HBDH: Bursa’da faşist işbirlikçi Arif İsmet’e ait fabrikayı yaktık

Bursa’da faşist işbirlikçi Arif İsmet’e ait fabrikayı yaktık

31 Aralık 2020 günü saat 14:30’ da Bursa Osmangazi’de AKP’li Arif İsmet Terzioğluna ait olan tekstil fabrikası milis güçlerimizin ateşten eyleminin hedefi olmuştur. 500 metrekarelik alanda bulunan fabrika içindeki ürünlerle birlikte tamamen küle dönerken, 1 milyon lira değerinde faşist işbirlikçi zarara uğratılmıştır.

HBDH’ın başlatmış olduğu “Faşizmi Yıkalım, Özgürlüğü Kazanalım” devrimci seferberlik hamlesi kapsamında 2021 yılına halklar direnişle, faşistler korkuyla giriyor. İşçilerin, kadınların, ezilenlerin gürleyen sesi, birleşik mücadelesi faşizmi titretiyor. Faşizmi engelleyemediği işçi direnişlerinin büyümesi, bitiremediği Kürt halkının direnişi, kadınların sokaktaki varlığı, devrimcilerin birleşik yürüyüşü korkutuyor.

2020 yılında her türlü özel savaş taktiği ile saldırılarını yürüten bu faşist rejim 2021 yılına da aynı taktik yönetim ile giriyor. Faşist iktidar Ayn İsa’ya saldırı, ülkenin tek demokrat partisi HDP’yi kapatma, işçilere kölelik, kadınlara ölüm planı ile ayakta kalmaya devam edeceğini sanıyor. İktidarın çarklarını döndürmeye çalışan Erdoğan-Bahçeli faşist ittifakını yıkacağımızı, çarklarını durduracağımızı bir kez daha bu eylemimizle söylüyoruz.

Bu eylemimiz aynı zamanda HBDH’ın kurucu kadrolarından Ulaş Adalı’nın doğduğu topraklara bir selamdır. Bu eylemimiz onların en güvende hissettiği yerlerde onları bulacağımızın göstergesidir. Bu eylemimiz Ulaş Adalı’nın doğup büyüdüğü topraklara özgürlük çağrısıdır. Türkiye halklarının kurtuluşu Kürt halkıyla omuz omuza mücadeleden geçmektedir. Onların kaleleri olarak gördükleri bu alanlarda devrimci madde bir kere açığa çıkmıştır. Örgütlenip, büyümesi engellenemez. Birleşik devrim mücadelemiz bu örgütlenmenin tek adresidir.

HBDH Milisleri