TKP-ML Avrupa Komitesi 50. Yıl Kampanyasını LLL Yürüyüşüyle Başlattı

Şan Ve Şeref Olsun Partimiz TKP-ML’nin 50. Kuruluş Yıldönümüne!

24 Nisan 2022 tarihinde 50. mücadele yılına girecek olan partimiz TKP-ML, 50 yıllık şanlı komünist devrimci mücadelesini geride bırakıyor. Partimiz TKP-ML bu 50 yıllık mücadelesinin onur ve gururunu yaşayarak, yüzlerce şehidin adlarını devrim ve sosyalizm tarihine kandan ve ateşten harflerle yazarak, özveri ve kararlılıkla yoluna devam ediyor.

Önder İbrahim Kaypakkaya tarafından kurulan partimiz TKP-ML, 50 yıldır aralıksız direngen ve direşkenlikle mücadele ediyor. Partimiz TKP-ML kuruluşunun 50. yıldönümü nedeni ile Parti Merkez Komitesi’nin karar altına aldığı “50. Yıl: Yol Göstericimiz, İlham ve Güç Kaynağımızdır Partimiz!” kampanyası doğrultusunda Avrupa’da sürdüreceği kampanyanın ilk startını verdi.

Devrim ve sosyalizm yürüyüşünü sürdüren partimiz TKP-ML, Almanya`nın başkenti Berlin`de her yıl geleneksel olarak düzenlenen Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht ve Lenin`i anma (LLL-Yürüyüşü) eylemi ile 50. yıl kampanyasını başlattı.

Kampanyanın ilk çalışması olarak 8 Ocak 2022 tarihinde LLL-Yürüyüşü güzergahında TKP-ML’nin 50. yıldönümü ile ilgili TKP-ML militanları tarafından afişleme eylemi gerçekleştirildi. Yine 9 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen LLL-Yürüyüşünde üzerinde TKP-ML’nin 50. yıldönümünü selamlayan pankart taşınarak, yürüyüşe katılan kitleye partinin 50. yılı ile ilgili Almanca hazırlanan broşür dağıtıldı. Aynı zamanda TKP-ML militanları tarafından partimizin 50. yılını selamlayan sloganlar atıldı.

Avrupa`da kampanya önümüzdeki süreçte Ocak ayının son haftasında Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle komünizm ve devrim mücadelesinde ölümsüzleşenleri anma etkinlikleri, Avrupa`nın birçok kentinde 50 yıl ile ilgili düzenlenecek seminer ve konferanslar, afişleme çalışmaları, bildiri ve broşür dağıtımı ile devam edeceği ve düzenlenecek olan açık hava şenliğiyle sonlandırılacağı bildirildi.