HBDH Deniz Bager Milisleri: “İstanbul’un birçok noktasında eylem gerçekleştirdik”

 İstanbul’un birçok noktasında eylem gerçekleştirdik

7 Şubat 2022 Gece Saat 00.40 civarlarında İstanbul Eyüpsultan ilçesi’nin Akşemsettin Mahallesi/Akşemsettin Parkı etrafında devriye gezen bekçilere dönük milislerimizce silahlı eylem gerçekleştirilmiştir. İki bekçinin yaralandığı eylemde milislerimiz güvenli bir şekilde geri çekilmiştir.

10 Şubat 2022 Gece 03.00 sularında İstanbul Fatih AKP İlçe Binasının önünde kulübede nöbet tutan bekçilere dönük milislerimizce silahlı eylem gerçekleştirildi. Yapılan eylemde bir bekçi yaralanırken paniğe düşen bekçiler etrafa rastgele ateş etmişlerdir. Eylemin duyulmasını istemeyen AKP, haber basına düştükten kısa bir süre sonra yayın yasağı koyarak haberi engellemiştir. Bu durum panik halinin sadece bekçi ve polislerde değil tüm AKP’yi sardığının göstergesidir. Eylem sonrasında milislerimiz güvenli bir şekilde bulundukları yerden ayrıldılar.

10 Şubat 2022 Saat 23.40’ta İstanbul Çekmeköy Ege Yıldız Sitesinde oturduğu milislerimizce belirlenen AKP’ye hizmet eden, insanların inançlarını istismar ederek kendilerine servet biriktiren  tarikatlara destek olduğu tespit edilen Vahdet Erdoğan’a ait BMW X7 siyah otomobil ateşe verildi. Yoksul halkın sırtından rant elde eden kimler varsa milislerimizin hedefidir.

23. yılına giren uluslararası komplo ve süren İmralı ağır tecrit koşullarına karşın ‘her yerde eylem, her yerde direniş’ sözü ile komploda yer alan, komployu sürdüren ve yine tecrit koşullarını derinleştiren güçleri lanetliyor, birleşik mücadelenin verdiği güç ve inançla İmralı tecridini parçalayacağımızı Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ı ve tüm tutsak yoldaşlarımızı özgürleştireceğimizin sözünü veriyor, ‘Güneşimizi Karartamazsınız’ şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. AKP-MHP iktidarına güvenli bir liman bırakmayana dek mücadeleye devam edeceğiz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri…Daha İleri…

HBDH Deniz Bager Milisleri