HBDH Evin Goyi Milisleri: “Paris Katliamı’nın hesabını AKP’den soruyoruz!”

Paris Katliamı’nın hesabını AKP’den soruyoruz!

23 Aralık 2022 günü saat 23:00 sıralarında Diyarbakır (Amed)’ın Kayapınar ilçesinde AKP işbirlikçisi Mehmet Emin Demir’e ait bir işletme milislerimizce hedef alındı. İşletme ateşe verilerek imha edildi.

Paris’te Kürt halkına ve onun öncülerine yönelik gerçekleşen ikinci katliam hiçbir bulanıklığa, üzerine örtülmeye çalışılan istihbarat oyunlarına mahal vermeden bilinmelidir ki; AKP-MHP faşizminin tertiplediği NATO güçlerinin onay verdiği bir katliamdır.

Katilleri ve arkasındaki güçleri tanıyoruz!

Birleşik Devrim’in konumlandığı gerilla alanlarına yönelik saldırılar, kimyasal silah kullanımı, Rojava’da öncü kadrolara yönelik suikastlar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde geliştirilen komplo ve tecrit siyaseti, CPT’nin ve Batılı güçlerinin sessizliği aynı konseptin devamıdır. Başta Kürt Özgürlük Hareketi’ni ve Birleşik Devrim’in öncü güçlerini tasfiye ederek halkları emperyalist/kapitalist dünyanın kölesi haline getirmek amaçlanmaktadır!

HBDH Milisleri bu kirli konsepte karşı devrimci eylemle yanıt verecektir. Sokakta, fabrikada, zindanda, okulda, Avrupa’da, Rojava’da hergün yaşamı hedef alan faşist iktidarın anlayacağı tek dil HBDH’ın eylem pratiğidir.

HBDH Milisleri katledilen üç şehidimizin hesabını AKP/MHP faşizminden soracaktır. Anılarını ve ideallerini zafere taşıyacağız.

HBDH Evin Goyi Milisleri