HBDH: 2021 Yılı İçerisinde 128 Eylem Gerçekleştirdik!

2021 Yılı İçerisinde 128 Eylem Gerçekleştirdik!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH milisleri ve gerillaları olarak 2020 yılında başlattığımız “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlemizi 2021 yılında “ileri…daha ileri” şiarıyla faşizme karşı mücadelede daha önemli bir yere taşıdık. 2021’de ki mücadelemiz işçi sınıfı, kadınlar, gençler ve bütün ezilenler için önemli bir dönem olarak tarihimizde yer alacaktır. 2020’den 2021’e taşıdığımız iddialarımız günden güne artan eylemlerimizle ezilenlere umut oldu. Gerillalarımızın devrimci savaş alanlarından milislerimizin hesap sorduğu sokaklara ve fiili meşru mücadele alanlarına kadar her yerde işçilerle, emekçilerle, kadınlarla ve bütün ezilenlerle daha fazla birleştik, geliştik ve büyüdük.

2021 yılı içerisinde Türkiye ve Kürdistan’da yoksul halklarımız sefalet içerisinde yaşarken şatafatlı bir yaşam sürenlerin, Kürt halkını katledenlerin, Alevi’lere ‘ölüm’ diyenlerin, kadınlara tecavüz edenlerin, gençlerin geleceğini elinden alanların ensesinde olduk. Bütün bunların organize edicileri olan polislere, bekçilere, patronlara, faşist parti yöneticilerine yönelik yüzlerce eylem gerçekleştirdik. HBDH milis ve gerillaları her bir eylemiyle hem hesap sordu hem de ölümsüz yoldaşlarımızın isimlerini düşmanın bir kez daha korkulu rüyası yaptı. Dosta güven, düşmana korku saldık. Faşizmin korku duvarlarını yıktık.

2021 Yılı İçerisinde 128 Eylem Gerçekleştirdik!

2021 yılı AKP-MHP faşizmi için sömürge ve işgal siyasetini günden güne arttırdığı bir yıl oldu. Hem içte hem de dışta yürüttüğü bu politikalar neticesinde emekçilerin yaşamları zorlaştı, sermayenin karı uğruna Türkiye ve Kürdistan toprakları ucuz emek gücü oldu. Binlerce işçi öldü, onbinlercesi işten çıkarıldı. Kadınların yaşam hakları İstanbul Sözleşmesi ile bir kez daha ellerinden alınmak istendi, yüzlerce kadın öldürüldü, binlercesi şiddete maruz kaldı. Kürt halkı ve onun siyasi temsilcileri ile özgürlük savaşçıları zindanlarda tutsak edildi, öldürüldü. Ancak her bir toplumsal muhalefet, kadınlar, emekçiler ve bütün ezilenler faşizme karşı daha fazla cüretli ve kararlıydı. Yüzlerce grev gerçekleşti, onbinlerce kadın tek ses oldu, Kürt halkı faşizme karşı hep direndi. Kazanmakta olanın direnenler olduğu, kaybedenlerin ise AKP-MHP faşizmi olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Bu süreçte HBDH Milis ve Gerillaları olarak tarihsel görevlerimizi ölümsüz yoldaşlarımızın anısına ve halklarımız için gerçekleştirdik. Faşizmin kapı kulları hedefimiz oldu, patronlar hedefimiz oldu, Kürt halkının katilleri hedefimiz oldu, kadın katilleri hedefimiz oldu. Zindanlarda süren direnişleri selamladık, gerillaların direnişlerini sokaklara taşıdık. İşçi grevlerinde birleşik mücadelemizin sloganları atıldı, sokak barikatlarında dövüştük, sözlerimizi milislerimizin ve gerillalarımızın iradesiyle gerçek kıldık. 2021 yılı içerisinde birçok toplumsal alana değen 128 milis eylemimizle faşizme olan öfkeyi harekete geçirdik. Eylemlerimizle toplumsal çelişkileri buluşturmak için daha fazla mücadele edeceğiz. Çökmekte olan AKP-MHP faşizminin sonunu birleşik devrim mücadelemiz hazırlayacaktır. HBDH, bu nedenle nerede bir adaletsizlik varsa orada olacaktır.

2022 yılında “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlemizi daha da büyüteceğimizi ilan ederiz. HBDH güçleri olarak faşizme karşı 2021 yılında gerçekleştirdiğimiz 128 eylem 2022 yılının müjdecisidir.

Birleşik mücadelemizin zaferi yakındır!

AKP/MHP faşizmini birleşik devrim mücadelemiz yıkacak!

HBDH Milisleri 2021 Yılı Eylem Bilançosu;

1)HBDH Kızılbaş Milisleri 24.12.2021 tarihinde saat 08:00 sıralarında İstanbul/Maltepe ilçesi Derviş Bey sitesi önünde park halinde olan MHP bayraklarıyla süslenmiş bir aracı ateşe vermiştir.

2)KBDH Garibe Gezer Milisleri 19.12.2021 tarihinde saat 23:00 sıralarında İzmir’in Bayraklı ilçesi Onur Mahallesi’nde ve Menemen ilçesi İsmet İnönü Mahallesi’nde olmak üzere 2 eylem gerçekleştirmiştir.

3)HBDH Garibe Gezer Milisleri tarafından 18.12.2021 tarihinde saat: 20:00 sıralarında Amed/Bağlar Fatih mahallesinde kimyasal madde ve uyuşturucu ticaretinin yanı sıra AKP-MHP faşizmine ajanlık yaptığı belirlenen ve kesinleştirilen Yusuf Tekin isimli unsur milis birimimizce cezalandırıldı.

4) HBDH Garibe Gezer Milisleri tarafından 18.12.2021 tarihinde saat 01.00 sıralarında Kocaeli/Darıca ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan AKP’li Mustafa Yıldıztekin’e ait araç hedef alınmıştır ve araç kullanılmaz hale gelmiştir.

5) HBDH Garibe Gezer Milisleri tarafından 18.12.2021 tarihinde saat 16:40 sıralarında, İstanbul / Pendik Velibaba mahallesinde çoğunlukla AKP üye ve yöneticilerinin yaşadığı Kentev Çarşı Sitesi’nin trafosu sabotaj eylemi ile imha edildi.

6) KBDH Milisleri tarafından 18 Aralık 2021 günü gece saat 23:30 sıralarında Amed / Sur Saraykapı’da yaya gezen ve GBT soran iki bekçi ve bir polise dönük EYP’li eylem düzenlendi. Eylemde polislerin sersemleyip, kendilerini güvene almaya çalıştıkları gözlemlenirken, güçlerimiz başarılı bir şekilde alandan uzaklaşmıştır.

