“İnandığı devrim uğruna şehit düşen Baran Serhat ölümsüzdür!”

 “İnandığı devrim uğruna şehit düşen Baran Serhat ölümsüzdür!”

Baran Serhat faşist TC devletinin kiralık katilleri tarafından haince bir saldırı sonucu 23 Mart sabahı Rojava’da şehit düştü. Baran Serhat arkadaş MLKP Rojava temsilcisi olarak inandığı devrim ve sosyalizm uğruna bilinç ve emekle, büyük fedakarlıkla mücadele etti ve yaşadı. Önemli değerler yaratarak özgürlüğe doğru kararlılıkla yürüdü. O özgürlüğümüz uğruna savaşılmadan ne ekmek ne adalet ne de onurlu yaşamın asla gerçek olmayacağını iyi biliyordu.

Şan ve şeref olsun bilinçli ölümü seçenlere!

Devrimler yasası sayısız kez göstermiş ve ispatlamıştır ki kayıplar olmadan zafer kazanılamaz. Biz devrimciler toprağa düşen şehitlerimiz pahasına yeniden ayağa kalkar, yeniden demokratik halk devrimi ve sosyalizm için savaşırız. Ancak sömürücü ve zorba sınıflar yenilince asla ayağa kalkamayacaklar.

Uğruna ölünesi davaları, uğruna yaşanılası davalara dönüştürmek için devrim ve sosyalizm şehitlerini unutmayacağız ve devrimcilere kalkan elleri asla affetmeyeceğiz. Bize düşen şehitlerimizin acılarını bilinç ve eyleme dönüştürmektir. Kavga ve sosyalizm yolunda kararlılık ve fedakarlıkla yürümektir. Biz biliyoruz ki bilinçli ölüm ÖLÜMSÜZLÜKTÜR. Şan ve şeref olsun bilinçli ölümü seçenlere!

27 Mart 2019

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı