HBDH Amara Ronahî Milisleri: Bağcılar’da Polisleri Vurduk

 Bağcılar’da Polisleri Vurduk

İş cinayetlerinin hız kesmediği, her işçi grev ve eyleminin saldırıya uğradığı, milyonlarca insanın işsizlik ve açlık çukuruna yuvarlandığı bu düzeni yıkacağız!

Bir avuç zengin azgın azınlığın şatafat ve lüksüne karşılık, milyonlarca işçi ve emekçilere korkunç bir yoksulluğu reva gören bu düzeni yıkacağız!

Zindanlarda devrimci tutsaklara vahşi işkenceler yapan, hasta tutsakları tabutlar içinde çıkana kadar içeride tutan, tüm devrimci tutsaklara siyasi rehine muamelesi yapan bu faşist düzeni yıkacağız!

Vahşi kadın cinayetlerinin çığ gibi büyüdüğü, kadın özgürlüğüne düşman bu karanlık düzeni yıkacağız!

Kan ve savaştan beslenen, Suriye’de, Rojava’da, Irak’ta işgallere girişen, Ege’de savaş gerilimlerini tırmandıran, “sınır ötesi operasyonlar”la halkımızın yiğit evlatlarının kanına ve canına kasteden bu yayılmacı istilacı düzeni yıkacağız!

Gençlerimize yaşamı zehreden, onların geleceğini ve umutlarını çalan, yoz bataklıklara çeken bu çürümüş düzeni yıkacağız!

Bu faşist düzeni yıkmak için sayısız gerekçemiz var!

Öfkemiz korkunç!

Bu bilinçle, birikmiş tarihsel öfkemizle düşmana vuruyoruz. Zindanlardaki halkımızın yiğit evlatları için, kadınlar için, gençler için, işçi ve emekçiler için vuruyoruz.

HBDH Amara Ronahî Milisleri olarak Bağcılar’da polisleri vurduk! 15 Eylül gecesi saat 02.00 civarında, İstanbul Bağcılar’da polis ekip otosuna saldırdık. AKP ilçe binası önünde bekleyen polis otosu Yavuz Sultan Selim Parkı’na doğru harekete geçtiği sırada milislerimizin silahlı saldırısına uğradı. Eylem sonrası milislerimiz başarılı şekilde alandan uzaklaştı.

Olay yerine ambulans ve polis araçlarının sevk edildiği görüldü.

Faşizmi Yıkacağız! Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Amara Ronahî Milisleri