TKP-ML TİKKO GENEL KOMUTANLIĞI:15 AĞUSTOS HAMLESİ GÜNCELDİR!

15 AĞUSTOS HAMLESİ GÜNCELDİR!

Savaşın, yıkımın, acının, direnişin, mücadelenin ve umudun yoğun yaşandığı bu dönemde öne çıkan, gerillanın muazzam direnişidir. Bütün eşitsizliğe rağmen sırtını dağa ve halka yaslayanların yenilmezliğinin en görünür halidir 15 Ağustos ruhu. İşte bu ruh, bugün faşist TC devletinin işgal ve yok etme sevdasının önündeki en güçlü karşı koyuşu oluşturmaktadır. Faşist TC devleti, Libya’dan Haftanin’e; Rojava’dan Ermenistan’a kadar kendisine cephe açmıştır. İşgalci ruh dünyası ile buralara yerleşme, bölgenin demografisini-dilini-kültürünü yok edip Türkleştirme politikaları ve genişleme sevdası ile başı dönmüş bir halde her geçen gün hedef gözetmeksizin saldırganlaşmaktadır.

İşte böyle bir düşman gerçekliği karşısında yeni Egit’ler düşmana yeni 15 Ağustoslar yaşatmaya devam etmektedir. Operasyonlarına pençe-kaplan gibi isimler koyan Türk ordusunun Haftanin Pirbula’da yediği darbeler, 15 Ağustos ruhunu kuşanan gerillalar karşısında nasıl da çaresiz olduğunun kanıtıdır.

TC faşist devletinin Ortadoğu’daki Osmanlıcılık hayallerinin karşısında görünen en diri güçler, Kürt Ulusal Özgürlük Hareketi ve devrimci güçlerdir. Bu güçlerin kararlı duruşu sayesinde TC faşizmi hedeflerine ulaşmış değildir. Haftanin direnişinin başarısı tüm devrimci demokratik güçlere görevler yüklemektedir. TC faşizmi ile bulunduğu her alanda hesaplaşmak, saldırılara karşı durmak ve yeni direniş alanları yaratmak tüm devrimcilerin andaki en temel görevlerinden biridir. Bu direnişin güçlendirilmesi aynı zamanda Halk Savaşı’nın geliştirilmesi ve doğru dersler çıkarılması açısından da büyük önem taşımaktadır.

Tüm devrimci-demokratik güçleri, direnişi güçlendirmeye, bulunduğumuz her alana yaymaya çağırıyoruz. Unutulmasın ki, bugünün kıvılcımları, yarının büyük isyan ateşlerinin müjdeleyicisidir.

Yeni Egitler kahramanlık yolunu açmaya devam edecek!

Yaşasın Halk Savaşı!

 

TKP-ML TİKKO GENEL KOMUTANLIĞI

Ağustos 2020