TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı: “Ulaş Bayraktaroğlu, Gezi’nin Başkaldırı Ruhudur!”

Ulaş Bayraktaroğlu, Gezi’nin Başkaldırı Ruhudur!

Deniz’lerin, Leyla Qasım’ların, Armenak’ların, İbrahim’lerin, Haki’lerin ve daha nice yiğit devrimci komünist önder ve savaşçıların şehit düştüğü aydır Mayıs ayı. Hem büyük kayıpların aynı zamanda şanlı direnişlerin ve mücadelelerin mevsimidir.

Yine bir Mayıs gününde öncü, önder bir devrimciyi, DKP ve BÖG’ün başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nu Rakka’da ölümsüzlüğe uğurladık. O, nasıl ki Gezi direnişinde en ön saflarda faşizme diz çöktürdüyse, aynı şekilde Rojava Devrimi’nde hem büyük bir komutan hem de büyük bir savaşçı olarak savaş cephelerinde en önde saflarda DAİŞ faşizmine karşı mücadele etti.

O’nun, komutan olmak, öncü olmak neyi gerektiriyorsa onu yaptı. Kendisinin gitmediği yere bir savaşçısını da yollamayan, her yere savaşçılarından önce giden gerçek bir önderdi. Ulaş Yoldaş, kendi sözleriyle “Hiçbir yerdeyken, her yerde olan”, her anını düşmandan hesap sormak için geçiren, bir an olsun devrim fikrini savaşı aklından çıkarmayan, zafere tam kilitlenmiş gerçek bir komutandı” denildi.

Ulaş yoldaş, yalnızca kendi yoldaşları, kendi örgütü için değil, diğer tüm devrimci örgütleri aynı samimiyet ve aynı aidiyetle sahiplenmiş, siperdaşlarını kendi yoldaşlarından ayırmayarak, devrim fikrini herşeyin herkesin üstünde tutmuştur. Türkiye Devrimci Hareketi içerisinde siperdaşları için canını feda eden bir devrimci geleneğin izinden giderek, Rojava’da devrimci dayanışmanın, siper yoldaşlığının en saf ve berrak haline bürünmüştür.

Her anını devrime adamış, faşizme olan öfkesi, halkına, şehitlere ve yoldaşlarına olan bağlılığı O’na rehber olmuş bir komutanın kaybı devrimci hareket içerisinde büyük bir kayıp olmuştur. Ancak büyük kayıplar, içerisinde büyük zaferler barındırır. Yoldaşlarının ve siperdaşlarının yüreğinde ve bilincinde büyük yer edinen Ulaş Bayraktaroğlu’nun yaşamı ve mücadelesini rehber edinerek, O’nun her fırsatta söylediği “Başarmak zorundayız” sözünü şiar edineceğiz.

DKP ve BÖG’ün Başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nun faşizme olan öfkesini kuşanarak yol alacağız. O’nun bitmez tükenmez devrim özlemini ve zafer tutkusunu mutlaka yerine getireceğiz.

Ulaş Yoldaş, Gezi’nin başkaldırı, Rojava’nın devrim ruhudur. Bu ruh ölümsüzdür.

Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür.

12’lerden 4’lere, Dersim’den Rojava’ya mutlaka biz kazanacağız.

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı

11 Mayıs 2017