7) HBDH Milisleri tarafından 27 Kasım 2021 günü 21:00 civarlarında İstanbul / Arnavutköy’de havaifişekler ve meşalelerle yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe faşizmin polisleri tarafından saldırı girişimine karşı milislerimiz havaifişeklerle karşılık verdi. Eylem sonunda birimlerimiz kayıp vermeden alandan güvenli şekilde ayrılmıştır.

8) HBDH Milisleri tarafından 29.11.2021 günü saat 00:00 civarında 2 eylem. Amed’in Bağlar ilçesinde yer alan Muradiye ve Fatih mahalleleri arasında bulunan Cemiloğlu caddesi üzerinde konumlanmış polis kontrol noktası ve polis karakolu havaifişek ve EYP’ler ile milis birimimizce vurulmuştur. Diğer eylem ise karakola yakın bir noktada park halinde bulunan, düşmana ait 2 sivil araç da birimimizce hedeflenmesi ile gerçekleşmiştir.

9) HBDH Milisleri tarafından 27.11.2021 günü gece saat 01:20 civarlarında Amed / Sur / Yeni Çarşı Karakolu önünde konumlanan bekçi ve polislere dönük birimlerimizce EYP’li eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem etkisiyle sersemleyen düşman rastgele etrafa ateş açmıştır. Birimimiz güvenli şekilde alandan uzaklaşmıştır.

10)HBDH Milisleri tarafından 24.11.2021 tarihinde akşam saat 22:00 civarlarında Mersin Akdeniz ilçesi Karaduvar Mahallesi’nde bulunan İsa Öner Parkı’na ve mahalleye yüzlerce polis ile operasyon yapılmış, operasyon esnasında birimimiz polislere EYP ile eylem düzenlemiştir.

11)HBDH Milisleri tarafından 24 Kasım günü saat 22:00 sıralarında İzmir/Tire–Paşa Mahallesi’nde yaşayan faşist “Saygın Kol” isimli şahsın evine yönelik milis birimimizce sabotaj eylemi düzenlenmiştir. Yapılan eylem sonucu şahsa ait ev yakılarak kullanılamaz hale getirilmiştir. Güçlerimiz eylem sonucu güvenli bir şekilde üslenme noktalarına dönmüştür.

12)KBDH Milisleri tarafından. 22.11.2021 tarihinde saat 21:00 civarlarında İstanbul Arnavutköy’de uyuşturucu satıcılarının toplandıkları baraka milis birimimizce sabotaj tekniğiyle eylem düzenlenmiştir.

13) HBDH Milisleri’nden 20.11.2021 tarihinde saat 18:30 civarlarında Amed/Sur/Alipaşa Balıkçılarbaşı’nda bulunan, düşmanın öz yönetim sürecinde kale gibi kullandığı ve öyle tanımladıkları eski adı “KLAS” otel olan “THE GREEN” otelin kafeteryasına birimlerimizce EYP’li eylem düzenlenmiştir. Eylem birçok yerden duyulmuştur. AKP-MHP gençlik kolları başkanları, polis ve ajanlaşmış kişilerin de bu oteli sürekli üs olarak kullandığı bilinmektedir.

14)KBDH Milisleri’ tarafından 3 Kasım 2021 günü Mersin Tarsus Ş. Mustafa Mah. Cengiz Topel Cad. Solmaz İşhanı’nda bulunan Alabey Tarım/Ali Beybolat’a ait bilgisayar deposuna sabotaj düzenlenmiştir. Sabotaj sonrası çıkan yangında tüm makinalar kullanılamaz hale gelmiştir. Ali Beybolat, bölgede faşist ve gerici örgütlenmelerde faaliyet yürüten bir şahıstır. Aynı zamanda çeşitli istihbarat çalışmaları yürütmektedir. Ezilen halklara karşı suç işleyen devlet terörüne hizmet eden her şahıs ve kurum gibi Ali Beybolat da bu suçlarından dolayı güçlerimizin hedefi olmuştur.

15)KBDH Aynur Ada ve Ceren Güneş Milisleri tarafından 05 Kasım 2021 günü Mersin Erdemli ilçesinde sebze yüklü bir kamyona milislerimizce sabotaj eylemi gerçekleştirildi. Sabotaj sonrası çıkan yangında kamyon ve yükü kullanılamaz hale geldi. 55 K 20222 plakalı kamyon Mersin’de çeşitli sebze meyve depolarına ait yükleri taşıyan Ahmet Çınar’a aittir.

16)HBDH Sinan Dersim Milisleri tarafından 03.11.2021 tarihinde gece saat 00:25 civarlarında Amed’de Şehitlik Polis Karakoluna HBDH Sinan Dersim Milislerimiz tarafından EYP’li eylem düzenlenmiştir. Eylem sonrası bir süre daha civardaki hareketliliği gözlemleyen milis güçlerimiz güvenli bir şekilde üslenme alanlarına dönüş yapmıştır.

17)HBDH Deniz Poyraz milisleri’nden tarafından 10.10.2021 günü, gece saat 00:00 sıralarında İzmir/Buca, Adatepe Mahallesi Erdem Caddesi, Hasan Ağa Bahçesi’nde devriye gezen resmi polis otosuna HBDH Deniz Poyraz milisleri olarak ferdi silahlarla eylem düzenledi. Eylemde ölü ya da yaralı polis sayısı netleştirilemezken, eylemden sonra olay yerinden uzaklaşan polis otosu durarak etrafa rastgele saldırmıştır.

18)HBDH Milisleri tarafından 12.10.2021 günü, saat:21:50 sıralarında Amed Sento Caddesi, 8. Ana Jet komutanlığı yakınlarında devriye gezen zırhlı araca dönük tahrip gücü yüksek el yapımı patlayıcı ile eylem gerçekleştirildi. Eylem sonucu netleştirilemezken, zırhlı aracın camlarının kırıldığı ve darbelendiği görülmüştür.

19)HBDH Kürdistan Komitesi’nden tarafından 10.10.2021 günü saat 13:30 sıralarında HBDH Milislerimiz Amed/Mescit mahallelerinde 2 ayrı trafoya sabotaj eylemi düzenledi.

20)KBDH Kürdistan Komitesi tarafından 10.10.2021 günü saat 23:30 sıralarında Amed’in Konak Mahallesi’nde bir trafoya sabotaj eylemi gerçekleştirildi.

