HBDH Delal Amed Milisleri’nden Sultangazi’de sabotaj eylemi

 Sultangazi’de sabotaj eylemi

14 Mart 2021 günü 18:00 sularında İstanbul Sultangazi ilçesi Uğur Mumcu Mahallesi’nde devam etmekte olan fiber internet kablo çalışmalarının yer aldığı alt yapıya sabotaj eylemi gerçekleştirildi. EYP ile yapılan eylemde büyük bir patlama sonrası internet saatlerce kesildi.

AKP-MHP faşist bloğu ile işbirliği içerisinde halkın kaynaklarını yağmalayan, “hizmet” adı altında milyon dolarlık vurgunlar yapan şirkete yönelik gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi aynı zamanda Gazi Katliamı anısına düzenlenmiştir.

HBDH 6. mücadele yılında kurucu önderlerinden Delal Amed şahsında faşizmi her yerde hedefleyerek, onun zayıflığını ve acizliğini gözler önüne seriyor. Sistemin alt yapısını kilitleyecek, onu teknik ve teknolojik olarak da işleyemez hale getirecek mücadeleyi büyütüyor. Gare’den, İstanbul’a kendini var etmeye çalıştığı bilişim ve teknolojiyi bozguna uğratıyor.

“Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlemiz kapsamında 6. mücadele yılımız, faşist Erdoğan ve onun ittifakını alt üst edecek birleşik mücadelenin zafer yılı olacaktır. Faşizmin ve sarayın bekası için harcanan milyar dolarlık “güvenlik” vurgunları halklarımızın birleşik mücadelesi karşısında çaresizce yıkılacaktır.

HBDH Delal Amed Milisleri