TKP-ML Enternasyonal Büro’nun Ka Fidel Agcaoili için NDFP’li yoldaşlara başsağlığı mesajı

TKP-ML Enternasyonal Büro’nun Ka Fidel Agcaoili için NDFP’li yoldaşlara başsağlığı mesajı

Değerli yoldaşlar,

Yaşamının büyük bölümünü anti-emperyalist, devrimci mücadeleye adamış olan yoldaşımız Fidel Agcaoili’nin beklenmeyen büyük kaybı bizleri son derece üzmüştür. Ailesine, arkadaşlarına ve yoldaşlarına en içten başsağlığı dileriz. Üzüntünüzü paylaşıyoruz.

Ka Fidel yoldaşlarını her zaman destekleyen, mütevazı ve yardımsever bir devrimciydi. O, tüm dünyada gerici düzenlere karşı mücadelelerle ciddiyetle ilgilenen gerçek bir anti-emperyalist, enternasyonalistti. Onun bu dikkati ve dayanışması Kürdistan ve Türkiye’deki faşizme karşı mücadeleye yönelik de aynı şekilde yaşam bulmuştur. Fidel yoldaşın söylediği gibi “İdeolojinizde gerçekten iyi olmalısınız. Bu, sadece okumak değil, onu uygulamak, anlamak demektir. Yani yukarıda konuşmuyorsunuz, bulutların arasındaymış gibi. Ama tam burada, somut gerçeklik içindesiniz.” Bu sözleri dünyadaki tüm mücadeleleri sadece inceleyerek ve okuyarak değil, aynı zamanda sokaklardaki eylemlere katılarak da kendi yaşamında uyguladı Ka Fidel.

Devrimci yoldaşımız Fidel, arkasında adil ve özgür bir dünya için mücadelenin yolunu aydınlatacak izler bıraktı. Kendisinin de dediği gibi: “Seçtiğim yolun benim için doğru yol olduğuna inanıyorum. Ve eğer başka bir şans verilirse, ben yine de aynı yolu seçerdim.” Bu sözler, onun devrimci mücadelede kararlılığına örnek teşkil ediyor.

Bizler, Filipinler Komünist Partisi ile yaptığımız son görüşme sırasında Ka Fidel’in açık yürekli, sıcak ve yoldaşça yaklaşımlarını asla unutmayacağız. Onun bu ruhunu enternasyonal mücadelede yaşatacağız.

TKP-ML Merkez Komite, tüm Partimiz ve ülkemiz proletaryası adına, Fidel Agcaoili Yoldaşın yaşamını yitirmesinden duyduğumuz üzüntüyü ifade etmek isteriz, Filipinler proletaryası ve ezilen halklarıyla dayanışmamızı daha da geliştirmek için elimizden geleni yapmak istiyoruz.

Ölümsüzleşen yoldaşlarımızın hatrası ve mirası, emperyalizme ve tüm gericilere karşı ortak mücadelemizde sonsuza dek yaşayacak!

Ka Fidel’in hatırası mücadelemizde yaşayacak!

Yoldaş Fidel ölümsüzdür!

Yaşasın enternasyonal dayanışma!

 

Türkiye Komünist Partisi-Marksist Leninist (TKP-ML)

Enternasyonal Büro

28 Temmuz 2020

Englısh: https://www.tkpml.com/condolence-message-from-tkp-ml-international-bureau-to-the-comrades-of-ndfp-for-the-loss-of-ka-fidel-agcaoili/