21) KBDH Deniz Poyraz Milisleri tarafından 8 Ekim 2021 günü gece 03:35 sıralarında İzmir Balıköyü mahallesinde devriye gezen sarayın bekçilerine yönelik silahlı eylemde iki bekçi kızıl kurşunlarımızın hedefi olmuştur.

22) HBDH Milisleri tarafından 28.09.2021 günü, saat:23:00’te İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu Hasdal Kavşağı’nda HBDH Milislerimiz “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!” hamlesinin 2.etabı “İleri, daha ileri” kapsamında yol kesme eylemi gerçekleştirildi.

23) HBDH Milisleri tarafından 11.09.2021 günü gece saatlerinde İzmir/Menemen ve Buca ilçelerinde faaliyet gösteren Erham Yardımlaşma ve Dayanışma isimli derneğe silahlı eylem düzenlenmiştir. Eylem esnasında derneğin yöneticilerinin içeride olduğu tespit edilmiştir, ancak; ölü ya da yaralı durumu netleştirilememiştir. Eylemden bir kaç gün sonra dernek faaliyetlerinin durdurulduğu ve kapandığı bilgisine ulaşılmıştır.

24) HBDH Milisleri tarafından 14 Eylül 2021 Salı günü akşam 22:30 sıralarında İstanbul/Tuzla’da, Formüla pistine çıkan yol olarak bilinen Tuzla-Tepe Ören yolunu güçlerimiz ferdi silahlar ile propaganda amaçlı keserek, meşalelerle aydınlatmış, 12 Eylül faşist darbesini ve AKP-MHP faşizmini teşhir etmiştir.

25) HBDH Milisleri tarafından 7 Eylül 2021 günü İstanbul’un Bağcılar ilçesi Fatih Mahallesi’nde bulunan MHP temsilciliğine yönelik ses bombalı ve ferdi silahlarla milis güçlerimiz tarafından eylem düzenlenmiştir.

26) HBDH Deniz Poyraz milisleri tarafından 4 Eylül 2021 günü gece 02:00 sıralarında İzmir Konak Kemeraltı Çarşısı Anafartalar caddesi 930 sokak üzerinde devriye gezen saray faşizminin üniformalı bekçilerine eylem düzenlenmiştir. Silahla hedef aldığımız iki bekçi yaralı halde kaçtı.

27)HBDH Milisleri tarafından 29 Temmuz günü gece saat bir(01:00) sıralarında İstanbul/Şişli/Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde faşistlere ait 10 araç milislerimiz tarafından sabotaj düzenlenerek imha edilmiştir. Eylemimiz İbrahim Turgut anısına düzenlenmiştir.

28)HBDH Milisleri’nden tarafından“Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız” hamlesi kapsamında 2 eylem düzenlenmiştir. HBDH Milisleri olarak 25 temmuz günü İstanbul’un iki ayrı noktasında “Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız” pankartlarımızı asarak hamlemizi selamladık.

29)HBDH Emrah Yıldızer Milisleri tarafından 14 Temmuz 2021 günü İstanbul Gazi Mahallesi Son Durak’ta bulunan mobil baz istasyonuna milis güçlerimizce sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. Eylem sonrası baz istasyonu yanarak imha olmuştur.

30) HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 14 Temmuz 2021 günü Mardin 13 Mart Mahallesi’nde sarayın ve sömürgeciliğin bekçiliğini yapan bekçi Orhan Yıldız’a ait 47 ACY 76 plakalı şahsi aracına yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. Eylemimiz 14 Temmuz Direnişçileri adına gerçekleştirilmiştir.

31)HBDH İşçi Adaleti Milisleri tarafından 13 Temmuz 2021 günü gece saatlerinde İstanbul Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi’nde bulunan PTT’ye ait para çekme makinesi HBDH işçi adaleti milislerimizce eylem gerçekleştirilmiştir. Bu eylem maden işçisi olarak yaşamını yitiren Ali Faik İnter ve işçi önderi Tahir Çetin’in anısına düzenlenmiştir.

32) HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 9 Temmuz günü Amed Merkez Kuça mahallesinde 14 Temmuz Direnişi anısına havai fişekli bir yürüyüş gerçekleştirip halka yazılı bir açıklama yapıldı. Milislerimiz sloganlar atarak eylemi sonlandırmıştır.

33)KBDH Gülnaz Ege İntikam Milisleri’nden 3 eylem.

8 Temmuz’da Çorum’un Osmancık ilçesinde Osmanlı Ocakları üyesi faşistlere ait bir ev ve yine bu çetelere ait 3 lüks araç ateşe vererek tamamen kullanılmaz hale getirilmiştir.

9 Temmuz’da İstanbul-Silivri’de AKP faşist rejimine bağlı Aras kargo şirketine bağlı olarak çalışan TIR’lar, içindeki ürünlerle birlikte milislerimizin tekniki bir eylem tarzıyla imha edilip kargo şirketi milyarlarca Türk lirası zarara uğratılmıştır.

10 Temmuz’da ise Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde MHP’nin Ülkü Ocakları üyelerinin kaldığı bir ev ve bu alçak tecavüzcü faşistlere ait 6 araç milislerimizin öfkesine yenik düşüp ateşler içinde kalıp kullanılmaz hale getirilmiştir.

34)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 20 Haziran 2021 akşam saatlerinde Amed (Diyarbakır) Seyrantepe‘de HBDH Kürdistan Milislerimiz yürüyüş düzenleyerek halka mücadele çağrısı yapıldı. Yürüyüşte hava fişekler ve ses bombası kullanan milislerimiz zindanlarda süren açlık grevi direnişçilerini selamlayarak, Deniz Poyraz’ın katledilmesine karşı misilleme sözü verildi.

35)HBDH Gerillalarından Cenga Xabur Devrimci Hamlesi çerçevesinde Metina bölgesinde işgalcilere yönelik 3 eylem gerçekleştirildi. Birinci eylem kolu; 2 işgalcinin bulunduğu mevziyi hedefleyip vurmuş, 2 işgalci cezalandırılırken mevzi de tümden imha edilmiştir.

İkinci eylem kolu; içerisinde 1 işgalcinin olduğu mevziyi hedefleyerek vurmuş, 1 işgalci cezalandırılırken mevzi de imha edilmiştir.

15 Haziran günü saat 06:20’de Militan Boğazı yamaçlarında bulunan ve pusu faaliyeti yürüten işgalciler denetime alınmıştır. Denetim altına alınan işgalcilere yönelik suikast taktiği ile eylem gerçekleştirilmiştir. Bu eylemde 1 işgalci cezalandırılmıştır.

