Hindistan Komünist Partisi (Maoist): Dünya Genelindeki Tüm Siyasi Tutukluları Serbest Bırakın

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)

Merkez Komitesi Uluslararası İlişkiler

Dünya Genelindeki Tüm Siyasi Tutukluları Serbest Bırakın

18 Mart Uluslararası Mahkumlar Gününe Destek Olalım

Hindistan’daki Halk Savaşını Destekleyen Uluslararası Komite, 18 Mart Uluslararası Siyasi Mahkumlar Gününü destekleme çağrısında bulundu. Partimiz Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Merkez Komitesi bugünü ülke çapında anma kararı almış ve halkı dünya genelindeki tüm siyasi tutukluların serbest bırakılmasını talep etmeye çağırmıştır.

Şu anda dünya emekçi kitleleri yaşamlarında pek çok sorunla karşı karşıyadır. Covid-19 dünyanın dört bir yanındaki insanlara çeşitli varyantlar şeklinde musallat oluyor. Bu nedenle insanlar pirinç fiyatları, işsizlik, sağlık ve diğer pek çok sosyal sorunla karşı karşıya. Ekonomik ve mali kriz daha da derinleşti. Bu arada Ukrayna’da emperyalist vekalet savaşı başlatıldı. Rus emperyalistleri 24 Şubat 2022’de Ukrayna’ya karşı savaş başlattı. Dünya halklarının bir numaralı düşmanı ABD emperyalistleri ve onların Avrupalı NATO güçleri, neo nazi Ukrayna yöneticilerinin arkasında durmakta ve çıkarları için savaşı desteklemektedir. Bu savaş son bir yıldan beri devam ediyor. Bu vekalet savaşı dünya halklarını köşe bucak etkiledi.

Dünya çapında insanlar emperyalist vekalet savaşının en kötü sonuçlarına karşı mücadele ediyor. Bu savaş, feci nükleer savaş tehlikesini hızlandırıyor. Bu nedenle, dünya çapında halklar ve anti-emperyalist güçler, barışseverler, demokratlar, çevreciler ve devrimciler savaşın derhal durdurulmasını talep ediyor. Ancak emperyalistler ve onların kodamanları, uşakları, dünyanın diğer ülkelerindeki kukla yöneticileri ne savaşı durdurmak ne de çevreyi kurtarmakla ilgileniyorlar. Savaş karşıtı ve barış yanlısı güçleri seslerinin duyulmasını istemiyorlar. Onları tutukluyorlar ve onlara karşı kötü şöhretli yasalar uyguluyorlar ve hapishanelere koyuyorlar. Bu yüzden haykıralım ve dünya çapında hapsedilen tüm insanların serbest bırakılmasını talep edelim.

Amrut i/c,

HKP (Maoist)

Merkez Komitesi Uluslararası İlişkiler

15 Mart 2023

Englısh: https://www.tkpml.com/communist-party-of-india-maoist-free-all-the-political-prisoners-across-the-world/?swcfpc=1