücadelesinin faşizmi yıkma ve özgürlüğü kazanma şiarının her yerde dilleneceği yıl olacak. Bu yıl da yine hesap soracağız, savaşacağız, kazanacağız!

Kampüslerde, fabrikalarda, sokaklarda yürüttüğümüz mücadele 2024’de de büyümeye devam edecek. Faşist iktidar baktığı her yerde bizden birini görecek. Birleşik devrimin savaşçılarıyla bu yılda da karşılaşacak. Bizden “aman” dileseler bile, onlara, halkımızın çektiği acıları hatırlatacağız! 2024 yılı faşist iktidar için korku, halkımız için umut dolu olacak!

2024, zafer yılımız olacak!

HBDH EYLEMLERİ

1) HBDH Milisleri katliamları protesto etti

2 Ocak gecesi, İstanbul/Kadıköy’de bulunan bir yat limanına sabotaj eylemi gerçekleştirdik. HBDH Milisleri olarak, Kadıköy/Caddebostan’da bulunan yat limanındaki lüks teknelere, sabaha karşı düzenlediğimiz eylem sonucu 6 yat tamamen kullanılamaz hale geldi.

5 Ocak günü ise milislerimiz Van’da iki araca sabotaj eylemi düzenledi. AKP’li faşistlere ait bu iki araç, HBDH Milisleri tarafından ateşe verildi.

6 Ocak günü ise, yine Van’da milislerimiz tarafından protesto gösterisi düzenlendi. Gece 23 sıralarında İpekyolu Caddesi, milislerimiz tarafından trafiğe kapatıldı. Caddede lastikler yakarak Paris Katliamı protesto edildi.

2) HBDH Hrant Dink Milisleri’nden 11 Ocak Günü Ankara’da Sabotaj Eylemi

11 Ocak günü akşam saat 22 sıralarında Ankara’da, faşizmin bir ekonomik hedefine milislerimiz sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Milislerimiz, Ankara’nın Kazan ilçesindeki Saray Keresteciler sitesinde yanıcı madde imalatı yapan bir fabrikayı hedef alması sonucu 3 katlı fabrikada yangın çıktı, patlamalar gerçekleşti. Yangın sonucu fabrika kullanılamaz hale geldi.

3) HBDH Şehid Çekdar Canfeda Milisleri: “İstanbul’da faşist işkenceci polisleri vurduk!”

Başakşehir/Güvercintepe Mahallesi’nde devriye gezen sivil polis aracı, HBDH Şehid Çekdar Canfeda Milisleri tarafından vuruldu. 13 Ocak akşamı saat 18 civarında milislerimiz tarafından polis aracına ateş açıldı. Saldırı sonrası bir polis yaralandı. Daha sonra bölge, polisler tarafından ablukaya alındı.

4) HBDH Mehmet Akar Milisleri: “Tecride, zindanlara dönük baskılara karşı eylemlerimizi yükseltiyoruz!”

Amed’de Yeniköy Mahallesi’nde, Batman yolu güzergahında devriye gezen akrep tipi zırhlı araca sabotaj eylemi düzenledik. HBDH Mehmet Akar Milisleri olarak, 17 Ocak’ta gece 22.30 civarında düzenlediğimiz sabotaj eylemi sonrası polisler arasında büyük bir panik yaşandı.

5) HBDH Şehit Bubo Milisleri: “Adana’da bir zincir markete molotoflu eylem gerçekleştirdik”

Faşizmi ve onun ekonomik kaynaklarını Adana’da hedefledik. 17 Ocak günü, saat 23 sıralarında, Otogar Caddesi üzerinde bulunan bir marketler zincirinin şubesine molotoflu eylem gerçekleştirdik. Eylemimiz sonrası market alevlere hapsoldu

6) HBDH Hrant Dink Milisleri: “İstanbul/Kağıthane’de faşistlere ait 2 aracı ateşe verdik!”

16 Ocak günü gece saatlerinde milislerimiz İstanbul’da eylemdeydi. Kağıthane’de faşistlere ait iki araç HBDH Hrant Dink Milisleri tarafından ateşe verildi.

7) HBDH Şehit Bubo Milisleri: “İzmir’de bekçi cezalandırdık!”

HBDH Şehit Bubo Milisleri olarak, İzmir’de bekçi cezalandırdık. 18 Ocak akşam 21.30 sularında Kadifekale’de devriye gezen bekçiler, namlularımızın hedefi oldu. Milislerimizin saldırısı sonucu bekçilerden biri yaralandı. Eylem sonrası bölgeye polis araçları ve ambulanslar geldi.

8) HBDH Partizan Amed Milisleri: “Mersin’de AKP’li yöneticinin aracını ateşe verdik!”

HBDH Partizan Amed Milisleri, 18 Ocak akşamı saat gece 01:00 sıralarında Mersin’de AKP’nin yöneticiliğini yapan Yılmaz S. isimli şahsın aracını ateşe verdi.

9) HBDH Ruhat Aşkara Milisleri: “İstanbul’da bir uyuşturucu satıcısını vurduk!”

17 Ocak günü İstanbul’da Savaş Erol isimli bir uyuşturucu satıcısı, milislerimiz tarafından cezalandırıldı. Bu unsur, özellikle Kürt gençlerine yönelerek Kürt işçi ve emekçilerinin yoğun olarak yaşadığı Beylikdüzü/Gürpınar Mahallesi’nde yuvalanmaya çalışmaktadır. Onun bu uyuşturucu ağını onu cezalandırarak engelledik.

10) HBDH Ramazan Güleken Milisleri: “Tecrit karşıtı eylemlerimiz devam ediyor!”

17 Ocak günü, akşam saat 22.00 civarı, Amed/Eğil’de yol güzergahında bulunan yüksek gerilim hattını bombalarla havaya uçurduk. Yüksek gerilim hattı tamamen imha oldu. Bu yüksek gerilim hattının devletin faşist görevlilerinin bulunduğu bölgeye elektrik sağladığı bilinmektedir.

11) HBDH Mehmet Akar Milisleri: “Askeri Konvoyu Vurduk!”

HBDH Mehmet Akar Milisleri olarak, Amed’de askeri konvoyu vurduk! 25 Ocak gecesi, saat 23 civarında, Bismil yolundaki askeri araç konvoyu milislerimizin hedefi oldu.

12) HBDH Sinan Ateş Milisleri: “15 Şubat Uluslararası Komplosu’na karşı Amed’de eylem gerçekleştirdik!”

HBDH Sinan Ateş Milisleri, 3 Şubat gecesi, saat 22 sıralarında, Amed-Siverek yol güzergahında bulunan ve faşist iktidarla işbirliği yapan Man Turizm Otobüs firmasına sabotaj gerçekleştirdi.

13 )HBDH Bayram Ali Akdeniz Milisleri: HBDH’ın 7. Kuruluş Yıl Dönümünü Selamlıyoruz!

12 Mart HBDH’ın kuruluşunun 7. yıldönümü dolayısıyla HBDH Bayram Ali Akdeniz Milisleri İstanbul’da sokağa çıkarak Birleşik Devrim’in, başlayan 8. kavga yılını selamladı. Silahlı olarak güvenliklerini sağlayan milisler pankart astı, duvar yazılamaları yaptı. 7 yıllık mücadelede AKP-MHP faşizmine karşı durmaksızın verilen birleşik mücadelenin önemine değinen milisler, halkı birleşik devrim saflarına katılmaya çağırdı.