36)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 13 Haziran 2021 günü gece saatlerinde Mardin Kızıltepe’de Dedaş’a ait bir trafo ateşe vererek imha edilmiştir.

37)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 10 Haziran 2021 günü akşam saatlerinde Mardin/Mazıdağ-Akres köyü civarında koruculara servis hizmeti yapan Ahmet Akdağ isimli şahsın minibüsü durdurularak, “koruculara hizmet etmenin sömürgeciliğe hizmet etmek olduğu ve bunun halka karşı işlenmiş suç olduğu” belirtilerek şahıs uyarılmış ve aracı ateşe verilmiştir.

38)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 10 Haziran 2021 günü gece saatlerinde Mardin Derik karayolu üzerinde bulunan faşizmin işbirlikçisi AKMAR şirketine ait 47 AA 981 plakalı TIR, yükü ile birlikte yakılarak imha edilmiştir.

39)HBDH Milisleri 9 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da 3 ayrı noktada pankart asma eylemi gerçekleştirdi. HBDH milisleri olarak İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, üç ayrı noktada asılan pankartlarımızla “Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız” hamlesinin ikinci aşamasını selamlandı.

40)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 06 Haziran 2021 günü Mardin’in Trafo mahallesinde korucu ve işbirlikçilerin yaşadığı semtin elektrik trafosuna yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda trafo tümden imha olurken mahalle uzun bir süre karanlığa teslim olmuştur.

41)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 30 Mayıs 2021 günü akşam saatlerinde Mardin’in Merkez ilçesi 13 Mart Mahallesi Dekorkent sitesi önünde MHP İl Başkanı Ferhan Bozkuş isimli faşist, düzenlediğimiz silahlı eylem ile cezalandırılmıştır. Ağır yaralı halde olan faşist unsur, polis kuşatması altında helikopter ile hastaneye kaldırılmıştır.

42)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 31 Mayıs 2021 günü öğlen saatlerinde Mardin Merkez ilçesi 13 Mart mahallesinde gezmekte olan AKP İl Başkan Yardımcısı Ekrem Sümer sokak ortasında silahlı suikast sonucu vurularak cezalandırılmıştır. Ağır yaralı olarak polisin yoğun güvenlik önlemleri altında hastaneye kaldırılmıştır.

43)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 30 Mayıs 2021 günü Mardin/Derik-Kızıltepe karayolunda hareket halindeyken durdurulan 23 TK 653 plakalı TIR yükü ile birlikte ateşe verildi. TIR’ın sahibi olan Akmar şirketi AKP’lilere ait bir firmadır.

44)HBDH Ethem Sarısülük Milisleri tarafından 29 Mayıs 2021günü gece saatlerinde İstanbul Cebeci’de Karayolları, Esentepe ve Gazi Mahallerinde saray faşizminin bekçiliğini yapan şahıslardan biri takibe alınarak, uygun anda silahla vurularak cezalandırılmıştır.

45)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 29 Mayıs 2021 günü akşam saatlerinde Batman’ın Sason ilçesinde Ahmed Arslan isimli korucuya ait yük dolu tır ve mülkü olan bir depo, milislerimiz tarafından ateşe verilerek imha edilmiştir. Eylemimiz Mayıs ayında ölümsüzleşen önderlerimiz anısına gerçekleştirilmiştir.

46)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 28 Mayıs 2021 günü gece saatlerinde Batman’ın Kozluk ilçesi Kahveci köyünde yaşayan “korucu” Emrah Kurtulmuş adlı şahısın evine düzenlediğimiz eylem sonucu ev yanarak imha olmuştur.

47)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 29.05.2021 tarihinde Mardin’in Ortaköy Mahallesi’nde işbirlikçi Mehmet Aksoy’a ait 47 KN 987 plakalı yük tırına yönelik milislerimizce sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda tır içinde bulunan yükler ile beraber tümden imha olmuştur.

48)HBDH Kürdistan Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 27 Mayıs 2021 tarihinde Batman Merkez 1105. sokakta bulunan işbirlikçi Ömer Arburşu’ya ait olan ve av malzemelerinin satıldığı, bu işbirlikçi unsura ait mülke yönelik HBDH Kürdistan Komitesi olarak başlatmış olduğumuz Şehid Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir.

49) HBDH Kürdistan Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 27 Mayıs 2021 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Medeni Yağ Fabrikasına yönelik HBDH milislerimizce Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam hamlesi çerçevesinde sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir.

50)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 24 Mayıs günü 3 noktaya eylem düzenlendi.

Amed’de milislerimizce emniyet binasına parça tesirli ses bombaları ile eylem gerçekleştirilmiş, korku ve paniğe kapılan faşist Türk devleti alana onlarca polis göndererek alanı bir süreliğine kapatmıştır.

24 Mayıs gece sularında Amed’de cezaevinin koruma noktasına yönelik milislerimizce parça tesirli ses bombaları ile eylem gerçekleştirilmiştir, aynı şekilde cezaevi alanı bir bütünen ablukaya alınmıştır. Bilanço netleştirilememiştir.

24 Mayıs akşam sularında cezaevi yolu milislerimiz tarafından kesilerek ulaşım bir süreliğine durdurulmuştur.

51) HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 22 Mayıs tarihinde HBDH Kürdistan Komitesi milislerimizce Amed’in Bismil ilçesine bağlı Koserli Mahallesi’nde bulunan TEDAŞ elektrik dağıtım merkezine milislerimizce sabotaj eylem düzenlenmiş, eylem sonucu bina tümden imha olmuştur.

52)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 23.05.2021 tarihinde Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi çerçevesinde Mardin-Amed yolu üzerinde bulunan Akbağ köyü civarındaki doğalgaz ana dağıtım şebekesine milislerimizce sabotaj eylem düzenlenmiştir. Eylem sonucunda büyük ekonomik zayiat ortaya çıkarken burjuva medyası ve faşist Türk devleti gerçekleşen eylemi boşa çıkarmak için bir çok çabaya girse de milislerimizin yaratıcı tarzı buna engel olmuştur.

53) HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 21.05.2021 tarihinde Mardin merkeze bağlı ve korucular ile güvenlik bekçilerinin yoğun olarak barındığı alanlardan birisi olan Yalım Mahallesi’nde bulunan enerji dağıtım trafosuna milislerimizce sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda trafo tümden imha olurken, mahalle uzun bir süre karanlığa gömülmüştür.

