TKP-ML TİKKO Genel Komutanlığı: KASIM ENGİN ÖLÜMSÜZDÜR!

KASIM ENGİN ÖLÜMSÜZDÜR!

Yaşamının 35 yılını Kürt halkının kurtuluş mücadelesine adamış olan, PKK Merkez Komite ve KCK Yürütme Konseyi üyesi Kasım Engin; uğruna mücadele ettiği davasını, mücadele yoldaşlarına ve halkına bırakarak ölümsüzler kervanına katılmıştır.

Faşist TC devleti, özellikle 2016’dan beri Kürt halkının özgürlük mücadelesini boğmak için dört parça Kürdistan’da gerillaya karşı topyekûn imha saldırılarına girişmiştir. Faşist, ilhakçı Türk devletinin saldırılarına karşı Kürt özgürlük gerillası da sarsılmaz bir inanç ve kararlılıkla gerek Rojava’da, Medya Savunma Alanlarında gerekse de Türkiye Kürdistanı’nda aynı sertlikte ve kararlılıkta direnmektedir. Kasım Engin’in mücadele yaşamı, iradesi teslim alınamayan bir halkın manifestosu gibidir.

Faşist TC devletinin devrimci, ilerici ve demokrasi mücadelesi yürütenlere yönelik acımasız ve barbarca saldırılarına karşı, birleşik mücadelenin önemi her geçen gün artmaktadır. Bu mücadeleyi büyütmek, her devrimcinin üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmesiyle mümkün olur. Bugün, düşman en alçakça yöntemlerle saldırılarını sürdürmektedir. Ve hatta mezarlarımıza saldıracak kadar da savaşı çirkinleştirmiştir. İşgalci ruh dünyalarıyla Libya’dan Rojava’ya kadar her yerde işgal saldırılarını büyütmek istedikçe, karşısında duracak olan yine devrimcilerdir. Bizler, ömrünü bütün varlığıyla partisine ve halkına adayan Kasım Engin gibi, düşmana daha güçlü darbeler vuracak ve Kürt halkının özgürlük mücadelesindeki ısrarcı tavrını örnek alarak onu mücadelemizde yaşatacağız.

Düşmanın her saldırısında, faşizme karşı mücadelede ortaklaşmalı ve daha güçlü darbeler vurmanın yollarını örgütlemeliyiz. Kitleleri bu özgürlük mücadelesinde birleştirmeli, şehitlerin sergilediği o büyük amaca bağlılığı daha güçlü vurgulayan pratikler örmeli ve devrimin yollarını örgütlemeliyiz.

İşte bu pratikte bize yol açacak olan şehitlerimiz, mücadeledeki kararlılığımızdır. Dersim’de şehit düşen TKP/ML TİKKO gerillası Hasan Ataş’tan (Şerzan) Kasım Engin’e kadar, bu mücadelenin özneleri olacağımızın ve ısrarlarının pratikteki karşılığını bulacağının sözünü tekrar tekrar veriyoruz.

 

Şehîd Namirin!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Yaşasın Halk Savaşı!

 

TKP-ML TİKKO Genel Komutanlığı

Haziran 2020