Til Rıfat’ta Katledilen Çocuklar İçin Eylem!

Til Rıfat’ta katledilen çocuklar için eylem

Til Rıfat’ta bir okula atılan obüs sonucu yaşamını yitiren 8 çocuk için TKP-ML TİKKO ve Şehit Nubar Ozanyan Taburu savaşçılarının da katıldığı operasyon ekibi bir eylem gerçekleştirdi. Çetelerin konumlandığı bir noktaya gerçekleşen eyleme TKP-ML TİKKO Rojava Komutanlığı’na bağlı enternasyonal savaşçılar da katıldı.

İşgalci Türk devleti emperyalist devletlerin tüm “iyi niyetli” arabulucuğuna karşı devam ettirdiği işgal ve savaşta geçtiğimiz günlerde Til Rıfat şehrinde bir okula obüs atışları gerçekleştirmiş ve bu faşist soykırımcı saldırıda 8 çocuk yaşamını yitirmişti.

İşgalin ilk gününden beri direnişte yerini alan birimler, faşizmin tüm teknolojik üstünlüğüne rağmen saldırılara direndiği gibi TC’nin beslediği çetelerin konumlandığı noktalara operasyon ve eylemler örgütlemeye devam ediyor.

Til Temir’e bağlı Erişa köyüne iki gün boyunca keşif yapan eylem ekibi, 5 Aralık günü akşam saatlerinde düşman mevzilerinin olduğu noktaları biksi, M16 ve lav silahları ile vurduktan sonra kontrollü bir şekilde kayıp vermeden alandan çekildi.

Eylemde görev alan TİKKO komutanı eylemi “Hava karardıktan sonra uzun bir yürüyüşün ardından 9 kişilik bir eylem grubu olarak hedeflediğimiz köye vardık, yol üzerinde, arazi üzerinde savunma ekiplerini konumlandırarak düşman mevzilerine yakınlaştık. Ve saldırı ekibi olarak hedeflediğimiz noktalara atışlar gerçekleştirdik” sözleri ile anlattı.

Kayıp vermeden alandan kontrollü bir şekilde geri çekilen savaşçılar, DAİŞ artığı faşist TC’nin beslediği çetelere ve katliamcı-soykırımcı faşist TC devletine karşı mücadeleye devam edeceklerini dile getirdiler.

Englısh: https://www.tkpml.com/action-for-the-massacred-childrens-in-til-rifat/