HBDH Deniz Poyraz Milisleri’nden İzmir’de 2 Noktada Eylem: “Bedel Ödetiyoruz”

Bedel Ödetiyoruz!

12 Şubat 2022  22:00 sıralarında Menemen 57. Topçu Tugay Komutanlığı yolu üzerine “15 Şubat Uluslararası Komployu Lanetliyoruz – HBDH İzmir” yazılı pankart asma eylemi gerçekleştirildi.

12 Şubat 2022 gece geç saatlerde İzmir Ödemiş İlçe Devlet Hastahanesi’ne bağlı diş kliniği imha edilmiştir. Bu klinik, tedavi için giden hasta tutsaklara işkencehaneye dönüşmüştür. Ödemiş İlçe Devlet Hastahanesi daha önce Kırıklar F Tipi Hapishanesi’nden keyfi uygulamalarla Ödemiş T Tipi Hapishanesi’ne sürgün edilen ve işkenceye uğrayan devrimci tutsakların tedavisini yapmayan, iktidarın işkence politikasını uygulayan bir yer haline dönüşmüştür. Eylemimiz tutsaklara yönelik her kademede işkence uygulayan kişilere ve hasta tutsaklara yönelik uygulanan “infaz” politikalarına karşı uyarı amaçlıdır.

HBDH Deniz Poyraz Milisleri olarak Uluslararası Komplo’nun 23. yılında komploculara bedel ödetmeye devam ediyoruz. “Güneşimizi Karartamazsınız Bizim Tek Güneşimiz Var” diyerek ölümsüzleşen şehit yoldaşlarımızı saygıyla anıyor, birleşik mücadelemizle, onların inançlarını zafere taşıyacağımızı ilan ediyoruz. Rewşenlerin diyarında, onların ayak izini takip ederek birleşik mücadeleyi büyüteceğimizi duyuruyoruz. Tüm halkları, Türk ve Kürt gençlerini birleşik mücadelenin milisleri olmaya faşizme karşı eyleme geçmeye çağırıyoruz.

HBDH Deniz Poyraz Milisleri