TKP/ML TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI: “6 TİKKO savaşçısı ölümsüzdür!”

6 TİKKO savaşçısı ölümsüzdür!

Dersim topraklarında ve dağlarında gerillanın varlığı ve yürüyüşü hiç eksik olmadı. Onlar, özgürlük ve hakikat arayıcıları olarak yaşadı ve savaştılar. Bundandır ki hiçbir şey onların savaş ve direniş pratikleri kadar değerli ve anlamlı değildir. Onlar bilinç ve ışık taşıyıcıları olarak sömürü ve zulme karşı savaştılar. Özgür ve onurlu hayat “nasıl yaşanır ve yaşatılır”ın samimi ve dürüst neferleri oldular. Umut oldular. Umudun gerilla adı oldular.

Dersim’in ilk şehit komutanı ALİ HAYDAR YILDIZ yoldaştan devraldıkları özgürlük ve kurtuluş bayrağını onurla ve emekle taşıdılar. Tüm zaman ve anlarını, emek ve bedel dolu görevlerini yerine getirmek için feda ettiler. Hiçbir fedakârlıktan ve mücadeleden geri durmadılar. Çünkü onların en değerli ve en yetkin öğretmen ve komutanları  SEFAGÜL KESGİN, NURŞEN ASLAN, Rojava Komutanı NUBAR OZANYAN oldu. Mercan şehitleri devrim ve özgürlüğün izinden yürüdüler.

Mülksüz bir yaşamın ve devrimci savaşın sahici isimleri oldular. Onlardan önce şehit düşen tüm TİKKO komutan ve savaşçıları gibi kahramanca son mermilerine kadar savaşmayı ve son nefesine kadar direnmeyi esas aldılar.

Onlar halka ve devrime hizmetin en ileri çizgisini, en anlamlı duruşunu temsil ederek sonsuzluğa uğurlandılar. Bıraktıkları devrim ve özgürlük bayrağını sonsuza dek taşımaya, anılarını yaşatmaya söz veriyoruz!

DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

TKP/ML TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI

Ağustos 2018