HBDH İşçi Adaleti Milisleri’nden PTTBank’a eylem; “Yaşasın 1 Mayıs”

 “Yaşasın 1 Mayıs”

27 Nisan 2021 günü gece saatlerinde İstanbul Nurtepe ilçesinde bulunan PTTBank ATM’si HBDH İşçi Adaleti Milislerimiz tarafından ateşe verilmiştir.

Her gün iş cinayetlerinde katledilen, sakat kalan, salgında ölüme gönderilen, maaşları gaspedilen, işten atılan, milyonlarca işçinin öfkesiyle konuşuyoruz. Bu sömürü düzenini yıkacağız. Bizden çaldıklarıyla servet sahibi olanlar, bizi yoksulluğa mahkum edenler, tefeci bankalar eliyle kanımızın son damlasını emerek işçileri intihara sürükleyenler bilsin ki artık bedenimizi değil saraylarınızı, bankalarınızı, villalarınızı ateşe vereceğiz. İşçiler için ekmek yoksa patronlar için huzur olmayacak.

Salgında sömürü yasal, iş yerinde taciz serbest, KOD-29’la işten atmalar yasal, polis copu, patron şiddeti serbest, 1 Mayıs yasak.

Ne yasak? İşçilerin birliği, dayanışması, mücadelesi yasak.

Kimin için? Patronların düzeni, sömürünün çarkları için.

Kendi iktidarları için çıkardıkları yasaları da yasakları da tanımıyoruz. Tüm işçi ve emekçileri kendi adaletlerimizi, işçilerin adaletini kurmaya çağırıyoruz. Onların anladıkları dil eylemin dilidir. İşyerlerini işgal etmek, işten atılmalara – tacize karşı arabalarını, villalarını ateşe vermek, işçiye kaldırdıkları eli kırmak, asalak patron sınıfının anladığı tek dildir.

1 Mayıs’da tüm işçi, emekçileri, kadınları, ezilen Kürt halkını, gençleri kol kola meydanlara, bu çürümüş düzenin taburesine son tekmeyi vurmaya çağırıyoruz.

Eylemimiz gücünü 27 Nisan’da “Dörtler” olarak ölümsüzleşen, işçilerin ve kadınların mücadelesini, Kürt halkının mücadelesi ile buluşturan Özge, Asiye, Cenk ve Yusufbaş’ın cüretinden alıyor. Yine 27 Nisan’da ölümsüzleşen Orhan Yılmazkaya ve HBDH Yürütme Kurulu üyesi Sinan Dersim’in anısı zafer sözümüzdür.

Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız.

Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Sosyalizm

Yaşasın işçilerin adaleti

Yaşasın HBDH

HBDH İşçi Adaleti Milisleri