14) HBDH Hasan Ocak Milisleri: İstanbul’da 7. Kuruluş Yıldönümü Eylemleri

HBDH Hasan Ocak Milisleri, 12 Mart gecesi, HBDH’ın 7. kuruluş yıldönümünü selamlamak için İstanbul’un çeşitli semtlerinde pankart asma eylemleri gerçekleştirdi, propaganda faaliyeti yürüttü.

15) HBDH Çiyager Hevi Milisleri: “İstanbul’da HBDH’ın 7. Yıldönümünü Selamladık!”

12 Mart gecesi İstanbul’un çeşitli ilçelerinde, silahlı güvenlik önlemleri alarak propaganda faaliyeti yürüttük; pankart asma ve yazılama eylemleri yaptık.

16) HBDH Kemal Kurkut Milisleri: “İstanbul ve İzmir’de Newroz’u Kutladık!”

HBDH Kemal Kurkut Milisleri, 18 Mart gecesi İstanbul/Başakşehir’de yakılan Newroz ateşi etrafında halaya durdu. Sloganlar atıldı, havai fişekler kullanıldı. Düşman kuvvetleri bölgeye yönelerek operasyon yapmak istedi. Milislerimiz gerekli önlemleri alarak bölgeden başarılı bir şekilde ayrıldılar.

Aynı gece İzmir’de de Newroz ateşi yaktı milislerimiz. Narlıdere yolunu trafiğe kapatarak sloganlarla Newrozu kutladılar

17) HBDH Baran Serhat Milisleri’nden 3 Noktada Kuruluş Yıldönümü Eylemleri

16 Mart 2023 günü Amed’de, İstanbul’da ve Van’da HBDH’ın kuruluş yıl dönümü için HBDH Baran Serhat Milisleri pankart astı, gösteri ve propaganda eylemleri gerçekleştirdi. Milislerimiz eylem yaptıkları her yerde, birleşik devrimin tek kurtuluş yolu olduğunu ve HBDH’ın halkların kurtuluş umudunu büyüttüğünü anlattılar. Milislerimiz ayrıca Gazi, Beyazıt ve Halepçe Katliamları’nı protesto eden yazılamalar da yaptı.

18) HBDH Mazlum Doğan Milisleri: “Adana’da molotoflu eylemle Newroz’u kutladık!”

Zekiye, Rahşan ve Berivan yoldaşlara adadığımız eylemde, 21 Mart gecesi Adana’da, Ceyhan yolunu molotoflarla trafiğe kapattık.

19) HBDH Mazlum Doğan Milisleri: “Newroz Ateşini Amed’de Harladık!”

HBDH Mazlum Doğan Milisleri, 21 Mart akşamı, Amed’de havai fişekli kutlama eylemi gerçekleştirdi. Amed/Diclekent bölgesinde, havai fişeklerle gerçekleştirdiğimiz Newroz Bayramı kutlaması, halkımızın yoğun ilgi ve desteğiyle karşılandı.

20) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Newroz Ateşi Yanmaya Devam Edecek!”

HBDH Sinan Dersim Milisleri, 22 Mart gecesi, İstanbul, Van, Siirt ve İzmir’de, pek çok merkezde Newroz eylemleri gerçekleştirdi.

Yaygın olarak yazılamalar, pankart asmalar, ateş ve havai fişekle Newrozu selamlamalar, ajitasyon ve propaganda konuşmaları yapan milislerimiz, halklarımızın Newroz coşkusuna ortak oldu

21) HBDH Baran Serhat Milisleri: “Zindanlar Yıkılsın, Tutsaklara Özgürlük! | İstanbul’da Yazılamalar Yaptık”

24 Mart gecesi İstanbul sokaklarında, HBDH Baran Serhat Milisleri olarak, İmralı tecrit ve imha sistemini teşhir eden yazılamalar yaptık.

22) HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “Pek çok kentte propaganda faaliyetleri gerçekleştirdik”

HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri, 25 Mart günü öğlen saatlerinde, Mersin’de poster asma eylemi yaptı. Kahramanlık Haftası dolayısıyla düzenlediğimiz eylemde, Toroslar Mahallesi’nde, ölümsüz komutan Agid’in (Mahsum Korkmaz) posterini astık.

Aynı gün gece saatlerinde İstanbul, Adana ve Batman’da İmralı tecrit ve imha sistemine, HBDH’nin kuruluş yıldönümüne ve siper yoldaşlığının doruk noktası Kızıldere Direnişi’ne yönelik HBDH ve KBDH yazılamaları ve propaganda çalışmaları yaptık

23) HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “İstanbul ve Van’da Propaganda Faaliyetleri Gerçekleştirdik!”

HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri olarak ölümsüzlerimizi, kahramanlarımızı selamlamak için propaganda faaliyetleri gerçekleştirdik. “Kahramanlık Haftası” vesilesiyle, 28 Mart gecesi İstanbul ve Van’da yazılama ve pankart asma eylemleri gerçekleştirdik.

24) HBDH Mahir Çayan Milisleri: “İstanbul’da Kızıldere Direnişi’ni Selamladık!”

29 Mart günü hem Kızıldere’yi anmak için İstanbul’da yazılamalar yaparken, hem de ajan ve işbirlikçilere yönelik uyarı içerikli duvar yazılamaları gerçekleştirdik.

25) HBDH Ömer Ayna Milisleri: “Van ve İzmir’de Kızıldere’yi Selamladık!”

30 Mart 1972’de siper yoldaşlığının ve feda ruhunun aşılmaz örneğini sergileyen On’ların açtığı yolda ilerleyen milislerimiz, 29 Mart günü Van ve İzmir’de ajitasyon ve propaganda çalışmaları yaptı.

26) HBDH Ertan Saruhan Milisleri: “Selam Olsun Kızıldere’ye!”

Milislerimiz, 30 Mart gecesi İstanbul’da, Kızıldere Direnişi için “Mahir Çayan Ölümsüzdür” HBDH imzalı pankart astı, ölümsüz önderlerimizi selamladı.

27) HBDH Fazıl Botan Milisleri: “Fazıl Botan Ölümsüzdür!”

Fazıl Botan yoldaş, büyük bir onurla yolundan yürüdüğümüz ölümsüzlerimizden biridir. YPG kurucularından olan Fazıl Botan yoldaşı anmak için, 31 Mart gecesi Van ve İstanbul’da yaygın yazılama ve propaganda faaliyeti gerçekleştirdik.

28) HBDH Mahsum Karaoğlan Milisleri: “Dört Bir Yanda Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın Doğum Gününü Kutladık!”

*3 Nisan gecesi Adana’da sokaklara çıkan milislerimiz gösteri yaptı. Havai fişeklerle ve sloganlarla gerçekleştirilen kutlama, emekçi halkımızın sempatisiyle karşılandı.

*3 Nisan gecesi 15 kişilik milis grubumuz İstanbul’da pankart açarak yol kapatma eylemi yaptı. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününü kutlamak isteyen milislerimiz korsan gösteri düzenledi. Havai fişeklerle ve sloganlarla yürüyen milislerimiz Abdullah Öcalan’a selam gönderdi.

*Amed’de milislerimiz, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününü kutlamak için 3 Nisan gecesi sokaklara çıktı. Sur’da gösteri düzenleyen milislerimiz, havai fişeklerle ve sloganlarla eylem düzenledi.

29) HBDH Halit Özdaşlı Milisleri: “Van’da 4 Nisan Kutlaması Gerçekleştirdik!”

