Menemen Askerlik Şubesine Eylem-Ebru Timtik Ölümsüzdür!

Menemen Askerlik Şubesine Eylem-Ebru Timtik Ölümsüzdür!

29 Ağustos 2020 günü 15:30 sularında İzmir Menemen İlçesinde yer alan Askerlik Şubesi yerleşkesine yönelik HBDH Milisleri olarak sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Eylem sonrası çıkan yangında askerlik şubesine ait bir kısım bölüm kullanılamaz hale geldi.

Eylemimiz ölüm orucu direnişinin 238. Gününde ölümsüzleşen Ebru Timtik’ in direnişini selamlamak ve faşizmin Ebru Timtik yoldaşın uğurlama törenine yönelik saldırılarına karşı misilleme olarak gerçekleştirilmiştir.

AKP-MHP faşizmi öncülüğünde devlet tarafından, devrimcilere, sosyalistlere, Kürt özgürlük güçlerine, işçi sınıfına ve kadın kurtuluş mücadelesine karşı sürdürülen “çöktürme planı” ya teslim olmayı, faşizm karşısında diz çökmeyi ya da imha olmayı dayatmaktadır. Bütün bu topyekün kirli ve alçakça saldırılar karşısında güç kaybeden bizler değil faşizmin kendisidir. Ebru Timtik yoldaş kendisine ve yoldaşlarına dayatılan esaret gömleğini parçalamış, faşizmin topyekün saldırılarına karşı canını ortaya koyarak, bedenini bir direniş mevziisine çevirmiştir. Anısını ve mücadelesini birleşik güçler olarak saygıyla selamlıyoruz.

Dağda, şehirde, zindanda, fabrikalarda, meydanlarda her yerde ağır bedeller ödense de direniş büyüyor, faşizmin planları devrimci kararlılık karşısında paramparça oluyor. İhtiyacımız olan bütün direniş cephelerinde ortaklaşarak, faşizme karşı her direnişi kendi direnişimiz sayarak, topyekün bu çürümüş iktidarı yıkmaya yönelmektir.

Bu temelde Türkiyeli ve Kürdistan’lı tüm devrimci gençliği, milis güçlerimizi harekete geçmeye Ebru Timtik anısına ve Aytaç Ünsal’ın direnişine yanıt olmaya çağırıyoruz. Şimdi söz değil eylem zamanı, şimdi tüm faşist güçlerden misliyle hesap sorma zamanı.

 

HBDH Milisleri