HBDH Alper Çakas İntikam Birimi’nden Faşist Çetelere Eylem

Milli Beka Hareketi adlı Faşist Çetelere Silahlı Eylem

Kocaeli Darıca bölgesinde 02 Temmuz 2020 günü Erdoğan’ın danışmanlarından Ahmet Oruç ve Milli Beka Hareketi adlı çetenin başkanında katıldığı bir açılış sonrası toplantı haline geçen grubun olduğu alan HBDH Alper Çakas İntikam Birimi tarafından silahlara ateş çemberine alınmıştır. 1 yaralı kesin olmakla birlikte diğerleri tespit edilememiştir.

Yine aynı bölgede 09 Temmuz 2020 günü Milli Beka Hareketi adlı faşist çetenin yöneticilerinden Suat Gündüz ikamet ettiği evin balkonunda otururken silahlı güçlerimizce vurulmuştur. Suat Gündüz bu oluşuma bağlı olarak bir dönem cihadçı çeteler saflarında eğitim almış ve AKP-Cihadçı çeteler ortaklığı ile mazlum halklara yönelik katliamlara katılmıştır. Suat Gündüz’ün akıbetini netleştiremeyen birimlerimiz kayıp vermeden bölgeden çekilerek güvenli alanlara dönmüştür.

Milli Beka Hareketi ve saraya bağlı onlarca kurum faşist paramiliter güçlerdir. Saray’ın güvenliğini sağlamak ve iktidarını ayakta tutmak için milyonlarca dolar bütçe ayrılan bu çete örgütlenmeleri yaklaşan sonlarını engelleyemeyecektir. “Güvenlik”, “bekçi” adı altında oluşturulan çete orduları milis, gerilla ve halk güçleri karşısında çaresiz kalacaktır. Şimdi çöküş sürecine girmiş olan bu faşist iktidara karşı her yerde eyleme geçme zamanıdır.

Bu eylemimizle Haftanin’de tarihi bir direnişe imza atan özgürlük gerillalarını selamlıyoruz. Dağlarda, şehirlerde bulunduğumuz her alanda faşizme vuracağız.