HBDH: A101 Marketi EYP ile Vurduk

 A101 Marketi EYP ile Vurduk!

31 Aralık 2020 günü saat 02:00’ da İstanbul Arnuvutköy İslambey Mahallesinde yer alan A101 Market şubesine HBDH Yılmaz Dersim İntikam Milislerimizce eylem düzenlendi. EYP ile gerçekleşen eylemde market patlama sonrası çıkan yangın nedeni ile imha oldu.

HBDH’ın başlatmış olduğu “Faşizmi Yıkalım, Özgürlüğü Kazanalım” devrimci seferberlik hamlesi kapsamında faşizmin doğrudan ekonomik altyapısını oluşturan A101 marketi imha ettik. A101 Market AKP-MHP faşizminin beslendiği, aynı zamanda beslediği bir işletme olarak varlık sürdürmektedir. Ayrıca bünyesinde çalıştırdığı yüzlerce işçi için bu işletme bir kölelik düzeni demektir. Ucuz iş gücü üzerinden sömürünün yoğunlaştığı, sosyal hakların gaspedildiği, uzun saatler işçilerin zorla çalıştırdığı bu işletme hem sömürünün, hemde faşizmin sömürge siyasetinin doğrudan parçası ve uygulayıcısıdır.

2021 yılı faşizmin nefessiz bırakılacağı bir yıl olacaktır. Özgürlüğü Kazanma seferberliği faşizmi yıkıma götürecek yolu açmıştır. İşçilerden, kadınlara, gençlerden, Kürt Halkına, gerilladan, milislere her yerde faşizmin üzerine yürüme iradesi sürmektedir. Artık atağa kalkan özgürlük güçleri, devrimci güçler ve sosyalizmdir. Bu zafer yürüyüşüne tüm Türkiyeli ve Kürdistanlı gençler eyleme geçerek yanıt olmalıdır. Korkacak olan özgürlük yürüyüşünü sürdürenler değil, halka zulmeden Erdoğan ve onun önderliğindeki faşizmdir.

Ayrıca eylemimizle zindanlarda direnişe geçen tüm devrimci tutsakları selamlıyor. Onların ortaya koyduğu direniş çizgisi ile dışarıda faşizmi parçalayacağımızı ilan ediyoruz.

 

HBDH Yılmaz Dersim İntikam Milisleri