TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesi: PKK’nin Kuruluşunun 43. Yılını Selamlıyoruz!

PKK’nin Kuruluşunun 43. Yılını Selamlıyoruz!

Bugün belki de Kürt ulusu tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşamaktadır. İşgallerin, tutuklamaların, katliamların en açıktan ve en uçtan yaşandığı dönemlerden birindeyiz. Faşist işgalci Türk devletinin saldırgan politikasında mesele Kürt olunca vahşet de katliam da sınır tanımıyor. Siyasal, toplumsal, ahlaki ve kültürel olarak Kürt halkına yönelik yürüttüğü planlı-sistemli saldırılar karşısında boyun eğen, diz çöken değil direnen bir güç de yaratıyor. PKK 43 yıllık kesintisiz bir savaş tarihine sahip ve bu mücadele içerisinde önemli mevziler kazanmış, gerilla mücadelesine kattıklarıyla büyük değerler yaratmıştır. Sayısız şehitler vermiştir. PKK sadece gerilla savaşının değil, Kürt toplumunun feodal yargılarıyla kuşatılmış, Kürt kadının özgürleşmesi için de toplumsal çıkışın bir yolu olmuştur. Ve bunu, gerilla savaşı ile birleştirerek kadın özgürlük mücadelesini silahlı mücadele içerisinde örgütlemiş ve geliştirmiştir.

Faşist TC devletinin Rojava’yı işgal planlarının yanında Irak Kürdistanı’nda TC’nin açıktan işbirliğini yapan KDP ile Medya Savunma Alanlarına dönük işgal saldırılarında şu açıkça görülüyor ki, TC devleti bütün gücüyle Kürt özgürlük hareketini bitirmek, zayıflatıp etkisiz kılmak istiyor.  Emperyalistlerin tam desteğini alan TC devleti, eğitip hazırladığı çeteleriyle elinin ulaştığı her yerde zulmün ve katliamın taşeronu olmuştur. Özellikle Kuzey ve Doğu Suriye’de işgal ettiği alanlarda Kürt, Arap, Ermeni, Aşuri demeden karşısında duran herkesi hedef haline getiriyor. Düşman, bunu bu kadar açıktan ifade ederken, bizler de şunu söylüyoruz; partimiz TKP-ML ordumuz TİKKO ve Komünist Kadınlar Birliği olarak Kürt ulusuna ve Kürt özgürlük hareketine yönelik saldırılar karşısında düşmana karşı PKK ile birlikte ortak mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi içinde birlikte mücadele ettiğimiz PKK’nin 43. kuruluş yılını selamlıyor, hep birlikte faşizmi tarihin karanlığına gömeceğimizin sözünü veriyoruz!

Yaşasın Ulusların Özgürce Ayrılma Hakkı

Kahrolsun Faşist Türk Devleti

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız

 

TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesi

Kasım 2020