EÖT Savaşçılarından Eylem: 9 Çete Öldürüldü!

EÖT Savaşçılarından Eylem: 9 Çete Öldürüldü!

Enternasyonal Özgürlük Taburu savaşçıları yaptıkları açıklamada, 17 Kasım gecesi gerçekleştirdikleri bir operasyonda en az 9 DAİŞ artığı faşist TC destekli çetenin öldürüldüğünü duyurdu.

EÖT “Onların adımladığı yolu zafere ulaştıracağız” başlıklı açıklamasında; “6 Kasım günü Til Temir cephesinde işgalcilerin saldırısı sonucu ölümsüzleşen Aynur Ada ve İmran Fırtına yoldaşlarımız adına taburumuza bağlı İmran Fırtına timimiz ve QSD savaşçıları 17 Kasım gecesi işgalci çetelere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyon sonucunda tespit edilen TC işgalcisi en az 9 çete öldürüldü. Operasyondaki güçlerimiz taburlarına kayıpsız bir şekilde döndü.

Ölümsüzlerimize verdiğimiz sözü işgalci çetelere geçit vermeyerek tutuyoruz. Onların mücadelesi işgalciliğe karşı zafer şiarımızdır. NO PASARAN! GEÇİT YOK!” denildi.

“Onların düştüğü yerdeyiz, onların mevziisindeyiz”

17 Kasım tarihinde işgalci TC devletine bağlı çetelerin olduğu bölgeye yönelik QSD ve Enternasyonal Özgürlük Taburuna bağlı savaşçılar tarafında bir hamle gerçekleştirildi. Bu operasyona katılan TKP-ML TİKKO savaşçısı Alişer’in anlatımıyla…

QSD güçleri ve Enternasyonal Özgürlük Taburuna bağlı bir birimle birlikte stratejik bir tepeye bir operasyon gerçekleştirdik. Operasyonu “Omuz omuza cepheden cepheye koştuğumuz EÖT savaşçıları için” gerçekleştirdik ve düşmana ağır bir darbe vurduk.

“Hamleyi gerçekleştireceğimiz akşam bölgeye üç kol üzerinden müdahale ettik. İki kol saldırı bir kolda ağır silahları imha edecek şekilde AT 4, Lav, Bisving vb. silahlarla takviye gücü olarak yer aldı. Türk devletinin keşif uçuşlarına önlem alarak hareket ettiğimiz bölgeye eş zamanlı bir şekilde belirlediğimiz noktalara ateş açtık. Üç mevziinin olduğunu tespit ettiğimiz düşmana operasyonda ateş üstünlüğünü hiç bırakmadan ağır darbe verdik ve ilk 15 dakikadan sonra birinci satıra ulaşıldı ve daha sonra yoğun savunma ve saldırı tarzında ilerledik. Tüm planlamamıza uygun hareket ederek kısa sürede düşmanın en önemli mevziisine ulaştık ve tepe düştü. Ancak düşman tepenin düşmesi ile takviye güç olarak SİHA’ları devreye soktu. Keşif uçuşlarının başlaması ve SİHA’larla da atış yapmaya başlayan çetelerin destekçisi TC devleti ve çeteler yoğun saldırmaya başladıktan sonra alandan çekilmek zorunda kaldık. Ağır darbe vurulan düşmanın mevzilerinde yaralanan bir yoldaş haricinde kayıp vermeden alandan çekildik.”

TKP-ML TİKKO savaşçısı Alişer, tespit edilen 9 çetenin imha edildiği eylemi EÖT savaşçıları mevzilerini boş bırakmama sözü verdiği yoldaşlarına atfetti. “Onlara sözümüzü tutana kadar durmak yok” diyen savaşçı, “yoldaşlara zaferi armağan edene kadar operasyonlarla, hamlelerle mücadeleyi büyüteceğiz, onların düştüğü yerdeyiz onların mevziisindeyiz” dedi.

Kürtçe: https://www.tkpml.com/ji-servanen-tabura-navneteweyi-ya-azadi-calaki-9-cete-hatin-kustin/

Englısh: https://www.tkpml.com/operation-by-ifb-9-gangs-members-killed/