DKP ve TKP/ML TİKKO’dan Rakka Mesajı: “Onların Adıyla Biz Kazanacağız!”

DKP ve TKP/ML TİKKO’dan Rakka Mesajı: “Onların Adıyla Biz Kazanacağız!”

Onların adıyla; Rakka’da biz kazandık! Türkiye’de biz kazanacağız! İnsanlığın karanlıkla, katliamlarla özdeşleştirdiği barbar IŞID çetelerine karşı başlattığımız savaşta; bugün Rakka’dayız. IŞID çetelerin kalesi olan Rakka’da savaştık. Rakka’yı özgürleştirdik.

Bu savaşta Kürt ve Arap güçlerle, dünyanın dört bir tarafından gelmiş olan enternasyonalist savaşçılarla birlikte ev-ev, sokak-sokak, mevzi-mevzi kurşun attık. Rakka’nın özgürlüğünü; IŞID çetelerinin sonunu getiren mücadele birlikteliğini örgütledik. Bizler “Diz çökerek yaşamaktansa; ayakta ölmek yeğdir” sözünü göğü fethe çıkanların yaptığı gibi yaşamlarıyla kanıtlamış olan BÖG ve TİKKO savaşçılarıyız.

Rakka’nın merkezinden dostlarımıza, halklarımıza yüreklerimizle, düşmanlarımıza yere düşmeyen namlularımızla sesleniyoruz. Sesimizde; emperyalizme, faşizme ve gerici IŞID çetelerine karşı yükselttiğimiz savaşta: Karadeniz’den, Rojava’ya; Türkiye işçi sınıfının mücadelesini taşıyıp, büyüten Muzaffer Kandermir’i duyun. Sesimizde; Rakka’da, köy-köy ilerlenirken; daima ileryi gösteren ve son nefeslerinde  “Sizleri Seviyorum” diyen, Hasan Ali’yi, Destan Temmuz’u duyun. Sesimizde; yaşamlarıyla savaşımızın önderleri, ölümsüz komutanları; Ulaş Bayraktaroğlu’nun, Nubar Ozanyan’nın sesini duyun. Bizlerin sesinde işittiğimiz; “Kobanê düştü, düşecek” denilen günlerden; Rakka’nın özgürleştiği güne kadar, hiç durmadan faşizmi eze-eze, yıka-yıka yok eden ölümsüzlerimizdir. Bugün burada onların adıyla, mücadele ruhuyla; en gelişmiş silahlardan, tanklardan, uçaklardan ve devletlerden daha güçlüyüz.

Harcımızda; 1871 komünarların ruhu, 1917 Ekim devriminin 100. yılında hiç sönmeyen ışığı, insanlığın, yoldaşlığın en güzel örneğini yaşamlarıyla ortaya koyan yoldaşlarımız var. bu güçle Rakka’da, IŞİD çetelerini yendik. Ve bu güçle Türkiye işçi sınıfına, köylülerine, kadınlara, ezilen halklara; faşizme karşı kazanacağımız zaferi müjdeliyoruz. Mazluma can, zalime Zülfikar olacağız. Faşizme karşı onların adıyla biz kazanacağız.

Ya zafer, ya zafer.

Rakka bitti. Sıra Türkiye’de!

Kahrosun faşizim. Yaşasın devrim, yaşasın sosyalizm!

No pasaran! No pasaran!