TKP/ML-TİKKO Rojava Komutanlığı: “Kasım Ayı Şehitlerimiz Ölümsüzdür!”

KASIM AYI ŞEHİTLERİMİZ ÖLÜMSÜZDÜR!

KOMÜNİST ÖNDER MEHMET DEMİRDAĞ ÖLÜMSÜZDÜR!

Kasım ayı parti ve savaş tarihimizde yeri kolay doldurulamayacak kayıpların yaşandığı aydır. Kasım ayı başta 23 Kasım 1997’de Tokat Ese Yaylası’nda şehit düşen 4. Parti Genel Sekreterimiz komünist önder MEHMET DEMİRDAĞ olmak üzere aynı çatışmada şehit düşen; Ümit Dinler, Duran Salman, Dilek Konuk ve Ümit Çağlayan San’ın şehit düştükleri aydır.

Kasım ayı; 22 Kasım 1986’da Dersim Hürmek’te, partimizin değerli konferans delegeleri ve önder kadroları Ünal Küçükbayrak, Zeki Uygun, M. Kemal Yılmaz, A. Rıza Boyoğlu, Rıza Sökmen, Hüseyin Tosun, İbrahim Polat, savaşçılar Kamile Öztürk ve İsmail Doğan yoldaşların şehit düştüğü aydır.

Kasım ayı; 24-28 Kasım 2016’da Dersim Aliboğazı’da, Yetiş Yalnız, Serkan Lamba, D. Fırat Doğan, Murat Mut, Alican Bulut, Umut Polat, G. Gül Kaya, Hatayi Balcı ve Esrin Güngör yoldaşların şehit düştükleri aydır.

Kasım yaralı olduğu kadar direngendir. Bitmeyen öfke ve direniş günleridir.

Onlar; düşmanın parti ve gerilla güçlerimizi her türlü yok etme saldırılarına karşı korkusuzca savaşanlar yarınların da nasıl yaratılması ve yaşatılması gerektiğinin de özneleridir. Dersim Hürmek, Tokat Ese Yaylası şehitleri ve son olarak Dersim Aliboğaz şehitlerimiz savaş ve direniş bayraklarımızdır. Onlar sömürü ve zulüm dünyasına meydan okuyan gerilla sesimizdir. 12’ ler tıpkı 23 Kasım 1997 Tokat Ese Yaylası şehitleri ve 22 Kasım 1986’da Dersim-Hürmekte şehit düşen parti ve savaş gücümüzün önder kadroları ve kahraman savaşçıları gibi bizlere asla unutmamamız gereken direniş ve savaş notları bıraktılar.

Özgürlük ve kurtuluş savaşımızın amacı, yoksulluğun ve yokluğun resminde saklıdır. Direniş ve savaş gerekçelerimiz bitmeyen sömürü ve zulüm çarkında saklıdır. Öfkemiz ve direnişimiz asla ölüm önünde diz çökmez. Unutulmayan ölümsüzlerimiz yaşamlarıyla okunacak ve direniş pratikleriyle yazılacak şeyler bıraktılar. Tarihin yüceliğine layık olanlar bugün yenilenleri olsa da mutlaka yarınların yenenleri olacaktır.

KOMÜNİST ÖNDER MEHMET DEMİRDAĞ ÖLÜMSÜZDÜR!

KASIM AYI ŞEHİTLERİMİZ ÖLÜMSÜZDÜR!

YAŞASIN HALK SAVAŞI!

TKP/ML-TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI

KASIM 2018