TKP-ML TİKKO Rojava Komutanlığı: Rojava Kazanacak, Devrimler Sürecek!

Rojava Kazanacak, Devrimler Sürecek!

 

Faşist TC devleti içerde ve dışarda Kürt halkının kazanımlarına saldırmaya devam ediyor. Neredeyse her gün Rojava’ya girme tehditleri savuran TC, ABD’nin de icazetini alarak işgal hazırlıklarını sürdürüyor. Kürt, Arap, Türkmen, Ermeni, Asuri, Süryani halkların özgürce bir arada yaşadığı Rojava topraklarına gözünü diken faşist AKP iktidarı, içeride halkın iradesini kayyumlarla gasp ederek, Kuzey ve Doğu Suriye’de ise bizzat işgal hazırlıklarıyla iktidarını sürdürmeye çalışıyor.

Bu gelişmeler karşısında bugün AKP’nin işgal planlarını boşa düşürmek hepimizin devrimci görevidir. Bu mücadele yalnızca Rojava halklarının omuzuna yüklenemez. “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” şiarı bugün daha fazla hissedilmeli, anlaşılmalı ve yerine getirilmelidir. Faşist Türk devleti tarafından yok edilmek istenen Rojava Devrimi’ne sahip çıkmak, tüm ezilen halkların, inançların, cinslerin ve de devrimci ve komünistlerin sorumluluğudur.

Faşist TC devletinin olası işgal saldırılarına karşılık, bizler de Partimiz TKP-ML’ye bağlı TİKKO savaşçıları bizzat Rojava halkının ve onun savunma gücü olan QSD’nin yanında yer alarak direneceğiz, savaşacağız. Çağrımız herkesedir. Bulunduğumuz her yeri Rojava’nın işgaline karşı direniş alanına çevirelim!

 

Rojava Kazanacak, Devrimler Sürecek!

Yaşasın Rojava Devrimi, Kahrolsun Faşizm!

 

TKP-ML TİKKO Rojava Komutanlığı

8 Ekim 2019

Englısh: https://www.tkpml.com/tkp-ml-tikko-command-of-rojava-rojava-will-win-revolutions-will-continue/

Kürtçe: https://www.tkpml.com/fermandari-ya-rojava-a-tkp-ml-tikko-rojavaye-qazanc-bike-soresen-berdewam-bikin/