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum günü olan 4 Nisan için kutlamalar yapan milislerimiz Van’da sokaklardaydı. 3 Nisan gecesi Xaçort Mahallesi’nde sokağa çıkan milislerimiz lastikler yakarak ve yürüyüş düzenleyerek yol kapatma eylemi gerçekleştirdi. Havai fişekler ve sloganlar eşliğinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum günü kutlandı. Ayrıca, İmralı Zindanı’ndaki tecrit ve imha sistemi lanetlendi.

30) HBDH Zülküf Gezen Milisleri: “4 Nisan Kutlamaları İçin Sokaktaydık!”

Milislerimiz İstanbul’da 4 Nisan kutlaması yaptı. 4 Nisan günü akşam saatlerinde yolu trafiğe kapatan milislerimiz, pankart açarak yürüyüşe geçti. Havai fişeklerin patlatıldığı, sloganların atıldığı yürüyüş boyunca halkımızın yoğun ilgisi oldu.

31) HBDH Mehmet Ali Kasırga Milisleri: “Dersimde Faşizme Geçit Yok”

HBDH Mehmet Ali Kasırga Milisleri olarak 6 Nisan günü Dersim’de pankart asma eylemi gerçekleştirdik.

32) HBDH Fazıl Botan Milisleri: “Harun Elbak Onurumuzdur!”

HBDH Fazıl Botan Milisleri olarak 6 Nisan günü İstanbul’da Harun yoldaş için pankart asma eylemi yaptık. Gazi Mahallesi, Sekizevler bölgesindeki Sosyal Tesisler’in duvarına, Harun Elbak (Selim Adıyaman) yoldaş için Kürtçe “Harun Elbak Onurumuzdur” yazılı pankart astık.

33) HBDH Orhan Yılmazkaya Milisleri: “Bostancı’dan Dar Azza’ya Yaşasın Birleşik Devrim Savaşımız!”

26 Nisan 2023 günü HBDH Orhan Yılmazkaya Milisleri “Bostancı’dan Dar Azza’ya Yaşasın Birleşik Devrim Savaşımız-HBDH” yazılı pankart hazırlayarak İstanbul’un sokaklarına astı.

34) HBDH Orhan Yılmazkaya Milisleri: “Orhan Yılmazkaya’nın Direnişini 3 Kentte Selamladık!”

27 Nisan 2009 günü İstanbul/Bostancı’da direniş destanı yazan Orhan Yılmazkaya yoldaşı anmak için bir dizi kentte yazılama ve pankart asma eylemleri gerçekleştirdik.

27 Nisan gecesi İstanbul, İzmir ve Batman’da, Orhan Yılmazkaya’yı selamlayan milislerimiz, çeşitli noktalara pankartlar astı, yazılamalar yaptı ve propaganda faaliyeti yürüttü.

35) HBDH Jale Yeşilnil Milisleri: “Yaşasın 1 Mayıs!”

28 Nisan günü İstanbul’da ve 30 Nisan günü ise İzmir, Batman ve İstanbul’da yazılamalar yaptık, pankartlar astık. Halklarımızı 1 Mayıs’ta birleşik mücadele saflarına davet ettik. Milislerimiz ayrıca 28 Nisan günü İstanbul’da yaptıkları propaganda faaliyetinde ölümsüz önder Orhan Yılmazkaya’yı da andı, onun için duvar yazılaması yaptı.

36) HBDH Deniz Gezmiş Milisleri: “Ölümsüzlerimiz Onurumuzdur! Orhan Yılmazkaya Ölümsüzdür!”

Bostancı Direnişi’nin yiğit devrimcisi Orhan Yılmazkaya yoldaşımızı anmak için, 30 Nisan akşamı İzmir/Bornova’da yazılama ve pankart eylemi yaptık.

37) HBDH Ulaş Bayraktaroğlu Milisleri: “Önderlerimiz Yolumuzu Aydınlatıyor!”

Birleşik devrimimizin önderlerini anmak için 6 Mayıs günü İstanbul ve İzmir’de propaganda faaliyetleri yürüttük; yazılama ve pankart asma eylemleri gerçekleştirdik.

38) HBDH Orhan Yılmazkaya Milisleri: Orhan Yılmazkaya Ölümsüzdür!

Milislerimiz, 10 Mayıs günü Mersin’de Akdeniz Caddesi ve Toroslar mevkiinde pankart asma eylemi gerçekleştirdi ve propaganda faaliyeti yürüttü.

39) HBDH İbrahim Kaypakkaya Milisleri: “Ölümsüzlerimiz İçin İstanbul’da Yazılamalar Yaptık!”

“Şehitler Ayı” çerçevesinde yazılama ve propaganda faaliyetleri yaptık. İstanbulda, 18 Mayıs gecesi, Haki Karer, Dörtler ve İbrahim Kaypakkaya anısına yazılama ve propaganda faaliyeti gerçekleştirdik.

40) HBDH Haki Karer Milisleri: “Ölümsüzlerimizin İzinde Zafere!”

19 Mayıs gecesi, İstanbul’da sahadaydı milislerimiz. Haki Karer, İbrahim Kaypakkaya ve Dörtler için pankart asma eylemi gerçekleştik.

20 Mayıs’ta ise Van’da sokaklardaydık. Van merkezde Cumhuriyet Caddesi’nde pankart asarak propaganda faaliyet yürüttük.

41) HBDH Sinan Dersim Milisleri’nden 1 Aylık Bilanço

Milislerimizin gerçekleştirdiği eylemler şunlardır;

*Milislerimiz, HPG gerillası Selim Adıyaman (Harun Elbak) yoldaşı tuzağa düşürüp alçakça düşmana teslim eden hainlerden hesap sormak için, 25 Nisan 2023 günü Van’da yazılamalar yaptı. Yazılamalarda “Harun Elbak Yalnız Değildir-HBDH” sloganları yazıldı.

*27 Nisan 2023 gecesi İstanbul’da bir halk düşmanına uyarı eylemi düzenledik. Güngören’de, polisle işbirliği yapan ve aynı zamanda gençlerimizi zehirleyen bir uyuşturucu tacirine karşı ses bombalı eylem gerçekleştirdik.

*Amed merkezli yapılan siyasi sindirme operasyonlarını protesto etmek için 28 Nisan 2023 gecesi İstanbul’da, polis işbirlikçilerinin evine ses bombalarıyla uyarı eylemi gerçekleştirdik.

*14 Mayıs 2023 günü, seçim gecesinde, Van’da bir çok mahalleye faşist saldırılar gerçekleştiren polislere karşı, milislerimiz anında harekete geçti. Faşist polisin saldırıları kararlı duruşumuzla püskürtüldü ve halkımız koruma altına alındı.

*15 Mayıs 2023 gecesi Van merkezde ve Xaçort/Köyiçi mahallelerinde toplanan halka polis saldırdı. Gaz bombası kullanan polise karşı el bombası, havai fişek ve ses bombalarıyla karşılık veren milislerimiz, TOMA ve kirpi tipi zırhlı araçları ise patlayıcılarla ve molotoflarla darbeledi.

*28 Mayıs 2023 seçim akşamı İstanbul/Beyoğlu’nun yoksul bölgesi olan Hacıahmet’te faşist bir güruh seçim “kutlaması” yapmaya kalkıştı. Bu “kutlamalara” katılan İsmailağa Tarikatı’nın bir evini milislerimiz el bombaları ve ses bombalarıyla hedef aldı.

