HBDH Atakan Mahir Milislerinden Bekçilere Eylem

İzmir Menemen’de bekçileri vurduk!

HBDH Atakan Mahir Milisleri, 4 Ağustos günü gece yarısı, Asırlık Mahallesi’nde yaya olarak devriye gezen bekçileri hedef aldı. Devriye atan bekçiler, milislerimizin açtığı ateşle büyük bir panik yaşadılar. Bekçilerden biri yere düşerken, diğerleri sağa sola kaçıştı. Bölgeye polis araçları ve ambulanslar gelirken, milislerimiz eylem sonrası planlı bir şekilde alandan ayrıldı.

İşçi ve emekçiler her yerde grevde, direnişte. Geleceği karartılmak istenen bütün yoksullar, hakkını aramak için eylemler yapıyor. Toplum için için kaynıyor! Faşist devlet, kimse düşünmesin, konuşmasın, hakkını aramasın diye etrafımızı polislerle, bekçilerle, kameralarla, türlü çeşit denetim ve baskı araçlarıyla kuşatıyor. Korku ve tedirginlik yaymak istiyor halk arasında. Bize “ensenizdeyiz, takip ediyoruz, sakın bir yanlış yapmayın” demek istiyor!

Yıkılmaya mahkum her eski sistem gibi bu katliamcı sistem de baskıdan, zorbalıktan, korkudan medet umuyor. Ne fayda! Birkaç kişiyi, küçük toplulukları korkutup, sindirebilirsiniz bir süreliğine belki. Ama on milyonlarca işçi ve emekçiyi, bütün bir halkı korkutup baş eğdiremezsiniz! Güneşin doğuşunu durduramazsınız!

Milislerimiz, düşmanın bu “denetim mekanizmasını” işlevsizleştirmek, onların dikkatini ve gücünü yayıp dağıtmak için bulundukları her alanda eylemler yapıyor. Düşmana irili ufaklı darbeler indiriyor. Onlar toplumu korkutup sindirmeye uğraşırken, milislerimiz onları korkup sinmeye mecbur bırakıyor! Onlar başarısızlığa mahkum. Çünkü halk, kaynakları hiç tükenmeyen bir denizdir. Bu baskı ve sömürü düzeni ise, bir avuç asalağa hizmet etmek üzere tasarlanmış maaşlı zorbalara dayanmaktadır.

Halk, yenilmezdir, biz de onun bağrından çıkıp gelen güçleriz. Oysa siz, yenilmeye mahkumsunuz. Kaldırımlarında caka sattığınız o sokaklar, bizim! Her bir pencere ardında sizi izleyen, hareketlerinizi denetleyen yüzlerce çift göz var! Her girdiğiniz bakkalda, fırında, kafede sizi denetliyoruz! Belinizde silahlarla sokak ortasında rastgele insanları çevirerek, onları aşağılayarak güç gösterisi yapmaya çalışıyorsunuz. Oysa siz bizi değil, gerçekte biz sizi gözetliyoruz, denetliyoruz. Tek tek kaydediyoruz yaptıklarınızı. Suç dosyalarınız kabarıyor. İçinizdeki o korku dağ gibi büyüyecek. Korku içinde yıkılıp gideceksiniz!

Yaşasın Birleşik Devrim!

İleri, Daha İleri!

HBDH Atakan Mahir Milisleri