EÖT Savaşçısı Meral: “Bizler önder yoldaş İbrahim Kaypakkaya’nın öğretisiyle Rojava’nın özgürleştirilmesinde vardık; Rojava kadın devriminin savunulmasında da var olacağız.”

EÖT Savaşçısı Meral’in Mesajı

Rojava Devrimi savunmasında direniş mevzilerinden hepinize merhaba. Ben Meral. Enternasyonalist Özgürlük Taburu içerisinde TKP-ML TİKKO savaşçısı olarak yer almaktayım. İşgalci faşist Türk devleti DAİŞ çetelerinden özgürleştirilen Rojava topraklarını işgal etmektedir. Bizler önder yoldaş İbrahim Kaypakkaya’nın öğretisiyle Rojava’nın özgürleştirilmesinde vardık; Rojava kadın devriminin savunulmasında da var olacağız.

Emperyalistlerin kendi içlerindeki Ortadoğu pazarlığı ve Kürdistan’ın dört parçasındaki kaynaklara ulaşma isteği, halkların, ulusların, kadınların katledilmesinden geçmektedir. Savaş önce kadınları ve çocukları vurur. Savaşın bütün yükünü kadınlar taşır. Biz komünist kadınlar ve LGBTİ’ler olarak, bu yükü Rojavalı kadınlarla birlikte direniş mevzilerinde taşıyoruz.

Enternasyonalist Özgürlük Taburu olarak, özgür ve eşit bir dünya yaratma iradesiyle Rojava Kadın Devrimi’ni Til Temir cephe hattından savunuyoruz. Aynur’un, Ceren’in, Raperin’in, Avesta’nın, Arin’in ilmek ilmek kanla ördüğü Rojava Kadın Devrimi’ni kanımızın son damlasına kadar savunacağız.

Yaşasın Enternasyonal Mücadelemiz!

Yaşasın Rojava Kadın Devrimi!

Englısh: https://www.tkpml.com/ifb-fighter-meral-we-have-come-to-rojava-and-played-our-part-in-its-struggle-for-emancipation-following-the-teachings-of-our-leader-comrade-ibrahim-kaypakkaya-we-will-also-play-our-part-to-defend-t/