*Milislerimiz, 28 Mayıs 2023 seçim akşamı Van merkezde, sokaklarda ağır silahlarla ve zırhlı araçlarla terör estiren AKP-MHP faşizminin unsurlarına karşı, el bombaları ve silahlarla karşılık verdi.

42) HBDH Abdullah Cömert Milisleri: “İstanbul ve İzmir’de Eylemler Gerçekleştirdik!”

*29 Mayıs günü uyuşturucu tacirlerine ait bir araca sabotaj eylemi düzenledik. İstanbul’da, Beyoğlu/Hacı Ahmet Mahallesi’nde uyuşturucu çetelerine ait araç, milislerimiz tarafından saat 17 sıralarında ateşe verildi. Araç tamamen kül oldu.

*31 Mayıs gecesi yine İstanbul’da bu kez faşist düzenin saldırgan bekçilerini hedef aldık. Beyoğlu/Hacı Ahmet’te, Millet Kütüphanesi çevresinde bekleyen bekçilere bombalarla saldırdık. Bu sahte kabadayı sürüsü, patlama sonrasında can korkusuyla kaçıştılar.

*Faşist saray iktidarının küçük ortağı faşist MHP, devrimci şiddet eylemlerimizin her zaman değişmez hedeflerindendir. İzmir’de, 2 Haziran gecesi MHP yöneticilerinden bir faşistin aracına ses bombalı eylem gerçekleştirdik.

43) HBDH Hüseyin Arasan Milisleri: “Faşist İktidar Destekçisi Fabrikayı Ateşe Verdik!”

10 Haziran günü saat 17.30’da Başakşehir/Organize Sanayi karton-kırtasiye ve plastik bloğundaki fabrika milislerimiz tarafından ateşe verildi. Yoğun emek sömürüsü yapan, faşist savaş ekonomisinin aktif destekçilerine ait olan fabrikadaki ürünler tamamen imha olurken, fabrika büyük oranda hasar gördü.

44) HBDH Erdem Aşkan Milisleri: “Erdem Aşkan’ın Hesabını Soruyoruz!”

9 Haziran gece yarısı, Siirt’te, polislere ait bir araca sabotaj eylemi düzenledik. Kurtalan Kültür Mahallesi’nde, Aymar AVM arkasında, polislere ait Ranger tipi “56 AD 597” plakalı araç, milislerimiz tarafından yakılarak tamamen imha edildi.

45) HBDH Ethem Sarısülük Milisleri: “3 İlde Faşizme Eylem Gerçekleştirdik!”

*5 Haziran’da Van’da çıktık faşist canilerin karşısına. Evlere baskınlar düzenleyen özel harekat polisleri mahallelerimizde zırhlı araçlarla dolaşırken, milislerimizin molotoflu ve ses bombalı saldırılarına hedef oldu. Baskına giderlerken, kendilerini en güvende hissettikleri bir anda milislerimizin başarılı eylemi sonucu kısa süreli panik yaşadı faşist polis sürüsü. Milislerimiz başarılı bir şekilde eylem yerinden ayrıldılar.

*8 Haziran günü İstanbul’da, bu faşist düzenin lümpen bekçilerini vurduk! Arnavutköy’de, Anadolu Mahallesi’nde bir otoparkta bekleyen bekçiler, milislerimizin bombalı eylemiyle neye uğradıklarını şaşırdılar. Otoparktaki araçlarda maddi hasarlar meydana gelirken, bekçiler sağa sola kaçıştılar.

*12 Haziran’da bu kez Mersin’de vurduk düşmanı. Akdeniz Çilek Mahallesi’nde polislerin bekledikleri mevkiye pusu kuran milislerimiz, ekip otosuna ses bombalarıyla saldırdı. Polislerden yaralananlar oldu. Olay yerine ambulans geldi. Milislerimiz başarılı bir şekilde bölgeden ayrıldılar.

46) HBDH Berkin Elvan Milisleri: “İşkenceci Gardiyan Ahmet Demirci’nin Evine Sabotaj Eylemi Düzenledik!”

13 Haziran günü, İzmir’de milislerimiz, bu faşist şahsında bütün işkenceci zindan zebanilerini uyarmak için sabotaj eylemi yaparak evini yaktılar. Eylemlerini Hüseyin Arasan’a adayan milislerimiz eylem alanından başarılı bir şekilde ayrıldılar.

47) HBDH Sema Yüce Milisleri: “İzmir ve Sivas’ta Propaganda Eylemleri Yaptık, İstanbul’da Bombalı Eylem Gerçekleştirdik!”

22 Haziran günü İzmir ve Sivas’ta Şehit Hüseyin Arasan için yazılamalar yaptık, propaganda faaliyeti yürüttük.

23 Haziran gecesi ise, İstanbul/Beyoğlu’nda, Hacıahmet Mahallesi, Kurtoğlu Caddesi’nde MHP’li bir faşist elebaşının aracına sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Bu elebaşı faşiste ait 34 GOL 577 plakalı Mercedes marka otomobilin camlarını kırarak içine ses bombaları attık. Araç kullanılamaz hale geldi.

48) HBDH Bager Militan (Kemal Budak) Milisleri: “Mersin’de Düşmanı Vurduk!”

25 Haziran gecesi 22.30 sıralarında, Akdeniz Siteler Mahallesi’nde devriye gezen zırhlı aracını hedefledik. Devriye aracına bombalı ve silahlı saldırı düzenledik. Eylemimiz sonrası bir polis yaralandı. Başarılı eylemimiz sonrası olay yerine çok sayıda zırhlı araç geldi ve çevreye rastgele ateş açtı.

49) HBDH Şehit Zilan Milisleri: “İstanbul’da Bir İşkenceci Gardiyanın Ensesindeydik!”

26 Haziran akşamı, İstanbul’da bir işkenceci gardiyanın ensesindeydik. Maltepe Cezaevi’nde gardiyanlık yapan faşist Emre Güral, HBDH Şehit Zilan Milisleri tarafından Esenyurt’ta kıstırıldı. İş çıkışı takibe aldığımız faşist işkencecinin aracını, Haramidere TEM otoyolu girişinde durdurduk. Fakat ne yazık ki bir anlık yanlış hesabımız nedeniyle son anda elimizden kaçmayı başardı. “Dur!” uyarılarımıza elbette uymadı. Milislerimiz araca ateş ettiler ama yakalamayı başaramadılar. İşkenceci faşistin akıbeti hakkında bilgi alamadık.

50) HBDH Şehit Helmet Milisleri: “Silopi’de Molotoflu Eylem Yaptık! Polis Noktasını Ateşe Verdik!”

HBDH Şehit Helmet Milisleri olarak 27 Haziran akşamı Silopi’de molotoflu gösteri yaptık. Milislerimiz molotoflarla yolu trafiğe kestikten sonra Abdullah Öcalan şahsında uygulanan tecrit ve imha saldırısının asıl hedefinin emekçi halklarımız olduğu, devrimci iradenin her şeye rağmen bu eşitsiz savaştan da zaferle ayrılacağı, zaferin mutlaka birleşik devrimimizin olacağı yönünde propaganda konuşmaları yaptılar. Ayrıca polis noktası da molotof kokteylleriyle ateşe verildi.

51) HBDH Çekdar Canfeda Milisleri: “Antep’te DMO’ya ait tekstil fabrikasına sabotaj düzenledik!”

