HBDH Milisleri: Bebek’te lüks yatı ateşe verdik!

 Bebek’te lüks yatı ateşe verdik

04 Temmuz 2020 günü İstanbul Bebek’te lüks bir yat HBDH Muzaffer Kandemir İntikam Milislerimiz tarafından imha edildi.

Milyonlarca insanın açlık ve yoksullukla yaşamasının tek nedeni sömürücü kapitalist iktidarlardır. Onların servetleri ve zenginlikleri emekçilerin ürettiklerine el koyarak, alınterini sömürerek, doğayı ve kaynakları talan ederek oluşmaktadır. Bugün saraylarda yaşayanların, milyon dolarlık çanta takanların, lüks yatlarda keyif sürenlerin tek geçim kaynakları bizden çaldıklarıdır. Kapitalizm bir hırsızlar iktidarıdır. Bugün AKP-MHP faşizmi bu hırsızlar iktidarının en cisimleşmiş halidir. Yoksullara, işçilere, emekçilere, kadınlara, Kürt halkına en vahşi şiddet araçları ile saldıran, kölece sömürüyü dayatan bu iktidara karşı ezilenler, ancak onların anladıkları dilden cevap vererek bu çürümüşlüğe son verebilir.

Eğer bir ülkede insanlar çocuklarına yemek götürmek için çöplüklerde nöbet tutuyorsa, eğer bir ülkede çocuklar güpegündüz sokakta ortasında polis kurşunlarıyla öldürülüyorsa, eğer bir ülkenin her yerinden faili belli toplu mezarlar fışkırıyorsa, eğer bir ülkede insanlar “ekmek bulamıyorum” diye bedenini ateşe veriyorsa, şimdi bu ateşi saraylara taşımanın zamanı gelmiştir.

Yoksullar için ekmek yoksa zenginler içinde huzur olmayacak. Herkes duysun ve bilsin ki, Türkiye’de her yoksulun sofrası gözyaşıyla kuruluyorsa, Kürdistan’da her Kürdün ocağında ağıtlar yakılıyorsa yatlarınız, saraylarınız, hayatlarınız bu ateşi yaşayacaktır.

Eylemimiz işçi sınıfının kurtuluşunu, Kürt halkının özgürlüğü ile buluşturmak için, sömürüye ve sömürgeciliğe karşı Rojava’da AKP-DAİŞ çeteleriyle savaşarak ölümsüzleşen Enternasyonal Özgürlük Savaşçısı Karadenizli işçi Muzaffer Kandemir’in mücadele çağrısıdır.

HBDH Milisleri olarak Türkiye’li ve Kürdistan’lı tüm devrimci gençliği devrim ve sosyalizm mücadelemize katılmaya, faşizme karşı harekete geçmeye çağırıyoruz.

Şimdi söz değil, eylem zamanı!