Almanya 1 Mayıs’larında TKP-ML’nin 1. Kongresi Selamlandı!

Almanya 1 Mayıs’larında TKP-ML’nin 1. Kongresi Selamlandı!

HAMBURG

Hamburg’ta binler 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma gününde alanlara aktı. 1 Mayıs yürüyüşüne Türkiye, T.Kürdistan ve Avrupa’daki açlık grevlerine vurgular yapılan konuşmalar gerçekleştirildi. Yürüyüşe katılan kurumlar arasında TKP-ML taraftarları, MKP taraftarları, DKP taraftarları, Hamburg Anti-Faşist Hareket, Nav-Dem, Agif, Anadolu Federasyonu, Sol gibi kurumların yanı sıra Almanya siyasi partilerinden Die Linke , DKP ve benzeri partilerde katılım sağladı.

TKP-ML taraftarlarınca daha önce kamuoyuna duyurulan TKP-ML 1. Kongresi, “Partiyle Devrime Şan Olsun 1. Kongremize” pankartıyla selamlandı.

MANNHEIM

1 Mayıs alanında TKP-ML’nin 1. Kongresi selamlanırken konuya dair bildiri dağıtımı gerçekleştirildi ve güzergâh boyunca Kongre mesajı okundu. Tarihi Römer meydanına giriş yapılırken, Birlik korteji halaylarla ve erbanelerle coşku yarattı ve bu esnada TKP-ML’nin 1. Kongre açıklaması yüksek sesle okundu. Alanda “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya!” sloganları atıldı.

DUISBURG

Yürüyüş esnasında taşınan bir çok pankartın yanı sıra “Şan olsun 1. Kongremize – TKP-ML“ pankartı  dikkat çekti. Üç bine yakın kitlenin katıldığı yürüyüş atılan sloganlar eşliğinde coşkulu bir şekilde Landschaftspark’a kadar sürdü.

HANNOVER

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs Hannover’da coşkuyla kutlandı. DGB önderliğinde yürüyen binler, bu yıl alternatif bir 1 Mayıs olduğunu belirtti. Türkiye ve Kürdistan’lı devrimci kurumların da yer aldığı yürüyüşe sabah saatlerinde başlandı.

Yürüyüş boyunca TKP-ML birinci kongresi selamlandı. “Yaşasın 1 Mayıs”, “Devrimci Tutsaklara Özgürlük”, “Yaşasın Uluslararası Dayanışma” sloganları kitle tarafından haykırıldı.

Almanya TKP-ML Taraftarları