27 Haziran gecesi, Antep’te saldırdık düşmana. Saat 01 civarı, Binevler bölgesindeki DMO’ya ait tekstil işletmesine sabotaj eylemi düzenledik. Bu fabrikada, Suriye ve Rojava’daki Türk devletinin dinci-faşist çetelerine askeri kıyafet dikilmektedir.

52) HBDH Behçet Kaplan Milisleri: “Muğla’da Bir Oteli Hedef Aldık!”

29 Haziran günü Muğla’da düşmanın ekonomik dayanağı olan turizme darbe indirdik. Bodrum ilçesi, Umurça Mahallesi, Mümtaz Ataman Caddesi’nde bulunan bir otel, milislerimiz tarafından ateşe verildi. Milislerimiz otelin deposunu hedef aldı. Depo tamamen küle dönerken, yangın, otelin diğer kesimlerine de yayıldı.

53) HBDH Ali İsmail Korkmaz Milisleri: “Amed’de Polisleri Çapraz Ateşe Aldık!”

HBDH Ali İsmail Korkmaz Milisleri 10 Temmuz günü Amed’de cezaevi çevresinde devriye gezen polislere dönük eylem gerçekleştirdi.

Saat 23.30 civarı, Amed D Tipi Cezaevi’nin bulunduğu Üçkuyular bölgesinde devriye görevi yapan polisler, milislerimiz tarafından çapraz ateşe alındı. Ayrıca polis otosuna el bombası da atıldı. Saldırı sonucu polis aracı hareketsiz kalırken, olay yerine zırhlı araçların geldiği görüldü.

54) HBDH Cesur Azad Milisleri: “İzmir’de faşistlere ait bir fabrikaya sabotaj eylemi düzenledik!”

Milislerimiz 3 Temmuz akşamı saat 20.30 sıralarında İzmir’de eyleme geçti. İzmir/Torbalı/Ayrancı Mahallesi’nde bulunan ve gericilere ait olan boya ve boru fabrikasına sabotaj eylemi yaptık. Fabrika bahçesindeki malzemelerin yakılması sonucu fabrikada büyük çaplı maddi hasar oluştu.

55) HBDH Kemal Pir Milisleri: “Muğla’da Lüks Villalara Enerji Sağlayan Trafoyu İmha Ettik!”

Muğla’da turistik bölgede eylem yaptık. Fethiye’de, Cahit Gündüz Caddesi’nde bulunan turistik lüks villalara enerji sağlayan trafoyu imha ettik. 6 Temmuz akşamı trafoyu ateşe vererek tüm bölgede elektriği kestik.

56) HBDH Mehmet Hayri Durmuş Milisleri: “Van’da kayyum atanmış belediyeye ait iş araçlarını ateşe verdik”

12 Temmuz gecesi saat 23.00 sıralarında, Van’da eylem yaptık. Kayyum atanmış soysuz belediyeye ait iş araçlarını ateşe verdik.

57) HBDH Hayati Can Milisleri: “İstanbul’da ve Şırnak’ta Eylemler Gerçekleştirdik!”

13 Temmuz’da, büyük ölüm orucu direnişinin kahramanlarının inanç ve öfkesiyle vurduk düşmanı Şırnak’ta. Silopi Karşıyaka Mahallesi’nde, akşamı saat 23 sıralarında, ekip otosunu çapraz ateşe aldık. Saldırı karşısında düşman panik halinde ne yapacağını şaşırdı. Mahalleye zırhlı araçlar sevkedildi. Dakikalarca zırhlı araçlardan çevreye rastgele ateş açıldı.

15 Temmuz günü ise İstanbul/Esenyurt’ta ölüm orucu direnişini selamlayan yazılama eylemleri yaptık, propaganda faaliyeti yürüttük.

58) HBDH Aydan Ezgi Şalcı Milisleri: “İstanbul’da, Tecavüzcü Uşşaki Tarikatı’nın Binasını Bombaladık!”

17 Temmuz gece yarısı, Beyoğlu/Hacıahmet Mahallesi/Atalay Sokak’ta bulunan sözde Kuran Kursu, milislerimiz tarafından bombalandı. Vakıf adı altında faaliyet yürüten çocuk tecavüzcüsü Uşşaki Tarikatı’na bağlı bina, milislerimiz tarafından parça tesirli bombayla hedef alındı.

59) HBDH Arin Mirkan Milisleri: “İstanbul’da Şok Market’e Eylem Düzenledik!”

19 Temmuz günü İstanbul’da Şok Market’e sabotaj eylemi düzenledik. Gece saat 23.30 sıralarında Sultanbeyli’de bulunan Şok Market’in camlarını kırıp ateşe verdik. Eylemimiz sonucu market tamamen küle döndü. Milislerimiz eylemin ardından başarılı bir şekilde çekildiler.

60) HBDH Ulaş Adalı Milisleri: “Adana’da, Suruç Katliamı’nın Hesabını Sorduk!”

21 Temmuz gecesi, saat 22:00 civarında Adana’da bombalama eylemi yaptı milislerimiz. Yüreğir ilçesi, Fuzuli Caddesi’nde, bekçilere ait bir dükkana bombalarla saldırdık. Ayhan Çelik ve Hüseyin İlfit adlı bekçilerin ortağı olduğu işyeri, milislerimiz tarafından bombalanarak imha edildi.

61) HBDH Ali Haydar Dêrsîm Milisleri: “Muğla’da sabotaj eylemi gerçekleştirdik”

22 Temmuz gecesi saat 23.30’da Muğla’da sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Bodrum’da, Gündoğan Mahallesi, Şehit Uğur Öztop Caddesi’nde, Katamaran Otel’in karşısındaki araçlara sabotaj eylemi düzenledik. CarrefourSa ve BİM arasında bulunan 3 arabayı ateşe verdik. Araçlardan ikisi tamamen imha olurken, marketin deposu ve ATM’nin bir kısmı da alev aldı.

62) HBDH Cebrail Günebakan Milisleri: “Uzman Çavuşun Evinin Önündeki Aracını Yaktık!

25 Temmuz gecesi Elazığ’da bir uzman çavuşun evinin önündeydik. Gece saat 22:00 civarında, il jandarmada görevli uzman çavuşun evinin önündeki aracını ateşe verdik.

63) HBDH Tarık Ziya Yıldırım Milisleri: “Antep’te Bir Tarikat Binasını Ateşe Verdik!”

24 Temmuz günü Antep’te bu yoz merkezlerden birine sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Gece saat 01.30 dolaylarında, dinci gericilerin eğitim yeri olarak kullandıkları bina, milislerimiz tarafından ateşe verildi.

64) HBDH Egîd Civyan Milisleri: “İzmir ve Urfa’da Eylemler Gerçekleştirdik!”

1 Ağustos’ta, İzmir’de polislere taciz eylemi gerçekleştirdik. Bornova’da, saat 23.00 civarında, milislerimiz devriye gezen polislere ateş açtılar. Silah sesleriyle büyük panik yaşayan polisler kendilerini sağa sola attılar. Taciz eyleminin ardından milislerimiz başarılı bir şekilde eylem alanından uzaklaştılar.

2 Ağustos gecesi ise Urfa’da belediye deposuna sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Milislerimiz, Urfa Belediyesi’ne ait depoyu ateşe verdiler. Depo, içindeki araç gereçlerle birlikte kısa sürede küle döndü.

65) HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “Halk Düşmanı İşbirlikçi Devran İnan’ın Matbaasını Bombaladık!”

