Şehid Nubar Ozanyan Taburu Hrant Dink’i Andı

Şehid Nubar Ozanyan Taburu Hrant Dink’i Andı

Şehit Nubar Ozanyan Ermeni Taburu düzenlediği bir askeri tören ve etkinlikle Hrant Dink’i andı. Anmaya TEV-Dem, Ermeni Sosyal Meclisi, Süryani Askeri Meclisi ve Rojavalı Ermeni aileler katıldı.

Askeri tören ve saygı duruşunun ardından Şehit Nubar Ozanyan Ermeni Taburu adına yapılan konuşmada Hrant Dink’in Armenak Bakırcıyan’la kurduğu yoldaşlığa değinildi. Hrant Dink’in yürüttüğü mücadelenin yalnızca Ermeni ulusunun mücadelesi olmadığı ve faşist TC devleti tarafından yok edilmek istenen bütün ulusların mücadelesi olduğu söylendi. Faşist TC devletinin Karabağ ve Rojava’ya saldırılarına karşı halkların birliği ve direnişi kazanılacak denildi.

Ardından hazırlanan sinevizyon gösterimi izlendi. Etkinliğe katılan Haseke Ermeni Sosyal Meclisi Arapça, Kürtçe ve Ermenice yaptığı konuşmada Hrant Dink’i katleden TC devletinin Ermeni ulusuna yönelik çabalarının boşa çıkartıldığı belirtildi. Armenak Bakırcıyan ve Hrant Dink gibi devrimcilerin yolundan ilerleyerek kurulan Ermeni Sosyal Meclisi’nin Suriye topraklarında asimilasyon politikalarına karşı çalışmalarını sürdürdüğü söylendi. Katledilen devrimcilerin bu çalışmalarla ölümsüzleştiği vurgulandı.

Englısh: https://www.tkpml.com/martyr-nubar-ozanyan-battalion-commemorates-hrant-dink/