HBDH Axin Muş Milisleri: “Amed kırsalında, düşman konvoyuna sabotaj eylemi düzenledik!”

Amed kırsalında, düşman konvoyuna sabotaj eylemi düzenledik!

Halklarımız, özgürlükleri için, bu katliamcı faşist düzenden kurtulmak için korkunç bedeller ödüyor. Kürt halkı binlerce evladını verdi bu uğurda. Köleliği asla kabul etmedi. Dağları yurdu belledi. Kawa’dan aldığı özgürlük ateşini tüm Kürdistan dağlarının doruklarına taşıdı.

Faşist devlet, bu yiğit direnişi kırabilmek için, kimyasal silahlar dahil her türlü insanlık dışı yöntemle saldırıyor. Köyleri yakıp yıkıyor, kentleri ve kasabaları ablukaya alıyor. Her isyanı tankla, topla, ölüm ateşleriyle bastırmaya çalışıyor.

Kürdistan özgürlük savaşçıları en zorlu şartlarda ölümü hiçe sayarak atılıyor faşist düşmanla kavgaya. Binlerce şehidin omuzlarında yükseliyor özgürlük bayrağı. Tıpkı Amed’de sonsuzluğa uğurladığımız eyalet komutanı, YJA Star gerillası Axin Muş ve silah arkadaşları Egid, Rohat ve Demhat yoldaşlarımız gibi.

Milislerimiz, Kürt özgürlük gerillasının bu destansı savaşını selamlamak için çıkıyor düşmanın karşısına.

8 Kasım günü Amed-Hazro kırsalında vurduk düşmanı. Komutan Axin Muş’tan adını alan milis birimimiz, düşman konvoyuna sabotaj eylemi düzenledi. Hazro kırsalında, tüplerle güçlendirilmiş patlayıcı varil, zırhlı araçların geçişi sırasında patlatıldı. Patlama sonrası, helikopterlerle yaralıların taşındığı görüldü.

Bakur’da, Başur’da, Rojava’da, faşist devlet her nerede halklarımızın birleşik devrim güçlerine saldırırsa, biz orada, “cephe gerisinde”, metropollerde karşılık vereceğiz. Asla dikensiz gül bahçesinde yürümeyecekler. Gerillasından milisine kadar tüm birleşik devrim güçleri, omuz omuza bu katliamcı sömürü düzenini yıkacağız!

HBDH Axin Muş Milisleri