54)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 21 Mayıs gece sularında Mardin 13 Mart Mahallesi’nde ikamet eden faşist polis memuru Ufuk Kartal adlı unsurun şahsi aracına yönelik sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda araba tümden imha olurken, faşist polis sömürgeci güçlerin denetiminde alandan uzaklaştırılmıştır.

55)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 19 Mayıs 2021 günü Mardin/Yalımköy girişinde bulunan MOİL yakıt istasyonuna HBDH Kürdistan Komitesi, Şehit Sinan Dersim İntikam Hamlesi çerçevesinde milislerimizce sabotaj eylemi düzenlenmiştir. Eylemimizin sonucunda istasyon tümden imha olmuş ve büyük çapta maddi hasar meydana gelmiştir.

56) HBDH Kürdistan Milisler tarafından 19.05.2021 günü Mardin/Kızıltepe çıkışında bulunan Eti tır parkına yönelik HBDH Kürdistan Komitesi Milislerinin düzenlediği sabotaj eyleminde 47 YZ 432 plakalı yük dolu tır tamamen kül oldu. TIR parkında ciddi maddi hasar meydana gelmiştir.

57) HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 18.05.2021 gecesi 01:00 sıralarında Mardin Kızıltepe ilçesi Akarsu köyünde korucu Ümit Kavak isimli şahsa ait saman dolu ahır Şehid Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında milislerimiz tarafından ateşe verildi ve tümden imha edildi.

58)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından Şehid Sinan Dersim intikam hamlesi çerçevesinde milis güçlerimizin bir süredir denetimine aldığı kontralık yapan bekçi Ahmet Kilit adlı unsura ait 16 Mayıs gece saatlerinde 47 AD 890 plakalı aracına yönelik milis güçlerimizce eylem düzenlenmiştir. Bu eylem sonucu araç tümden imha olmuş ve milis güçlerimizin alanlarına geri çekilmeleri sağlıklı bir şekilde gerçekleşmiştir.

59) HBDH Milisleri’nden 12 Mayıs günü 2 eylem gerçekleştirildi.

HBDH Milisleri Cenk Kılagöz(Cömert Nazif Efe) için İstanbul’da adına yapılan anıt mezar önünde “Ateş kuşlarının izinde zafere ulaşacağız” yazılı pankart açarak zafer sözü verdiler.

9 Mayıs 2017 tarihinde Rakka’da ölümsüzleşen DKP/BÖG kurucu önderi ve komutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nu da duvar yazılamaları ile andılar.

60) HBDH Milisleri tarafından 11 Mayıs 2021 günü katil İsrail’in Filistin halkına saldırıları karşısında “Siyonizmi döktüğü kanda boğacağız” yazılı pankart asıdı ve çevre halkı Filistin halkıyla dayanışmaya çağrıldı.

61)HBDH Kürdistan Milisleri’nden Ulaş Bayraktaroğlu anısına eylem. Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 8 Mayıs 2021 gece sularında Kızıltepe-Derik karayolu üzerinde bulunan Petrol Ofisine birimlerimizce sabotaj eylem düzenlenerek tümden imha edilmiştir.

62)HBDH Milisleri’nden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan anısına eylem. HBDH Kürdistan Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 6 Mayıs 2021 04:00 sıralarında Mardin – Amed karayolunda 47 AZ 987 plakalı tır milislerimizce durdurularak ateşe verilmiştir. Yükleri ile imha olan tır AKP’lilerin sahibi olduğu Akmar şirketine aittir.

63)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından 2 Mayıs 2021 günü Mardin 13 Mart Mahallesi’nde park halinde bulunan Mardin TEM Şube Komiseri Ayhan İkizdereye ait 33 AY 545 plakalı özel araç milislerimiz tarafından yakılarak imha edilmiştir. Olay yerine birçok itfaiye ve polis sevk edilmiştir. Eylem sonucunda araç tamamen imha olmuştur.

64)HBDH Kürdistan Milisleri tarafından Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 1 Mayıs 2021 gece saatlerinde Mardin Kızıltepe Bozhöyük (Tiledes) mahallesinde Rıdvan Akkaya adlı işbirlikçi kontranın evi ve çiftliği milislerimizce ateşe verilerek tümden imha edilmiştir.

65)HBDH Kürdistan Sinan Dersim Milislerin tarafından 30.05.2021 gecesi Amed’in İskender Paşa mahallesinde bulunan kayyum belediyesi ve kaymakamlığın korumalığı yapan polis ve bekçilere yönelik milislerimiz ateşten eylem gerçekleştirmiştir. Eylem sonucunda yaralıların olduğu görülmüş, net sayı tespiti yapılamamıştır.

66)HBDH Kürdistan Sinan Dersim Milisleri tarafından 29.04.2021 gecesi Mardin AKP İl Başkanı Faruk Kılıç ve karşı devrimci faaliyet yürüten Ali Kılıç’a ait 47 AAY 78 plakalı içindeki yük maliyeti yüksek olan tır Mardin/Derik Kızıltepe otoyolunda seyir halinde iken Sinan Dersim Milislerimiz tarafından durdurularak içindeki yükle birlikte imha edilmiştir.

67)HBDH Kürdistan Sinan Güneş Milisleri tarafından Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 28 Nisan 2021 gece 03:00 sıralarında Mardin Artuklu Kotek mahallesinde gerilla alanlarına dönük ajan faaliyeti yürüten Ömer Aydın adlı işbirlikçi milislerimizin hedefi olmuştur. Şahsa ait araca sabotaj gerçekleştirilmiştir. Ve tümden imha edilmiştir.

68)HBDH İşçi Adaleti Milisleri tarafından 27 Nisan 2021 günü gece saatlerinde İstanbul Nurtepe ilçesinde bulunan PTTBank ATM’si HBDH İşçi Adaleti Milislerimiz tarafından ateşe verilmiştir. Eylem 27 Nisan 2017’de “Dörtler” olarak ölümsüzleşen Özge, Asiye, Cenk ve Yusufbaş ‘ın anısına gerçekleştirilmiştir.

69)HBDH Kürdistan Orhan Yılmazkaya Milisleri tarafından 27 Nisan 2021 günü 01:00 sıralarında Mardin Artuklu Trafo Mahallesinde, sömürgeci güçler ile işbirliği yapan, devrimci mücadelemize karşı kontra faaliyet yürüten Ahmet Kösesoy isimli şahıs cezalandırılmıştır. İşbirlikçiye ait 33 AA 768 plakalı araç ateşe verilerek imha edilmiştir.

