HBDH Erdem Aşkan Milisleri: “Erdem Aşkan’ın Hesabını Soruyoruz!”

Erdem Aşkan’ın Hesabını Soruyoruz!

Her gün sabahın kör karanlıklarında evlerimiz basılıyor. İnsanlarımız aşağılanıyor, işkenceli sorgulardan geçiriliyor, zindanlara atılıyor. Hiç durmadan, her gün, sürekli baskı, hakaret, gözaltı, işkence, tutuklama…

Sokaklarımızda kol gezen zırhlı araçlar, birer ikişer alıyor küçücük çocuklarımızı aramızdan. “Kaza” diye aklıyorlar utanmadan. Düşman, küçücük çocuklarımızı koparıyor yaşamdan. Zalim, acımasız!

Bu faşist düzen, bu kan içici zalimler sürüsü halkımıza, küçücük yavrularımıza, geleceğimize, her şeyimize düşman. Bizi yok etmek için her türlü aracı kullanıyorlar. Yargıları da onların arkasında. Adalet arayan analarımıza işkenceler ediyorlar. Kendi tecavüzcü katillerini bir bir aklıyorlar!

Bu düzenin adaletinden, kurumlarından bir beklentimiz yok. Tersine! Bu düzenin tüm kurumlarını, adaletini, asker ve polisini, korucu ve bekçisini, hepsini paramparça etmek gibi bir görevimiz var.

9 Haziran gece yarısı, Siirt’te, polislere ait bir araca sabotaj eylemi düzenledik. Kurtalan Kültür Mahallesi’nde, Aymar AVM arkasında, polislere ait Ranger tipi “56 AD 597” plakalı araç, milislerimiz tarafından yakılarak tamamen imha edildi.

Milislerimiz, kendini zırhlarla korumaya çalışan düşmanın korkulu rüyasıdır. Her yerde onların peşindeyiz. İzliyoruz, dinliyoruz, hesap soracağımız anları kolluyoruz! Halklarımıza karşı suç işleyenlerin sokaklarımızda rahat dolaşmalarına izin vermedik, vermeyeceğiz!

Bu eylemimizi, polis aracıyla katledilen 5 yaşındaki Erdem Aşkan’ın hesabını sormak için gerçekleştirdik. Berkin Elvan’dan Erdem Aşkan’a kadar, katledilen bütün çocukların hesabını sormak boynumuzun borcudur.

Kahrolsun Faşizm!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Erdem Aşkan Milisleri