HBDH Ethem Sarısülük Milisleri: Kayyumlara Karşı Sabotaj Eylemleri!

İzmir ve Bursa’da Kayyumlara Karşı Eylemler Gerçekleştirdik!

9 Haziran günü, İzmir/Kemalpaşa’da akşam saat 20.00 sularında Sekiz Eylül mahallesinde bulunan palet fabrikası ateşe verildi. Paletlerle birlikte 2 traktör bir kepçe Colemêrg’de kayyum uygulamasıyla halkın iradesinin gasp edilmesine karşı ateşe verildi. Palet fabrikası ve araçlar kullanılamaz hale geldi.

10 Haziran da sabah saat 09.00 sularında Bursa’nın Osmangazi ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan bir faşiste ait, elektronik ve tekstil ürünlerinin satıldığı iki katlı iş yeri Colemêrg’de kayyum uygulamasıyla halkın iradesinin gasp edilmesi sonucu ateşe verildi. Deposundan yakılan iş yeri tamamen kül oldu.

Faşizm ve yandaşları, kirli savaş politikalarıyla özgürlük mücadelesi yürütenlere saldırmakta, iradelerini hiçe sayıp kayyum gasplarıyla özgürlük gerillaları karşısında aldıkları yenilginin intikamını almaya çalışmaktadır.

Faşizmin nasıl gerileteceğini emekçi halklarımız göstermektedir. Birleşik Devrim tarihimiz şanlı direnişlerle doludur. 15-16 Haziran 1970 İşçi Direnişi, Gezi Direnişi, Kobane Serhildanı, Van Serhildanı vb. gibi öğretilere sahiptir.

Bugün Colamêrg’de uygulanan kayyum gaspına karşı yapılması gerekenler bu tarihsel direnişlerin öğretisinde mevcuttur. Bizler, Birleşik Devrim neferleri olarak, bu tarihsel mirası ve öğretilerini benimsiyor emekçi halklarımızın yanında faşizmin korkulu rüyası olmaya devam ediyoruz.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi, tüm ezilenlerin safında yerini tutmaktadır. AKP-MHP faşizmi ve yandaşlarına sesleniyoruz; Birleşik Devrim milislerinin hedefi olmaktan kaçamayacaksınız!

Bu eylemleri kayyum gasplarına karşı misilleme olarak gerçekleştirdik.

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Ethem Sarısülük Milisleri