KBDH Aynur Ada ve Ceren Güneş Milislerinden “fuhuş” çetesine eylem

“Fuhuş” Çetesine Eylem

05 Kasım 2021 günü Mersin Erdemli ilçesinde sebze yüklü bir kamyona milislerimizce sabotaj eylemi gerçekleştirildi.  Sabotaj sonrası çıkan yangında kamyon ve yükü kullanılamaz hale geldi. 55 K 20222 plakalı kamyon Mersin’de çeşitli sebze meyve depolarına ait yükleri taşıyan Ahmet Çınar’a aittir.

KBDH Milislerimizin hedefi olan sebze meyve deposuna ait yük ve araç daha önce Tarsus’da başka bir depoda çalışan kadın işçileri ve çocukları “fuhuşa” zorlayan kişi ve kurumlarla bağlantılıdır.

Mersin’de tarım işlerinde çalışan kadın işçiler erkek patronların sömürüsüne, çetelerin istismarına ve şiddete maruz bırakılıyor. 15 yaşında çocukların çalışmak zorunda bırakıldığı bu düzende çocuk emeği sömürüsünün yanında bir yandan da işçi kadınlar “dayısı AKP’li” olan çete unsurlarınca uyuşturucu maddeye zorlanarak istismar ve tecavüze uğruyor. Devletin koruduğu kolladığı bu çete üyeleri Mersin’de bulunan birçok depoda tecavüze maruz bıraktıkları kadın ve çocukları şantajla fuhuşa sürüklüyor.

15 yaşında çocuğun beyanlarına, ses kayıtlarına, tanıklara rağmen polis dosyaları kapatmaya devam ediyor. Kadınlar için Türkiye’de ve Kürdistan’da adalet görüldüğü üzere ne yargıyla ne de şikayetle gelmedi/gelmeyecek. Çok açık ifade ediyoruz; bu “fuhuş” çetesi cezasız kalmayacak, bugün kamyonlarını yarın iktidarlarını kül edeceğiz.

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi silahlanmış kadınların erkek iktidarını yıkacak mücadele örgütüdür. Her yerdeki kadınlara çağrımız şudur. “Kadınların kurtuluşu kendi ellerindedir.” Birleşik kadın mücadelemize katılın. Hesap sorun. Erkek iktidarından adalet beklemeden, kendi adaletimizi inşa edelim.

KBDH Aynur Ada ve Ceren Güneş Milisleri