HBDH Dijwar Cizre Milisleri: “Gardiyan servis aracını imha ettik”

Gardiyan servis aracını imha ettik

29 Mayıs 2022 günü, saat 22:00 sıralarında İstanbul/Esenyurt’ta hapishane personellerine servis hizmeti veren özel bir firmaya ait minibüs ile aynı sokaktaki üzerinde faşist semboller olan 5 araç imha edildi.

Hapishaneleri “ölüm evine” çeviren devlet politikasının uygulayıcısı işkenceci gardiyanları ve onlara hizmet eden kişi ve kurumları uyarıyoruz. Devrimci tutsaklara yönelik tecrit ve işkence siyaseti karşısında “emirleri” yerine getiren gardiyanlarda, emri verenler kadar suçludur. Ayrıca bu işkencecilere “para kazanma” adına taşıma, lojistik gibi hizmet veren özel firma ya da kişilerde suçlu sayılacaktır. Halkımıza açık çağrımızdır; sistematik işkence ve ölüm merkezi olan bu kurumlarda gardiyanlık yapanlara evi olan evini kiralamasın, dükkanlarınızda alışveriş yaptırmayın, arabalarınıza almayın, mahallelerinizde-sokaklarınızda gezdirmeyin. İşkence kurumlarına hizmet edenleri tecrit edin.

Eylemimizle, tarihi “1 Haziran Gerilla Atılım Hamlesini” selamlıyoruz. Gerilla sahalarına ve Rojava’ya yönelik işgal saldırıları karşısında faşizme karşı savaşın en büyük cephelerinden birini İstanbul’da açacağımızı yineliyoruz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri, Daha İleri…

Yaşasın Birleşik Devrim!

HBDH Dijwar Cizre Milisleri