HBDH Garibe Gezer Milisleri: Amed’de Yusuf Tekin isimli ajan unsuru cezalandırdık

Amed’de Yusuf Tekin isimli ajan unsuru cezalandırdık

18.12.2021 tarihinde saat: 20:00 sıralarında Amed/Bağlar Fatih mahallesinde kimyasal madde ve uyuşturucu ticaretinin yanı sıra AKP-MHP faşizmine ajanlık yaptığı belirlenen ve kesinleştirilen Yusuf Tekin isimli unsur milis birimimizce cezalandırıldı.

Yusuf Tekin isimli kişi faşist devletin yürüttüğü kirli savaşın aktif bir unsurudur. Dağlarda gerilla güçlerine kimyasal silah kullanan faşist rejim, şehirlerde bu unsurlar aracılığıyla kimyasal madde ve uyuşturucuyla gençlerimizi madde bağımlısı yapıyor. Aynı zamanda bu kişi ajanlık faaliyetleri ile devrimcileri fişliyor, tutuklanmasına ve katledilmesine sebep oluyor.

Güçlerimizin koordineli takibi ile denetime alınan bu unsur artık bu faaliyetlerine rahat rahat devam edemeyecektir. Bu unsurla aynı suçu işleyen herkes birimlerimiz tarafından cezalandırılacaktır.

Erdoğan faşist iktidarına, paramiliter, kontra güçlerine ve destekçilerine yürüttükleri savaşın bedelini ödetiyoruz. Yoksul-emekçi halklar üzerinde sömürü, Kürt halkı üzerinde sömürgecilik silahını tutan faşist iktidara birleşik devrim silahı ile cevap veriyoruz.

Anladıkları dilden konuşmaya devam edeceğiz.

Bugün zindanlarda devrimci tutsakları intihar adı altında tek kişilik hücrelerde, hasta tutsakları ise ilaçlarını vermeyerek katleden, işkence ve tecrit ile tutsaklara zulmeden tüm sorumluları aynı şekilde cezalandıracağız. Edirne’den Amed’e tüm hapishanelerdeki tutsaklar üzerinde kim şiddet, tecrit ve işkence uyguluyorsa güçlerimize hesap verecektir.

Tüm emekçi-yoksul-ezilen halkları birleşik devrim mücadelemize, eylemlerimize katılmaya çağırıyoruz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri, Daha İleri!

HBDH Garibe Gezer Milisleri