HBDH Atakan Mahir Milisleri: “Siirt’te, faşizmden hesap sorduk!”

Siirt’te, faşizmden hesap sorduk!

Faşist düşman hain ve sinsi suikastlarına aralıksız devam ediyor. Dağlarda özgürlük savaşçılarına, kentlerde devrimcilere aşağılık pusular kuruyor.

Halklarımızın siyasi temsilcileri üzerinde gözaltı terörü yoğunlaştırılıyor. Kapitalist sistemin doğayı acımasızca sömürmesi ve yağmalaması, artık toplumsal yaşamımızı tümden tehdit ediyor. Doğa ve toplum tam bir yıkımın eşiğinde! İnsanlarımız yaşamı savunmak için her yerde direnişe geçiyor. Faşizm ise jandarma ve polislerle dikiliyor insanlarımızın karşısına. Vahşi bir şekilde saldırıyor, tartaklıyor, tutukluyor. “Ölümün adamları” tepeden tırnağa silahlı, yaşamı yok etmek için saldırıda.

Bu sömürü düzeni emekçi halklarımız için katlanılmaz bir cehennem. Bu cehennemi yıkacağız! 15 Ağustos ruhuyla savaşacak, sömürü düzenini yok edeceğiz!

Bu ruhla Siirt’te vurduk düşmanı. 12 Ağustos gecesi, saat 23.00 sıralarında, zırhlı aracı hedef aldık. Eski Eruh yolu üzerinde hareket halindeki akrep tipi zırhlı araç, milislerimizin el bombalı ve molotoflu saldırısına uğradı. Milislerimiz, eylem sonrasında güvenli bir şekilde bölgeden ayrıldılar.

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!

15 Ağustos Ruhuyla İleri!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Atakan Mahir Milisleri