5 Ağustos gecesi, İstanbul’da, “15 Ağustos ruhu” ile saldırdık işbirlikçi unsurların üzerine!

Gece saat 23.30 sıralarında, Esenyurt’ta, bir polis muhbirini hedef aldık. İşbirlikçi Devran İnan’a ait Şimşek Matbaası, milislerimiz tarafından bombalandı. Eylemimiz sonucu matbaada maddi hasar oluştu.

66) HBDH Mehmet Ali Kasırga Milisleri: “İstanbul’da Ve Şırnak’ta Eylemler Gerçekleştirdik!”

7 Ağustos’ta İstanbul’da, 8 Ağustos’ta ise Şırnak’ta ayrı ayrı sabotaj eylemleri yaptık.

7 Ağustos akşamı Kağıthane’deki Şok Market’i hedef aldık. Milislerimizin ateşe verdiği markette büyük çaplı maddi hasar oluştu.

8 Ağustos gecesi ise kayyum belediyesinin iş makineleriydi hedefimiz. Halkımızın iradesi ile seçilen başkanlarımızın yerine faşist devletin atadığı yağmacı rüşvetçi çetenin yönetimindeki belediyeye ait kamyon, milislerimiz tarafından ateşe verildi. İş makinesi tamamen kullanılamaz hale geldi.

67) HBDH Atakan Mahir Milisleri: “Siirt’te, faşizmden hesap sorduk!”

Siirt’te vurduk düşmanı. 12 Ağustos gecesi, saat 23.00 sıralarında, zırhlı aracı hedef aldık. Eski Eruh yolu üzerinde hareket halindeki akrep tipi zırhlı araç, milislerimizin el bombalı ve molotoflu saldırısına uğradı.

68) HBDH Atakan Mahir Milisleri: “İstanbul’da 15 Ağustos’u Sabotaj Eylemiyle Selamladık!”

Milislerimiz, İstanbul’da faşistlere ait bir depoya sabotaj eylemi düzenledi. 12 Ağustos’ta saat 21 civarında, Ataşehir’de eylemdeydik. Ferhatpaşa Mahallesi’nde bulunan çelik konsül, palet, nakliye ve asansör malzemelerinin olduğu faşistlere ait depoya gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonucu tüm depo alev alev yandı.

69) HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “Siirt ve Amed’de 15 Ağustos’u Kutladık!”

14 Ağustos akşamı, “ilk kurşun”un sıkıldığı topraklardaydık. Siirt/Eruh/Çırav Dağı’nda havai fişeklerle ve silahlarla büyük atılımın 40. yıldönümünü kutladık.

Aynı gece Amed’de, Ben u Sen Mahallesi’nde sokaklara çıktık. “Diriliş Bayramı”nı havai fişeklerle kutladık.

70) HBDH Nubar Ozanyan Milisleri: “Amed’de düşmanı ininde vurduk!”

13 Ağustos gece yarısı, faşist düşmanı kendini en güvende hissettiği yerde, kendi karakollarının kapısında vurduk. Karakol önünde nöbet bekleyen polislere el bombaları attık. Patlama sonrası polisler etrafa rastgele ateş açtılar. Saldırı eylemi sonucu yaralanan polisler oldu.

71) HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “Batman, Şırnak ve Van’da 15 Ağustos’u Kutladık!”

Milislerimiz Batman, Şırnak ve Van’da, 15 Ağustos gecesi sokaklardaydı. Çevre güvenliğini alan milislerimiz, havai fişeklerle 15 Ağustos Büyük Atılımı’nı, Diriliş Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

72) HBDH Engîn Sîncer Milisleri: “Antalya’da Faşist İktidar Destekçilerine Sabotaj Eylemi Düzenledik!”

Antalya/Döşemealtı ilçesindeki OSB’de bulunan gıda fabrikasına 13 Ağustos günü sabotaj eylemi düzenledik. Yangın çıkarıcı maddelerle düzenlediğimiz eylem sonucu fabrikada büyük oranda hasar oluştu.

73) HBDH Mam Zeki Milisleri: “Suikastların Hesabını Şırnak’ta Sorduk!”

21 Ağustos akşamı Şırnak’ta çıktık düşmanın karşısına. Gece saat 23 sıralarında, Silopi/Nuh Mahallesi, 8. Cadde’de devriye gezen zırhlı araca saldırdık.

74) HBDH Berran Özen Kırmızıgül Milisleri: “İstanbul’da Sivil Polislere Yönelik Eylem Gerçekleştirdik!”

Faşist düşmanın denetim ağını zayıflatmak, güçlerini pervasız yaymasına engel olmak perspektifiyle, 22 Ağustos akşamı İstanbul’da sivil polislere yönelik taciz atışı eylemi gerçekleştirdik.

75) HBDH Zekiye Alkan Milisleri: “4 Kentte-7 Noktada Eylem Gerçekleştirdik!”

25 Ağustos gecesi bu bilinçle dört ayrı kentte çıktık sokaklara. Gerçekleştirdiğimiz yedi ayrı eylemle, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan şahsında tüm devrimci tutsakların baş eğmez direnişlerini selamladık; dağlarda ve kentlerdeki özgürlük savaşçılarının onurlu kavgalarına destek olmak istedik.

İSTANBUL:

1) İstanbul’da, AKP’li Sancaktepe Belediyesi’ne ait binaya sabotaj eylemi düzenledik. Geniş çaplı yangın sonrası bina kullanılamaz hale geldi.

2) Aynı gece yarısı İstanbul-Silivri’de, Türk Telekom’a ait internet altyapı deposu ve trafo milislerimiz tarafından ateşe verildi.

3) İstanbul-Başakşehir OSB’de bulunan iş makinalarına bombalı eylem düzenledik.

ŞIRNAK:

4) Şırnak merkezde BİM Market;

5) Cizre’de ise Şok Market milislerimiz tarafından ateşe verildi.

URFA:

6) Urfa’da AKP’li belediyeye ait zabıta ofisine sabotaj eylemi düzenledik. Ofis tamamen küle döndü.

VAN:

7) Van’da ise kayyum atanan belediyeye ait bir etüt merkezi hedefimizdi. Sabotaj eylemi sonucu merkez, büyük oranda tahrip oldu.

76) HBDH Kemal Pir Milisleri: “Adana’da polise bombalı saldırı düzenledik!”

1 Eylül gecesi Yüreğir’de polis nöbet kulübesini hedef aldık. Bombalı saldırı sonucu paniğe kapılan polis, etrafı rastgele taradı.

77) HBDH Ali Çiçek Milisleri: “Halkımıza yönelik saldırılardan hesap sorduk!”

1 Eylül gecesi Şırnak’ta kayyuma ait otoparkı vurduk. Kayyum belediyesine ait pek çok iş makinesinin olduğu otoparka molotoflarla saldırı düzenledik.

78) HBDH Mehmet Hayri Durmuş Milisleri: “Seyhan Tamur isimli kontranın aracını molotoflarla hedefledik!”

14 Eylül 2023 günü gece saatlerinde Siirt’in Pervari ilçesinde Öğretmenevi önünde park edilmiş olan, Seyhan Tamur isimli kontraya ait araç, HBDH Mehmet Hayri Durmuş Milisleri’mizce molotoflu eylemle hedef alındı.

79) HBDH Aziz Güler Milisleri: “Komutan Rasih Yaşıyor!”

