TKP-ML Dava Tutsaklarından 24 Nisan Mesajı

SELAM OLSUN! TKP-ML’Yİ YARATANLARA!

Ağır tecrit koşullarının bu tür özel etkinliklerimizi fiziksel olarak aynı ortamda, hep birlikte yapmamıza engel olduğunu biliyoruz. Ama aynı duygu ve düşüncelerde ortaklaşmamıza, paylaşarak çoğaltmamıza engel değil.

Bu amaçla Partimizin 49. kuruluş yılını selamlarken hissettiklerimizi, duygu ve düşüncelerimizi demir kapı ve duvarları aşırarak sizlerle paylaşıyoruz.

24 Nisan 1972’de kurucu önderimiz İbrahim Kaypakkaya ve bir grup yoldaşımız tarafından Malatya Kürecik dağlarında kurulan partimiz TKP-ML bugün 49. Kuruluş yılını, 49. Kavga yılını selamlayarak kutluyor…

Enternasyonal proletaryanın coğrafyamızdaki parçası olma iddia ve kararlılığıyla, ilk günkü heyecan ve coşku ile işçi-köylü, emekçi ve tüm ezilen sınıf ve tabakaların, halkların kurtuluşu uğruna şanlı bir mücadele yürütüyoruz. Aynı kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz.

Kurtuluşumuzun yolunun başından itibaren silahlı mücadele ile gerçekleşeceğine olan inancımızla iktidar namlunun ucundadır şiarını rehber edindik. Bu amansız kavgada 500’e yaklaşan değerli yoldaşımızı yıldızlara uğurladık, tohum olarak toprağa verdik.

Şehitlerimiz Toprakta Tohum Hasadımız Devrim Olacak!

Ödediğimiz büyük bedellere rağmen mücadele azim ve kararlılığımızdan asla taviz vermedik… Düşenlerimizin yerini doldurarak devam ettik. Üstlendiğimiz tarihi misyondan geriye düştük, güç kaybettik, bazen yenildik. Ama her defasında yaralarımızı sararak, acılarımıza basarak, eksikliklerimizle hesaplaşarak, yeniden doğrulup yolculuğumuza aynı azim ve kararlılıkla devam ettik, devam edeceğiz.

49 yıllık mücadelemizin karşılığı olacak, ödediğimiz bedellere denk düşecek bir nicelik ve nitelikte olmadığımızın farkındayız… Bu farkındalıkla hata ve eksikliklerimizle hesaplaşmaya, yenilgilerimizden öğrenmeye ve hatalarımızdan arınarak, yenilenerek daha ileri bir kavganın öznesi olma çabalarımıza tüm alanlarımızda devam ediyoruz. Yenilgi ve yaşadıklarımızdan öğrendiklerimizle sentezlediğimiz tarih ve sınıf bilincimizle daha berrak bir mücadele ve kazanma bilincimizle yolculuğumuza devam ediyoruz, edeceğiz.

Nesnel koşullar uzun zamandır, yeni bir devrimci dalganın mayalanmasına hizmet ediyordu… Sınıf güdüsü ve sezgisi ile rüzgarın döndüğünü hissediyor, dillendiriyoruz… Baharla canlanan tüm mücadele mevzileri de bunun küçük ama önemli emarelerini taşıyor. Tarihten damıttığımız sınıf bilinciyle bu gelişmenin katalizör, hızlandırıcı özneleri olmak için bir adım öne çıkmakla sorumluyuz.

Yaşasın Partimiz TKP-ML ve Önderliğindeki TİKKO, KKB, TMLGB

TKP-ML Dava Tutsakları Adına

Derya Ozanyan