Sinan Günel

Sinan Günel

Ölümsüzleştiği tarih: 6 Eylül 2001

Sinan Günel yoldaş, 1979 yılında Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Dadukta köyünde dünyaya geldi. Yoksulluğu yaşayan ve devrimciliği tanıyan, bilen bir çevrede büyümüştü.

1996 yılında gerilla saflarında yer almak istemine rağmen bölgede kurye olarak konumlandırıldı. Ailesinin yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle örgütlü devrimci mücadeleden belli bir süre uzaklaştı. Bu süreçte ailesinin ekonomik sorunları onları topluca İstanbul’a sürüklemişti.

Sinan Günel yoldaş örgütlü devrimci mücadeleden kopsa da çevresinin üzerindeki etkisi onu hep devrimci yaşama çekmiştir. 1998 yazına kadar devam eden örgütsüzlüğü bu aylarda gerillaya katılma istemiyle son bulmuştu. Ancak bu talebi kabul edilmedi. Partinin farklı bir alanında örgütlendi.

1998 sonbaharında tutsak düşen Sinan Günel yoldaş, 8 aylık tutsaklık süreci boyunca kendini yenilemeye çalıştı. Özgürlüğüne kavuştuğunda bu sefer 27 Eylül 1998‘de Dumanlı‘da ölümsüzleşen akrabası Bahattin Günel’in yerini doldurmanın yükü vardı omuzlarında.

1999 ilkbaharında gerillaya katıldı ve gerilla faaliyet alanında çeşitli görevler üstlendi.

Sinan Günel yoldaş, 6 Eylül 2001 gecesi bir düşman pususunda ölümsüzleşti.

Sinan Günel yoldaş, ölümsüzleştiğinde TKP-ML militanı ve TİKKO’nun savaşçısıydı.

<em>Sinan Günel yoldaşın cenaze töreninde asılan bir pankart <strong>DÖRTLER YAŞIYOR TİKKO SAVAŞIYOR TKPML TMLGB<strong><em>