HBDH Milisleri’nden Abdullah Öcalan İçin Eylem

HBDH Milisleri’nden Abdullah Öcalan İçin Eylem

16 Mart 2021 günü 23:00 sıralarında Mersin Akdeniz ilçesi Müfide İlhan mahallesinde bulunan sanayi girişinde milislerimiz eylem gerçekleştirdi. Eylemde sanayinin giriş kısmına “Ji bo Serokatiyi Azadi” yazılı pankart asan milislerimiz burada bulunan iki tırı da molotoflarla ateşe verdi.

Günlerdir Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın yaşamı üzerine yapılan açıklamalara karşı devletin ortaya koyduğu yaklaşım büyük bir ciddiyetsizlikle sürmektedir. Milyonlarca Kürt’ün önder ilan ettiği Öcalan’a yönelik tecrit sonlandırılmalı ve kendi sesiyle açıklama yapması sağlanmalıdır. Aksi durumda her yerde eylemlerimizin niteliği ve şekli değişecektir. AKP-MHP faşizmi ve işbirlikçileri her yerde hedefimiz olacaktır.

Sömürgeci devlet son çırpınışları içerisinde saldırılarını arttırmakta, milletvekillerini meclisten atmakta, bir siyasi partiye kapatma davası açmaktadır. Bunun karşısında bilinsin ki, ezilenler, işçiler, demokrasi ve devrimci güçler savunmasız değildir. “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlemiz bu saldırıların karşısında birleşik devrimci savaşın yolunu açmış, her yerde bu zorbalığa, faşizme bedel ödettirme iradesini ortaya koymuştur. Türkiye ve Kürdistan devrimci gençliği her yerde sokakları faşizme dar etmek için eyleme geçmelidir.

Tecrit de faşizm de parçalanacak, özgürlük kazanacak!

HBDH Milisleri