TKP/ML TİKKO Kobanê Komitesi: “Erkan Altun Yoldaşı Mücadelemizde Yaşatacağız!”

Erkan Altun Yoldaşı Mücadelemizde Yaşatacağız!

IŞİD’in (DAİŞ) kent merkezine yoğun saldırılarının gerçekleştiği 15 Ekim 2014 tarihinde, mevzisine gelen havan sonucu Erkan ALTUN (Komünist Nefer) yoldaş şehit düşmüştü. Erkan yoldaş Rojava’da halkımıza yönelen saldırılara karşı gövdesini siper etmiş, bu uğurda sonsuzluğa yürümüştür. Kendi inisiyatifiyle, bağımsız bir savaşçı olarak gelmiş, Kobanê direnişini kendi direnişi saymış, bu uğurda enternasyonal savaşçı olarak şehit düşmüştür.

Erkan ALTUN(Komünist Nefer) yoldaş, Türkiye Devrimci Hareketinin ve onurlu mücadelemizin sıra neferi olmuştur. Yoldaşın kavgasını kavgamızda büyütecek, anılarını mücadelemizde yaşatacağız. Adını faşizmle çarpıştığımız siperlere taşıyacak, kızıl bayrağı çarpıştığın mevzilere dikeceğiz.

Yoldaşlar, Halkımız, Devrimci,Yurtsever ve ilerici dostlarımız;

Bulunduğumuz yerlerde ALTUN yoldaşın cenazesine güçlü sahipleniş göstermeliyiz. Şehit yoldaşların tek kaygısı halkımıza gelen ve gelebilecek olan saldırılardı. Bizimde gayemiz onları en iyi şekilde anmak olmalıdır. Yoldaşların anılarını yaşatmak için günü kızıllaştırmak, yaklaşan Newroz’un direniş ruhunu kuşanmaktır. Erkan, Paramaz, Arin ve İvana yoldaşları şahsında günü kızıllaştıralım.

ERKAN ALTUN KAVGAMIZDA YAŞAYACAK!

ŞEHÎD NAMIRIN!

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!

EY ŞEHÎD XWÎNA TÊ Lİ ÊRDE NAMÎ NE!

YAŞASIN ENTERNASYONAL MÜCADELEMİZ!

 

TKP/ML TİKKO Kobanê Komitesi

13 Mart 2015