Ağrı’da Koruculara Eylem

Ağrı’da Koruculara Eylem

20 Mart 2021 günü 00:30 sularında Ağrı, Fatih Mahallesi Yaşar Eryılmaz Caddesi 190 sokakta bulunan AKP-MHP işbirlikçisi ve sömürgeci güçlere koruculuk yapan “Güngör ailesine” ait iş araçları ateşe verilmiştir. Bu başta Güngör’lere ve tüm işbirlikçi güçlere uyarı eylemidir.  İhanet ve işbirlikçilikten uzaklaşmaları için kendilerine bir şans daha vermek adına araçları imha edilmiştir.

AKP-MHP faşizmi öncülüğünde yürütülen soykırım siyaseti tüm Kürt halkına yönelik imha siyasetine dönüşmüştür. Bir halkın dili, kimliği, kültürü, siyasi iradesi yok edilerek sömürgecilik sürdürülmek istenmektedir. İmralı tecriti, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın yaşamı üzerinden sürdürülen spekülasyonlar, HDP’ye kapatma davaları, siyasi ve seçilmişlere yönelik her gün yürütülen tutsaklık operasyonları, Rojava’dan, Başur’a Kürt kazanımlarına yönelik saldırıların tamamı ezilen halkların özgürlük mücadelesini tasfiye girişimleri sömürgeciliğin varlık-yokluk savaşına dönüşmüştür. Sömürgeciler ateşle oynamakta ancak bu ateş hiç şüphe yok ki saraylarını yakacak yangına dönüşmek üzeredir.

Bütün bu saldırı dalgasının dayanakları işbirlikçi, sömürgeci güçlerin hizmetine girmiş, halk düşmanlığı yapan güçlerdir. Bilinsin ki, bu ateş çemberine dönüştürülmeye çalışılan Kürdistan coğrafyasında onların da payına düşen olacaktır. Kürt halkının değerlerine, gençlerine, en acımasız saldırılar yürütülürken para adına kendi halkına ihanet eden, sömürgecilere istihbarat işbirliği yapanları ne kazandığı paralar, ne sırtını yasladıkları sömürgeciler kurtaramayacaktır. İhanetten vazgeçin…

Son olarak Gare ve zindan direnişlerini selamlıyor, İmralı’daki spekülasyonlara karşı herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Newroz Piroz Be!

HBDH Kürdistan Komitesi Şehit Sema Yüce Milisleri