HBDH Deniz Gezmiş Milisleri: “BİM ve İsmek’e Eylem Düzenledik”

BİM ve İsmek’e Eylem Düzenledik

HBDH Deniz Gezmiş Milisleri olarak 29 Nisan 2022 günü İstanbul/Başakşehir’de İSMEK’e ses bombalı eylem ve 30 Nisan 2022 günü öğlen saatlerinde ise İstanbul/Esenyurt/Akçaburgaz’da bulunan BİM Şirketine ait depoya sabotaj gerçekleştirdik. Çıkan yangın sonrası depo kullanılamaz hale geldi.

İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz bu iki eylemle hem direnen depo işçilerini hem de hayatı inşa eden inşaat emekçileri şahsında tüm işçi ve emekçileri selamlıyoruz. Patronlara ek masraf olmasın diye alınmayan iş güvenliği nedeniyle binlerce işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitiriyor. Çünkü bu düzende işçinin canı, işçinin kanı baretten, kemerden daha ucuz. İşçiye kölelik düzeni kurarak servetlerine servet ekleyen patronlarla ve onun devletiyle, anladığı dilden konuşacağız.

İşçilere, emekçilere zulmedenlerden hesap soracağız!

Deniz Gezmiş’in, Yusuf Aslan’ın, Hüseyin İnan’ın son sözlerinde ifade ettiği ‘yaşasın işçiler ve yoksul köylüler’ sloganı bizim parolamızdır. İşçilerin ve emekçilerin iktidarını ‘birleşik devrimle’ kuracağız.

1 Mayıs’ta meydanları dolduran işçiler, emekçiler, ezilen halklar şimdi faşizme karşı ileri atılmanın, birleşik devrim mücadelemize güç vermenin tam zamanı.

Yaşasın Birleşik Devrim!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Deniz Gezmiş Milisleri