HBDH Aziz Güler Milisleri, ölümsüzlüğünün 8. Yılında, 21 Eylül gecesi İstanbul’da pankart asarak Rasih Kurtuluş’u (Aziz Güler) andı.

80) HBDH Zülküf Gezen Milisleri: “Tecriti Parçalayacağız!”

HBDH Zülküf Gezen Milisleri olarak 19 Eylül günü İstanbul’da pankart asma ve propaganda eylemi gerçekleştirdik. Esenyurt Kuzu Yolu Camii arkasındaki fabrikalar yönünde İmralı tecrit ve imha sistemine ve zindanlara dönük saldırılara dikkat çekmek için pankart astık.

81) HBDH İslam Roni Milisleri: “Hakkari’de Polis Merkezini Vurduk!”

HBDH İslam Roni Milisleri olarak, Gever’de, 75. Yıl Polis Merkezi’ne saldırı düzenledik. El bombaları, silahlar ve havai fişeklerle gece saat 22.30 sıralarında gerçekleştirdiğimiz eylemde Kürdistan gençliğini her yerde KDP ihanetine karşı harekete geçmeye ve HBDH saflarına katılmaya çağırdık.

82) HBDH Salih Kandal Milisleri: “Suruç’ta AKP’li Faşistin Aracını Hedef Aldık!”

24 Eylül’de saat 21:00 sıralarında, Suruç’ta, AKP’li faşistin aracını hedef aldık. Düzenlediğimiz sabotaj eylemi sonucu araba tamamen küle döndü.

83) HBDH Seyfettin Zoğurlu Milisleri: “Amed’de Askeri Lojmanlar Bölgesinde Saldırı Düzenledik!”

Silvan’da bir TOMA’nın askeri lojmanlardan çıkışı sırasında bombalar ve havai fişeklerle saldırı düzenledik. Eylem sırasında iki polisin yaralandığını tespit ettik.

84) HBDH Ramazan Toptaş (Sarı İbrahim) Milisleri: “Güneşimizi Karartamazsınız Şiarıyla Amed’de Yol Kestik!”

28 Eylül gecesi saat 22.00’de, Huzurevi semtinde yol kapatma eylemi yaptık. Hazırlıklı olarak düşmanın müdahalesini bekledik ve propaganda faaliyeti gerçekleştirdik. Olay yerine gelen TOMA ve akreplere karşı eylem koyduk. Faşist düşmana molotoflar, bombalar ve havai fişeklerle saldırdık.

85) HBDH Reber Amanos Milisleri: “2 ve 3 Ekim’de Mardin’de Eylemler Gerçekleştirdik!”

2 Ekim günü Mardin genelinde yazılama ve propaganda faaliyetleri gerçekleştirerek uluslararası komployu lanetledik.

3 Ekim akşamı ise Nusaybin/İpekyolu üzerinde polis bekleme noktasına molotoflarla saldırı düzenledik. Faşist polis, eylemimize TOMA’larla su sıkarak karşılık verdi. Yaşanan çatışma sonrası milislerimiz güvenli bir şekilde bölgeden ayrıldılar.

86) HBDH Mehmet Halit Oral Milisleri: “Adana’da 9 Ekim Komplosu’na Karşı Eylemler Gerçekleştirdik!”

3 Ekim akşamı Adana merkezde, Yenibey Spor Gücü tesislerine pankart astık. Pankartımız ertesi güne kadar asılı kaldı.

4 Ekim akşamı ise bu kez polis noktasına saldırı düzenledik. Adana Barbaros Mahallesi, Manisalı Alibey Caddesi üzerinde bulunan polis noktasına bomba attık ve havai fişeklerle saldırdık.

87) HBDH Fırat Çaplık Milisleri: “Araba yüklü TIR’a sabotaj eylemi düzenledik!”

6 Ekim akşamı Kocaeli’den elektrikli otomobillerin yüklendiği TIR’a yerleştirdiğimiz özel düzenek, İstanbul/Tuzla civarında arabaların yanmasını sağladı. Kısa sürede hem elektrikli otomobiller hem de TIR küle döndü.

88) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Amed ve Şırnak’ta Eylemler Gerçekleştirdik!”

* 5 Ekim akşamı Amed’de kayyum belediyesini vurduk. Emekçilerin siyasi iradeleri ile alay eden, kendi sandıklarında kaybettikleri kurumları İçişleri Bakanlığı’nın tek kalem darbesiyle gasp eden faşist devlet, Amed/Kayapınar Belediyesi’ne el koymuştu. Milislerimiz bu belediyeye ait kuruma bombalı saldırı düzenledi ve eylem sonrası başarılı bir şekilde bölgeden ayrıldı.

* Milislerimiz Şırnak’ta polislere saldırdı. Rojava’da hunharca saldırılan devrimimize destek olmak için, Kürt halkının “Güneşimizi Karartamazsınız!” çığlığını en sağır kulaklara duyurmak için vuruyoruz düşmana! 6 Ekim gecesi Şırnak-Silopi’de devriye gezen polisleri hedef aldık. Nuh Mahallesi’nde devriye gezen polis araçları çapraza alınarak molotof yağmuruna tutuldu.

89) HBDH Sinan Dersim Milisleri: “Adana’da Polis Kulübesine Bombalı Eylem Gerçekleştirdik!”

24 Ekim gecesi Adana’da HBDH Sinan Dersim Milisleri olarak intikam için vurduk. Polis kulübesine yönelik gerçekleştirdiğimiz bombalı eylem sonucu iki polis yaralandı.

90) HBDH Yılmaz Behrareş Milisleri: “Amed’de Polise Saldırı Düzenledik!”

26 Ekim gecesi Şehit Yılmaz Behrareş (Osman Nuri Ocaklı) anısına yürüdük düşmanın üzerine. Amed/Bağlar’da, cezaevi üst köşesinde devriye gezen zırhlı araca bombalarla saldırı düzenledik. Bombaların patlamasıyla büyük bir paniğe kapılan polisler, hızla olay yerinden kaçtılar.

91) HBDH Aynur Ada Milisleri: “Adana/Şakirpaşa’da Düşmana Vurduk!”

Adana’da polise saldırı düzenledik. 26 Ekim gecesi Adana/Şakirpaşa’da zırhlı polis aracını hedef aldık.

92) HBDH Delal Amed Milisleri: “Kocaeli’de Gübre Fabrikasına Sabotaj Eylemi Düzenledik!”

31 Ekim günü, “Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan Üzerindeki Tecridi Kıracağız!” şiarıyla vurduk düşmanın ekonomik kaynaklarını. Kocaeli/Körfez ilçesinde, faşist iktidarın destekçilerine ait gübre fabrikası HBDH Delal Amed Milisleri tarafından hedef alındı.

93) HBDH Ceren Güneş Milisleri: “1 Kasım Akşamı Şırnak’ta Düşmanı Vurduk!”

1 Kasım akşamı Şırnak’ta düşmanı vurduk. Şırnak/Silopi’de, Nuh Mahallesi 8. Cadde’de devriye değişimi yapan zırhlı araca dönük bombalı ve molotoflu eylem düzenledik.

94) HBDH İmran Fırtına Milisleri: “2 Kasım Gecesi İzmir’de, Faşist İktidar Destekçisi Tesise Sabotaj Eylemi Düzenledik!”

Seferihisar/Ulamış Köy sınırında bulunan, faşist iktidar destekçisi kozmetik ürünler tesisine sabotaj eylemi düzenledik. Kimyasalların etkisi ile alevler tüm işletmeyi sardı.