70)HBDH Kürdistan Sinan Dersim Milisleri tarafından 26 Nisan 2021 gecesi Mardin Kızıltepe Kaynarca (Tolik) bölgesinde korucuların yaşadığı sokaklara elektrik dağıtımı veren trafo ateşe verilmiştir.

71)HBDH Kürdistan Sinan Dersim Milisleri tarafından 25 Nisan 2021 günü gece saatlerinde İstanbul Arnavutköy Karlıbayır mahallesinde sivil polislere ait bir araç ateşe verilmiştir.

72) HBDH Milisleri tarafından 27 Ekim 2020 günü Türk Devleti tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında ölümsüzleştiği duyurulan HBDH Yürütme Komitesi üyesi Dalokay Şanlı (Sinan Dersim) için HBDH Kürdistan Milisleri olarak açıklama yayınladı. Milislerimiz bu tarihten sonra yapılacak eylemlerin Sinan Dersim İntikam Hamlesini kapsamında olacağını duyurdu.

73)HBDH Milisleri tarafından 04 Nisan 2021 günü 2 eylem gerçekleştirildi.

Mersin Toroslar Çavuşlu mahallesinde bulunan köprüye “Önderliğe Özgürlük” pankartı asıldı.

Aynı gün başka bir milis gücümüz 23:00 sıralarında İstanbul Arnavutköy’de Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum günü vesilesi ile havai fişekli eylem yaparak tecrite karşı özgürlük mücadelesini yükseltme çağrısı yaptı.

74)KBDH Ekin Ceren Milisleri tarafından 31 Mart 2021 günü saat 17:00 sıralarında Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Yenice mahallesinde bulunan TCDD’ye ait lokomotif ateşe verilerek tümden imha edilmiştir.

75)HBDH Savaş Maraş Milisleri tarafından 30 Mart 2021 günü akşam saatlerinde Maraş ilinde, Gazi Kışlası içerisinde bulunan asker gazinosu subay ve astsubay orduevine özel bir teknikle gerçekleştirdiğimiz eylem sonrası çıkan yangında askeri bina kullanılamaz hale geldi.

76)HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri tarafından 29 Mart 2021 günü gece saatlerinde İstanbul Arnavutköy sanayi bölgesine ait elektrik dağıtım trafosuna sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. EYP ile yapılan eylemde trafo patlatılmış, sanayi bölgesinin bir bölümünde saatlerce üretim durdurulmuştur.

77)HBDH Orhan Yılmazkaya Milisleri tarafından 27 Mart 2021 günü İstanbul Eyüp Sultan ilçesi Mustafa Kemal Bulvarı’ nda yapımı devam eden polis amirliği inşaatına ateşten eylem gerçekleştirilmiştir. Karakol inşaatının bir kısmı çıkan yangında kullanılamaz hale getirilmiştir.

78)HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri tarafından 26 Mart 2021 günü 23:30 sıralarında İstanbul Yakacık’ta devriye gezen faşizmin kolluk gücü polislere silahlı eylem düzenlenmiştir.

79)HBDH Baran Serhat Milisleri tarafından 20 Mart 2021 günü akşam saatlerinde Mersin Akdeniz ilçesi İhsaniye mahallesinde bulunan Ülkü Ocakları isimli faşist çeteleşmenin bulunduğu bina HBDH Baran Serhat Milislerimizce ateşe verilmiştir. Bina, çıkan yangın sonrasında büyük oranda kullanılamaz hale gelmiştir.

80)HBDH İmran Fırtına Milisleri tarafından 19.03.2021 günü İstanbul’un çeşitli mahallelerinde İmran Fırtına Milislerimiz duvar yazılamaları yaparak HBDH’ın 5.kuruluş yıldönümünü selamladı.

81)HBDH Kürdistan Komitesi Şehit Sema Yüce Milisleri tarafından 20 Mart 2021 günü 00:30 sularında Ağrı, Fatih Mahallesi Yaşar Eryılmaz Caddesi 190 sokakta bulunan AKP-MHP işbirlikçisi ve sömürgeci güçlere koruculuk yapan “Güngör ailesine” ait iş araçları ateşe verilmiştir.

82)HBDH Milisleri tarafından 19 Mart 2021 akşam saatlerinde İstanbul Arnavutköy’ de HBDH milisleri Newroz ateşi yakıldı, havaifişekler ve sloganlar eşliğinde kutlama yapıldı.

83)HBDH Milisleri tarafından 16 Mart 2021 günü 23:00 sıralarında Mersin Akdeniz ilçesi Müfide İlhan mahallesinde bulunan sanayi girişinde milislerimiz eylem gerçekleştirildi. Eylemde sanayinin giriş kısmına “Ji bo Serokatiyi Azadi “ yazılı pankart asan milislerimiz burada bulunan iki TIR’ı da molotoflarla ateşe verdi.

84) HBDH Delal Amed Milisleri tarafından 14 Mart 2021 günü 18:00 sularında İstanbul Sultangazi ilçesi Uğur Mumcu mahallesinde devam etmekte olan fiber internet kablo çalışmalarının yer aldığı alt yapıya sabotaj eylemi gerçekleştirildi. EYP ile yapılan eylemde büyük bir patlama sonrası internet saatlerce kesildi.

85) HBDH Ulaş Adalı Milisleri tarafından 13 Mart 2021 günü sabaha karşı İstanbul Kağıthane ilçesinde, faşistlerin düzenli toplandıkları, “ocak” gibi kullandıkları bir kıraathaneye EYP ile eylem düzenlenmiştir.

86) HBDH Milisleri tarafından 9.03.2021 günü akşam saatlerinde Tarsus-Pozantı yolunda faşist Bahattin Şahin isimli şahsa ait olan 33 AAK 138 plakalı tıra park ettiği esnada milis güçlerimiz tarafından özel bir düzenek yerleştirildi. Aracın harekete geçmesi sonrası alev alan seyir halindeki plastik boru yüklü tır yanarak imha olmuştur. Bu eylem Bayram Ali Akdeniz ve Taylan Demircioğlu’na adanmıştır.

87)KBDH Sarina Agit Milisleri tarafından 08.03.2021 günü sabah saat 05.45 sıralarında İstanbul Topkapı’da bulunan tramvay istasyonuna KBDH Sarina Agit milis güçlerimizce EYP’li eylem düzenlenmiştir. Eylem sonucunda tramvay ve raylar büyük oranda hasar görmüştür.

