HBDH İntikam Birimleri’nden Askeri Mühimmat Deposuna Sabotaj

Türkiye işçi sınıfı ve ezilen halklarına, kamuoyuna;

“15 Ağustos 84 atılımının 35. yıldönümü vesilesi ile “Delal Amed ve Ulaş Adalı İntikam Birimleri”nin Reyhanlı’da yerel alan askeri mühimmat sahasına yönelik gerçekleştirdiği eylemi 10 Ağustos günü duyurmuştuk. Askeri savaş malzemelerinin mühimmat deposu olarak yer alan saha, aynı zamanda MİT ve TSK güçlerinin gayri-resmi çeteleri beslediğini ve envanterlerini de içerdiğini ifade etmiştik. Ş.Delal Amed ve Ş.Ulaş Adalı İntikam birimlerimizin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği bu eylemin detaylarını paylaşıyoruz.

“Ş.Delal Amed ve Ş. Ulaş Adalı intikam birimlerimizin uzunca süredir izlemeye aldığı Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yer alan askeri mühimmat deposu eski çırçır fabrikalarının yer aldığı binadır. Bu bina bir dönem İHH gibi kurumların “insani yardım” adı altında, IŞİD, El-Nusra, ÖSO gibi AKP destekli çetelere askeri lojistik sağlayan kurumun deposu olarak kullanılmıştır.

Son dönem depo sahası MİT kontrolünde yasadışı mühimmatların depo ve sevk yeri olarak kullanılmaktadır. Ş.Delal Amed ve Ş.Ulaş Adalı intikam birimlerimizin incelemelerinde “lang rover” marka sivil görünümlü araçların sıklıkla giriş çıkış yaptığı depo aynı zamanda paramiliter güçlerce halklara yönelik katliam planlarının da yapıldığı merkez olarak da kullanılmaktadır. Devrimci operasyonun yapıldığı gece binada en az 40 civarı görevli bulunduğu tespit edilmiştir.

Eylem sonrası 50 civarı ambulans bölgeye giriş yapmış, arkasından ışıklarını kapatarak bölgeden uzaklaşmıştır. Civar hastanelere resmi girişlerin yapılmadığı tespit edilmiş olup, AKP iktidarının kişilerin kimliğini gizleme çabası karanlık ilişkilerinin sonucudur. Patlamada içeride bulunan paramiliter kontra güçlerin tamamı mühimmatlarla birlikte imha olmuştur. Ş.Delal Amed ve Ş.Ulaş Adalı intikam birimlerimiz kayıp vermeden üs bölgesine çekilmiştir.”

AKP-MHP faşizminin özel savaş yöntemleri ile başta Güney Kürdistan’a olmak üzere, Rojava’ya, Türkiye işçi sınıfı ve ezilen halklarına yönelik saldırıları cevapsız kalmıyor, kalmayacaktır. Birimlerimizin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği bu eylem 15 Ağustos 84 atılımının güncelliğini ve Kürt Özgürlük Hareketi’ni her yerde savaş naraları ile tasfiye etmeye çalışan TC faşizmine “biz savaşa hazırız” cevabıdır. Birimlerimiz AKP/MHP faşizminin katlettiği her gerilla, kadın, işçi, ezilen için hesap sormaya devam edecektir.

AKP-MHP Faşist iktidarının halk düşmanı güçleri beslediği, kol kola girdiği çete örgütlenmesini Türkiye ve Kürdistan halklarına bir kez daha teşhir eden ve cezasını veren güçlerimizi başarılı eylemleri sonucu kutluyoruz.

Ayrıca Türkiye demokrasi güçlerine çağrı yapıyoruz. AKP’nin “Susurluğu” olan ve tarafımızca açığa çıkarılan bu kirli ilişkileri aydınlatmak demokrasi güçlerinin sorumluluğundadır.”

Birleşik Devrim Mücadelemiz Kazanacak!

AKP-MHP Faşizmi Yenilecek!

HBDH/ Ş.Delal Amed ve Ş.Ulaş Adalı İntikam Birimi