HBDH YK: ULAŞ ADALI YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

ULAŞ ADALI YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) ve Birleşik Özgürlük Güçleri’nin (BÖG) Kurucusu, Merkez Komite üyesi, Birleşik Devrim Hareketimizin kurucusu ve komutanı Ulaş ADALI yoldaşın 5. ölümsüzlük yıl dönümündeyiz. Ulaş ADALI yoldaş şahsında devrim, sosyalizm ve komünizm şehitlerini saygı ve minnetle anıyoruz.

Birleşik devrim hareketimizin sonsuzluğa uğurlayarak kavga bayrağını devraldığı ölümsüz yoldaşlarımızın devrimci militan duruşları, kararlılığı, ısrarı ve cüreti bizlere her zaman örnek ve öncü olacaktır.

Ulaş ADALI yoldaş ‘Gökte uçan ateş kuşlarının” kavga ve mücadele çağrısıdır. Gençlik yıllarından başlayan devrimciliği ile kavgaya adanmış bir hayatın öyküsüdür o. Okullardan, sokak barikatlarına, işçi grevlerinden Gezi Ayaklanması’na ve oradan Rojava’ya kadar tüm yaşamını mücadeleye adamış bir öncü ve komutandır. Hiçbir çıkar gözetmeksizin tüm özverisi ve fedakarlığıyla Türkiye’den Kürdistan’a her savaş cephesine koşan, devrimin uzun soluklu bir komutanı olmuştur.

Ulaş ADALI yoldaş, HBDH’ın kuruluş çalışmalarında yer almış, önemli görev ve sorumluluklar üstlenmiş, birleşik devrimimizin geliştirilmesinde ve ileriye taşınmasında büyük emekler harcamıştır. Hareketin tüm faaliyetlerinde ortak mücadelenin ve siper yoldaşlığının önemini vurgulamış ve buna uygun yaşamıştır. Faşizmin saldırılarına karşı mücadele ve direniş hattını benimsemiş ve tüm yoldaşlara da bu yolu göstermiştir. Kaldığı tüm alanlarda büyük izler bırakmış ve devrimci yaşamının tecrübelerini her an aktarmıştır. Devrim mücadelesinde geçen bir ömrün göstergesi olan mütevaziliği ve fedakarlığı ile birleşik devrim hareketimize yol gösteren önderlerimizden biri olarak yaşayacaktır ve kavga bayrağı yoldaşlarının ellerinde ve savaş siperlerinde dalgalanmaya devam edecektir.

Faşist iktidarın Türkiye-Kuzey Kürdistan halklarına karşı sürdürdüğü topyekün savaşa karşı yeni Gezi’lerin yaratılması ve Rojava’ya yönelik işgal tehditlerine karşı enternasyonalist dayanışmanın büyütülmesi için Ulaşlaşılmalıdır.

İçerisinden geçtiğimiz süreç, devrim mücadelemiz açısından büyük avantajlar sunan bir öneme sahiptir. Faşist iktidara karşı milyonların hoşnutsuzluğu bilenmekte, mücadele ve direnişler yükselmektedir. Yaratılmak istenen korku çemberi halklarımızın ve devrimci güçlerin kararlı duruşlarıyla aşılmaktadır. Şimdi zaman bu kararlılığı daha ileri boyuta taşıma, devrim için seferber olma zamanıdır. Birleşik devrim mücadelemizin ilmek ilmek örülmesi ve büyütülmesi sürecin en acil görevidir. Bu görevin başarıyla yürütülmesinde, ölümsüzleşenlerimiz ilham kaynağımızdır.

Ulaş Adalı ve birleşik devrim hareketimizin sonsuzluğa uğurladığı tüm kızıl karanfillerimizin hedef ve iddialarını benimsiyor-kavrıyor ve hayata geçiriyoruz. Komünar bir ruh ve duruşla kavgayı ören Ulaş Adalı yoldaşın yol göstericiliğinde şanlı kavgamızı yükseltiyoruz. Tıpkı Ulaş Adalı gibi barikatlarda, fabrikalarda, okullarda, dağlarda ve faşizmin saldırdığı her metre karede birleşik devrim hareketimizin bilinciyle, ölümsüzleşenlerimizin bizlere devrettiği mücadele hattını daha ileri düzeylerde örüyoruz.

Ulaş ADALI Yoldaş Ölümsüzdür!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Şehid Namırın!

İleri… Daha İleri…

HBDH YK

21.07.2022