HBDH Çiyager Milisleri’nden Amed’de Polis Noktasına EYP’li eylem

 Amed’de Polis Noktasına EYP’li eylem

9 Ocak 2022 günü 00:00 sıralarında Amed Sur ilçesi Çarşı Karakolu arka bahçesinde yer alan polis nöbet kulübelerine 2 adet EYP ile eylem düzenlendi. Kentimizde sömürgeciliğin işgal nöbetini tutan polislerin, patlama sonrası büyük korku ve panik içerisinde kaçtıkları gözlemlenmiştir.

105 gün süren tarihi Sur direnişi karşısında tüm gücüyle saldıran sömürgeci güçler Sur’u teslim aldıklarını sandılar. Kentin içerisine yaptıkları adı toplu konut olan ancak kendisi bir hapishane olarak inşa edilen evlerle, kentin direniş hafızasına, direniş geleneğine pranga vurmaya çalıştılar. Sur ilçesinde direniş kararlılığını katliamla, hapisle bitiremediklerini gördükleri için ilçenin kendisini toplu konutlarla hapishaneye çevirdiler.

Ama nafile… Sömürgeci kalelerinin önüne kurdukları nöbet kulübelerinde dahi korku peşlerini bırakmayacak. Çünkü bu kentin her sokağında, her direnişinde, her evinde komutan Çiyager’in ruhu yeni Çiyagerleri kavgaya çağırıyor. Sömürgeci faşist güçlerin kabusu olan birleşik devrim mücadelesine katılmaya çağırıyor.

Sur demek destansı direniş demektir. Şimdi tüm Sur gençliğini çürümüş faşist sömürgeci rejimin taburesini tekmelemeye HBDH’ın birleşik devrim çizgisinde harekete geçmeye çağırıyoruz.

HBDH Çiyager Milisleri