TKP-ML Merkez Komitesi’ne: Sevgili yoldaşlar

TKP-ML Merkez Komitesi’ne

Sevgili yoldaşlar,

Partinizin 50. yıl dönümünde ICOR’un en sıcak selamlarını ve tebriklerini, Türkiye’de işçi sınıfının ve geniş kitlelerin kurtuluş mücadelesinde can veren şehitlerin anısına derin dayanışmamızı iletiyorum.

50 yıl önce partinizin temeli, Mao Zedong liderliğindeki Çin işçi sınıfının, revizyonist yozlaşmış yetkililerin kapitalizmi restore etme girişimlerine karşı Çin devrimini başarıyla savunduğu Büyük Proleter Kültür Devrimi’nden ilham aldı. Büyük Proleter Kültür Devrimi, Marksizm-Leninizm’i her zaman daha da geliştirmenin ve onu zamanımızın sorunlarına yaratıcı bir şekilde uygulamanın biz devrimcilerin görevi olduğu gerçeğinin mükemmel bir örneğiydi. ICOR’da bu konuda sizinle çalışmaktan memnuniyet duyuyorum.

Yöneticilerin kanlı terörüne cesaretle direndiniz, askeri diktatörlük ve faşizm koşullarında bile Marksist-Leninist sınıf mücadelesine ve parti inşasına devam ettiniz. İnsanlığı Dünya Birleşik Sosyalist Devletleri’ndeki sömürü ve baskıdan kurtarma hayalimizin bir gün gerçekleşmesini sağlamak için ICOR’da sizinle birlikte çalışmayı ve savaşmayı dört gözle bekliyorum. Pek çok yoldaşımız bu mücadeleye bütün hayatlarını adadı ya da canlarını verdi. Onlar öldüler ama hayatları örgütlerimizin faaliyetlerinde çalışmaya devam ediyor.

Sıcak selamlar ve dayanışma,

Monika Gärtner-Engel, ICOR Genel Koordinatörü.

16.02.2022

Englısh: https://www.tkpml.com/to-central-committee-of-tkp-ml-dear-comrades/?swcfpc=1

German: https://www.tkpml.com/an-zentralkomitee-der-tkp-ml-liebe-genossinnen-und-genossen/?swcfpc=1