88) KBDH ve HBDH milisleri tarafından 5-6 Mart günlerinde 2 eylem gerçekleştirildi. Dilok’un (Antep) Şehitkamil İlçesi ve Gazikent ilçesinde 8 Mart Mahallesinde KBDH Şehit Besê Anuş Milisleri ve HBDH Kürdistan Komitesi Milisleri olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ortak eylem gerçekleştirildi.

89) KBDH Nucan Malatya Milisleri tarafından 1 Mart 2021 günü 22:00 sıralarında Diyarbakır Gaziler Peyas mahallesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait salonun önünde nöbet tutan işgalci polislere yönelik EYP ile gerçekleştirdiğimiz eylem sonrası işgalci güçlerle, milis güçlerimiz arasında çatışma yaşandı. Polislere el bombası ve silahlarla yanıt veren milis güçlerimiz bir polisin öldüğünü teyit ederek, bölgeden güvenli şekilde ayrılmıştır.

90) KBDH Eylem Ataş Milisleri tarafından 24 Şubat 2021 günü gece 04:00 sıralarında Bursa Merkez Sarıgazi ilçesi Demirtaşpaşa mahallesi Boyacı sokakta park halinde buluna 16 NK 930 ve 16 NK 753 plakalı iki otobüs EYP ile vuruldu. Patlama sonrası çıkan yangında otobüsler tamamen imha oldu. AKP-MHP faşizminin yerel yapılanmasında yer alan ve faşizmin kadın bedenine ve kimliğine yönelik saldırıların taşıyıcısı olan Selahattin isimli şahıs bu eylemimizle cezalandırılmıştır.

91)KBDH Sema Koçer Milisleri’nden eylem. 18 Şubat 2021 tarihinde Adana Merkez Çukurova ilçesinde güçlerimizin denetime aldığı nöbet değişimi için hareket halinde olan çevik kuvvet minibüsünü EYP ile vuruldu. Eylem sonucunda çevik kuvvet polislerini taşıyan minibüs tamamen imha olarak kullanılamaz hale geldi, ancak ölü ve yaralı polis sayısı netleştirilemedi. Eylem sonrası olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis gücünün sevk edildiği gözlendi.

92) HBDH Kürdistan / Botan Başkale Milisleri’nden eylem. 17 Şubat 2021 günü Dilok (Antep) Şehitkamil Karacaoğlan Karakolu civarında sokağa çıkan milislerimiz “Gare’de düşene, dövüşüne bin selam” sloganları ile karakola doğru yürüyüş gerçekleştirdi. İşgalci polis gücünün saldırı girişimine EYP ve havafişeklerle yanıt veren güçlerimiz belirli bir süre çatışmaya devam ederek polisin bölgeye girişini engelledi.

93)KBDH Aynur Yaşlı Milisleri’nden eylem. 14 Şubat 2021 günü 06:30 sularında İstanbul Beşiktaş Bebek sahilinde demirli iki lüks yat KBDH Aynur Yaşlı milislerimizce özel bir teknik kullanılarak imha edilmiştir.

94) HBDH Kürdistan Komitesi Serhildan Garzan Milisleri’nden eylem. 12 Şubat 2021 günü gece saat 21:10 sıralarında Amed Sur ilçesi çarşı karakolu, milis güçlerimiz tarafından EYP ile ve arka sokağında bulanan iki nöbetçi kulübesi ise silahlarla vurulmuştur.

95)KBDH Viyan Soran Milisleri’nden eylem. 08 Şubat 2021 günü 01:00 sularında İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi muhtarlığı binasına EYP ile gerçekleştirdiğimiz eylemde muhtarlık binası imha edilmiştir

96)KBDH Evrim Demir Milisleri tarafından 11 Şubat 2021 günü saat 00:30 sularında İstanbul Arnavutköy Metro şantiyesi girişinde, iktidarın inşaat ihalelerini yürüten şirketlerden birine ait tır ateşe verilerek imha edildi.

97) KBDH Aynur Artan – Selamet Menteş Milisleri tarafından 8 Şubat 2021 günü 01:00 sularında İstanbul Alibeyköy organize sanayi bölgesine (OBS) elektrik sağlayan trafo KBDH Aynur Artan – Selamet Menteş Milislerlerimiz tarafından gerçekleştirilen sabotaj eylemi ile imha edilmiştir. EYP ile gerçekleşen eylemde elektriğin kesilmesi sonucu sanayi bölgesinde üretim durmuş, sömürünün “organize bölgesi” karanlığa teslim olmuştur.

98) KBDH Elefteriya Fortulaki Milisleri’nden eylem. 09 Şubat 2021 günü gece saatlerinde İstanbul Kağıthane ilçesi TEM otoyolu civarında yer alan bir baz istasyonu KBDH Elefteriya Fortulaki Milis güçlerimizce EYP tipi patlayıcı ile vurularak imha edilmiştiir.

99)KBDH Milisleri tarafından 08 Şubat 2021 günü saat 23:00 sıralarında Mersin Tarsus Alibeyli mahallesinde devriye gezen akrep tipi zırhlı polis aracı KBDH milis güçlerimizce EYP ile hedeflenmiş ardından uzun namlulu silahlar ile ateş altına alınmıştır. Faşizmin kolluk gücüne ait kayıplar netleştirilemezken, olay yerine çok sayıda ambulans ve zırhlı araç girişi yapıldığı gözlemlenmiştir. Güçlerimiz kayıp vermeden eylem alanından uzaklaşmıştır.

100)KBDH Sema Yüce Milisleri tarafından 08 Şubat 2021 günü saat 22:30 civarında Mersin Akdeniz ilçesinde bulunan Taneks Narenci Dünyası isimli fabrikaya iki ayrı noktadan gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonrası fabrika küle döndü. Fabrika 22 ülkeye ihracat yapan faşizmin sermayedarlarından Emre Tanrıöver’e aittir.

101) HBDH Mehmet Tunç Milisleri tarafından 05 Şubat 2021 günü 23:00 sularında İstanbul Bağcılar Kirazlı mahallesinde bulunan BİM Market şubesi HBDH Mehmet Tunç Milislerimiz tarafından EYP ile vurulmuştur. BİM market faşizmin sermaye odağı olarak faaliyet göstermektedir.

102) KBDH Kürdistan Komitesi / Feride Yıldız Milisleri tarafından 08 Şubat 2021 günü saat 21:00 sularında Antep Islahiye’ de AKP’nin faşist örgütlenmesinin ve cihatçı çetelerin kümelendiği noktalarından bir olan Comi adı verilen bölgede elektrik trafosu KBDH Feride Yıldız (Arjin Amed) milislerimiz tarafından gerçekleştirilen sabotaj eylemi ile imha edilmiştir. Bölge uzunca süre karanlığa teslim olmuştur.