95) HBDH Axin Muş Milisleri: “Amed kırsalında, düşman konvoyuna sabotaj eylemi düzenledik!”

8 Kasım günü Amed-Hazro kırsalında vurduk düşmanı. Komutan Axin Muş’tan adını alan milis birimimiz, düşman konvoyuna sabotaj eylemi düzenledi. Hazro kırsalında, tüplerle güçlendirilmiş patlayıcı varil, zırhlı araçların geçişi sırasında patlatıldı. Patlama sonrası, helikopterlerle yaralıların taşındığı görüldü.

96) HBDH Şehid Çiyager Milisleri: “Adana’da Faşist İktidar Destekçilerinin Fabrikasına Sabotaj Eylemi Gerçekleştirdik!”

7 Kasım gecesi saat 22 civarında, AKP destekçilerinin fabrikası, milislerimizin hedefindeydi. Seyhan/Yeşiloba’da bulunun maske ve estetik malzeme üreten fabrika ateşe verildi.

97) HBDH Şehit Reber Amanos (Mehmet Temizer) Milisleri: “Hainlerin Ensesindeyiz!”

4 Kasım akşamı, Urfa’da bir işbirlikçinin evini bastı milislerimiz. Akşam saat 21 civarında, HBDH Şehit Reber Amanos (Mehmet Temizer) Milisleri olarak, Ceylanpınar’daki işbirlikçinin evini bastık. İşbirlikçi haini uyarmak ve son bir şans vermek adına sadece yaraladık.

98) HBDH Erdal Tolhildan Milisleri: “27 Kasım’ı Selamlıyoruz!”

24 Kasım akşam saat 22.30 sıralarında Seyhan’da sokaklara çıktık. 5 Ocak Karakol Merkezi’ne dönmekte olan TOMA ve zırhlı araçları molotof kokteylleri ve havai fişeklerle hedef aldık.

99) HBDH Menfiyat Elçiçek Milisleri: “Aydın’da faşist devletin destekçisi kargo firmasına sabotaj eylemi düzenledik!”

28 Kasım gecesi, PKK’nin kuruluş yıl dönümünü kutlamak için Aydın’da faşist devletin destekçilerine ait kargo firmasına sabotaj eylemi düzenledik.

100) HBDH Dilan Kortak Milisleri: “27 Kasım için İstanbul’da eylem düzenledik”

Milislerimiz, 30 Kasım gecesi, İstanbul’da sokaklardaydı. PKK’nin kuruluşunu kutlamak için devriye aracını hedef aldılar. Esenyurt’ta devriye atan zırhlı polis aracına el bombası ve ses bombalarıyla saldırı gerçekleştirdik. Büyük bir paniğe kapılan faşist düşman eylem sahasından kaçtı.

101) HBDH Evîn Goyi Milisleri: “Adana/Yüreğir’de vurduk faşist düşmana”

Adana/Yüreğir’de vurduk faşist düşmana. 21 Aralık 2023 perşembe gecesi, saat 24 civarında, Koza Mahallesi’nde devriye değişimi yapan düşmana darbe vurdu milislerimiz. Bombalar ve molotoflarla zırhlı araçları hedef aldık.

102) HBDH Murat Ördekçi Milisleri: “Esenyurt’ta işkenceci polis Hüseyin Serinyol’un evine silahlı saldırı düzenledik”

HBDH Murat Ördekçi Milisleri olarak, faşist polisin kapısına dayandık. 26 aralık gecesi saat 02 sıralarında, Esenyurt’ta işkenceci polis Hüseyin Serinyol’un evine silahlı saldırı düzenledik.

103) HBDH Sakine Cansız Milisleri: “İzmir’de bir faşiste ait aracı ateşe verdik!”

28 Aralık akşamı saat 21 civarında İzmir’de çıktık sokaklara. Bölgede emekçilere korku salmaya çalışan bir faşiste ait araca sabotaj eylemi düzenledik. Karşıyaka’da, Bostanlı Mahallesi’nde bulunan sivil faşiste ait araç, HBDH Sakine Cansız Milisleri tarafından ateşe verildi.

—————————————-

KBDH EYLEMLERİ

1) KBDH’dan İstanbul, Mersin ve Van’da Eylemler!

KBDH milisleri olarak, kadın özgürlük mücadelemizin ateşini her yere yaymak için 8 Mart gecesi İstanbul, Mersin ve Van’da yazılamalar ve pankart asma eylemleri yaptık.

2) KBDH Zeynep Kınacı Milisleri: “Mersin’de Bir Fabrikanın LPG Tankını Ateşe Verdik!”

KBDH Zeynep Kınacı Milisleri, Zilan (Zeynep Kınacı) anısına Mersin’de düşmana darbe vurdu. 22 Haziran günü saat 17 sıralarında, Tarsus’ta bir fabrikaya sabotaj eylemi düzenledi milislerimiz. Yenice Mahallesi’ndeki fabrikanın bahçesinde bulunan LPG tankları ateşe verildi.

3) KBDH Eylem Ataş Milisleri: “Adana’da katliamcı düzenin faşist polislerini vurduk!”

KBDH olarak 30 Haziran akşamı Adana’da bu katliamcı düzenin faşist polislerini vurduk. Eylem Ataş Milislerimiz, saat 22.00 civarında Yüreğir’de, Çukurova Caddesi’ndeki polis noktasına bombalı saldırı düzenledi. Eylemimiz sonucu bir polis yaralandı.

4) KBDH Sevda Serinyel Milisleri: “Adana’da Geri Dönüşüm Fabrikasını Ateşe Verdik!”

KBDH milisleri olarak, faşist erkek egemen sistemin ekonomik dayanaklarına dönük eylem gerçekleştirdik.

7 Ağustos günü milislerimiz Adana’da harekete geçti. Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi’ndeki sanayi sitesinde yer alan geri dönüşüm fabrikası, milislerimizin sabotaj eylemiyle tamamen küle döndü.

5) KBDH Eylem Ataş Milisleri: “Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki zırhlı araçlara eylem düzenledik!”

15 Eylül 2023 günü 23:00 sıralarında Adana/Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen TOMA ve zırhlı araçlara molotoflu ve el bombalı eylem düzenleyen KBDH Eylem Ataş Milisleri’miz, eylemi, patriyarkaya, erkek egemenliğe, faşizme ve sömürgeciliğe karşı direnen kadınlara adadı.

6) KBDH Milisleri, kadına yönelik şiddeti protesto etmek için vuruyor!

KBDH Sakine Cansız (Sara) Milisleri, erkek şiddetinin koruyucusu faşist iktidarın destekçilerine yönelik sabotaj eylemi düzenledi.

20 Kasım günü, öğlen saatlerinde, İstanbul/Arnavutköy’de harekete geçen KBDH Sakine Cansız Milisleri, Deniz (Cemile Kocakaya) ve Lori (Eylem Zeytin) yoldaşların anısına, sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Boğazköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 3 katlı plastik imalat fabrikası tamamen alev aldı.

Halkımıza, milis ve gerilla güçlerimize duyuru;

2023 yılında HBDH Milisleri 152 ve KBDH Milisleri ise 8 eylem gerçekleştirmiştir. Bu gerçekleştirilen 160 eylem ise 109 maddede sıralanmıştır. Bazı eylemler, milislerimiz tarafından aynı tarihler içerisinde gerçekleştirildiğinden dolayı tek madde olarak yazılmıştır.