103) HBDH Milisleri tarafından 4 Şubat 2021 günü İstanbul/Sultanbeyli/Akşemsettin Uzundere bölgesinde yaşayan Suat Rentacar’ ın sahibi Suat adlı şahsın arabası ve hafriyat kamyonu Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milis güçlerimiz tarafından ateşe verilerek imha edildi.

104)HBDH Milisleri tarafından 04 Şubat 2021 günü saat 23:45 sularında İstanbul Beykoz-Ümraniye istikametinde bulunan bir otoyol HBDH Milislerimizin gerçekleştirdiği eylemle trafiğe kapatılmıştır. Milislerimiz yolu kapatarak, meşale yakmış, silahla havaya ateş açmış, “Biji berxudane zindane” “Yaşasın zindan direnişimiz” sloganları atmıştır.

105)KBDH Ayten Beçet Milisleri tarafından 31 Ocak 2021 günü 22:00 sularında Antep İslahiye’de CİNER maden şirketine ait bir tır KBDH Ayten Beçet Milislerimiz tarafından yakılarak imha edilmiştir.

106)HBDH Milisleri tarafından 30 Ocak 2021 günü 03:00 sularında İzmir Dikili ilçesinde bulunan kuruyemiş fabrikası ve köfte tesisi milis güçlerimizce düzenlenen sabotaj eylemi sonrası küle dönmüştür. Eylem gerçekleştirilen fabrika Saadet Partisi Dikili ilçe başkanı Mustafa İnan’a aittir.

107)HBDH Serpil Polat İntikam Milisleri eylem. 23 Ocak 2021 günü İstanbul Arnavutköy Fatih Yahya Kemal Caddesi No:33 adresinde bulunan Cihangir Ayakkabı fabrikasına yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. Eylemde fabrika bahçesinde bulunan iki lüks araç, bir kamyonet ve imalathane imha edilmiştir.

108)HBDH Milisleri tarafından 16 Ocak 2021 günü 23:00 sularında İstanbul Büyükçekmece’ de yediemin otoparkında park halinde bulunan bir otobüs ve çekici milis güçlerimizce ateşe verilmiştir. Söz konusu otopark ve yediemin deposu iktidar tarafından yandaşlarına tesis edilerek ekonomik rant sağlanan bir AKP yöneticisine aittir.

109) HBDH Ethem Sarısülük İntikam Milisleri’nden eylem. 16 Ocak 2021 günü saat 22:00 sularında Bursa İnegöl ilçesi Huzur Mahallesi Papatya caddesinde BMW markalı bir otomobil içerisinde, saray faşizminin hizmetkarı dört bekçiyi takibe alan güçlerimiz aracı EYP ile hedef alındı. Patlama sonrası araç yanarak küle dönerken, içerisinde ki bekçiler ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

110) HBDH Milisleri tarafından 16 Ocak 2021 tarihinde saat 23:00 sularında İstanbul Kadıköy ilçesi Sahrayı Cedid mahallesi Cebesoy sokakta bulunan MOPAŞ zincirine ait market şubesi HBDH Efrin şehitleri milislerimizce hedef alınmıştır. Molotof ve EYP ile gerçekleştirilen eylemde market imha edilmiştir.

111) HBDH Milisleri tarafından 14 Ocak 2021 günü saat 21:30 civarında İstanbul Sultanbeyli 3. Köprü gişelerine yakın bir noktada, HBDH Erdal Nuda İntikam Milislerimiz tarafından otoyol ateşe verilerek gişelerin işlemesi durdurulmuştur. Molotof ve ateşler yakılarak kapatılan otoyol saatlerce kullanılamaz hale gelmiştir.

112)HBDH Sakine Cansız İntikam Milisleri’nden eylem. 10 Ocak 2021 günü sabah 10:00 civarında Bursa Kestel ilçesinde yer alan çeşitli isimlerde satış mağazaları bulunan Gülcihan Koltuk AŞ’ye ait üretim fabrikası ateşe verilmiştir.

113)HBDH Fidan Doğan İntikam Milisleri’nden eylem. 09 Ocak 2021 günü 22:30 sularında İzmir Menemen Asırlık semtinde bulunan faşist sermayenin temsilcilerinden A-101 marketin şubesini EYP ile vurduk. HBDH Fidan Doğan intikam milisleri olarak gerçekleştirdiğimiz eylemde market kullanılamaz hale geldi.

114)KBDH Leyla Şaylemez İntikam Milisleri’nden eylem. 09 Ocak 2021 günü 22:00’ da İzmir Menemen Ülkü Ocağını EYP ile vurulmuştur. KBDH Leyla Şaylemez İntikam Milisleri olarak gerçekleştirdiğimiz bu eylem 9 Ocak 2013 günü Paris’te MİT tarafından katledilen üç kadın yoldaşımızın anısına misilleme eylemidir.

115)HBDH Muzaffer Kandemir Milisleri tarafından 7.01.2021 tarihinde, İstanbul’un farklı semtlerinde HBDH Muzaffer Kandemir İntikam Milislerimiz, önceden tespit ettikleri uyuşturucu çetelerinin satış noktası olarak kullandığı parklara giderek yürüyüş ve molotoflu eylem gerçekleştirdi.

116)KBDH Sakine Cansız Milisleri tarafından 06 Ocak 2021 günü Arnavutköy Haraçcı Şehitlik Mahallesinde uyuşturucu satıcılığı yapan ve daha önce uyarılmasına rağmen zehir tacirliğine devam eden şahısların, satış yapmak için mesken edindikleri parka EYP atılarak tezgahları dağıtılmıştır.

117)HBDH/Kürdistan Milisleri tarafından 04 Ocak 2021 günü gece 22:30 sularında Sur Belediyesi’ne Kayyum olarak atanmış işgalci güçlerin temsilcisi Abdullah Çiftçi tarafından, yandaş firmalara önce hileli yollarla satılan ardından da yüksek miktarlarla kiralanmış gösterilerek her türlü yolsuzluğu, talanı, yağmayı kendine hak gören sömürgeci güçlere ait paletli ekskavatör yakılarak imha edildi.

*Halkımıza, Milis ve Gerilla güçlerimize duyuru:

2021 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 128 eylemimiz, 117 madde olarak sıralanmıştır. Birçok eylem, milislerimiz tarafından aynı tarih ve saat içerisinde gerçekleştirildiğinden kaynaklı tek madde olarak listelenmiştir.